Smrtící bumerang

• Česko

Drama / Thriller

USA, 1996, 135 min (Director's cut: 148 min)

hodnotím kladne. Billy Bob je geniálny aj ako herec, aj ako scenárista a režisér a aj keď moje srdce is získal už skôr, týmto citlivým a dojemným filmom si svoju pozíciu len upevnil a vo mne upevnil pocit, že mám naozaj nos na obľúbených hercov. A nielen to, tomuto charizmatickému chlapovi sa zrejme podarilo "oživiť" citlivejšiu časť môjho ja. Všetky filmy, ktorých hlavným hrdinom je psychicky postihnutý človek sú svojím spôsobom jedinečné a skvelé (Forest Gump, My left Foot, RainMan) a tento takisto. Takže fajn, Billy Bob, ďakujem a len tak ďalej.(23.5.2005)

Před Sling Blade byl pro mě B.B.Thornton akorát postavička, která se mihne ve více či méně dobrých snímcích. Po Sling Blade začínám na tohoto chlápka koukat jinak. I když jsem se ztvárnění jeho role bál, ve výsledku celým filmem proplujete jako nahřátý nůž kostkou másla. Až na příliš oduševnělé proslovy hlavního hrdiny Karla mu uvěříte jeho slaboduchost a po psychologické stránce perfektně odvyprávěný příběh vás zasáhne. Vyjma drobných detailů, které by se vzhledem k Thorntonově prvotině daly prominout, se jedná o vážného konkurenta všem podobným titulům, jejichž hrdiny jsou slaboduché postavy.(12.7.2009)

rovnou dva klobouky dolů před BBT - jeden za úžasné herectví, druhý za skvostnou režii. jeho Karl a několikaminutové scény bez střihu mi tenhle film vryly nesmazatelně do šedé kůry mozkové a kdyby se ve filmu dělo trochu víc, šel bych s hodnocením na plný počet... ale chtít ještě třetí klobouk za scénář už by bylo prostě trochu moc. nicméně věřím, že se ke mně tenhle bumerang ještě někdy v budoucnu vrátí a třeba ho docením úplně. prozatím 80%(3.3.2010)

Příběh v němž retardovaný Karl (opravdu fantasticky zahraný Thortnem) se vrací po letech v psychiatrické léčebně do běžného života. Spřátelí se s malým Frankem a tomuto přátelství posléze obětuje svoji svobodu za ceny svobody Franka a jeho matky. Film jsem viděl jako člen jednoho filmového klubu na jihu a po skončení celý sál povstal a tleskal. Škoda, že tam pan režisér a herec hlavní role Billy Bob Throton nebyl s námi.(28.7.2011)

Komorní příběh o jednom retardovaném dobrákovi s vražednými sklony (výborný B.B. Thornton) a jeho prapodivném přátelství s chlapcem z nefunkční rodiny (rovněž skvělý L. Black). Karla zrovna propustili ze cvokhauzu a má se zařadit do normální společnosti, malý Frank a jeho matka jsou terorizováni věčně opilým matčiným přítelem. Snad každému musí být jasné, jak tenhle film skončí... a snad nikdo by si nepřál jiný konec:-). Z mého hlediska velmi dobré drama, kde nevzdory pomalému tempu stále vnímáme napětí pod povrchem, to očekávání blížícího se násilí. Ráda si "Sling Blade" někdy zopakuju. 80%(9.10.2009)

• - Aby Billy Bob Thornton udělal svou chůzi více nemotornou, měl v botách rozdrcené sklo. (venus)

• - Hlavnú rolu mal pôvodne stvárniť John Ritter, ktorému nakoniec pripadla postava Vaughana Cunninghama. (shimik77)

• - Prodavače hranolků hraje Jim Jarmusch. (Witta)