Reklama

Reklama

Smrtící bumerang

Trailer

Obsahy(1)

Svět byl pro něho příliš velký a spravedlnost měla úplně jiné rozměry. Bylo mu dvanáct, když zavraždil svou matku a jejího milence. Po sedmnácti letech má být propuštěn z psychiatrické léčebny. Protože je Karl retardovaný, léčení jeho chování nijak nemohlo změnit ani mu nemohlo pomoci. Při návratu do normálního života pomáhá Karlovi i ředitel sanatoria. Sežene mu práci u svého známého v dílně, kde si Karl najde kamaráda. Malý Frank žije sám s matkou a oba se stávají pro Karla jeho novou rodinou. Rodinou, které nikdo nesmí ubližovat. Ale surový milenec Frankovy matky je nesnesitelně agresivní. Bude se historie opakovat? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (210)

T2 

všechny recenze uživatele

Billy Bob Thornton prekvapuje vo všetkých smeroch režisér - scenárista - herec toto všetko zvládol bravúrne a natočil silný príbeh o tom ako sa dá začleniť medzi ľudí aj takému človeku čo nespĺňa mnohé kritéria a popri tom dokáže pomôcť aj keď niekedy musí spraviť to najhoršie, snímke nechýba nadhľad a vtipné odľahčenie, ktoré naplno funguje pre dej a nijak nezľahčuje smutný námet, čo nám vykresľuje. ║Rozpočet $1miliónovTržby USA $24,475,416Tržby Celosvetovo $34,175,000()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

B.B.Thorton natočí film s retardovaným individuem, malým klukem a od první minuty ve vzduchu visícím průserem. Je v tom srdce, dobrá vůle i snaha vyrobit film s velkým F, ale cítím v tom F jako faleš - k divákovi - dojmi se, jinak jsi necita. Navíc Karl jako vrah, přesto dobrák od kosti se "správným" viděním světa, které všem ostatním okolo chybí...... pěkné klišé. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Ano, je to tak, pokud jde o B.B. Thorntona, tohle bylo na Oscara a to co v tomhle filmu bylo okolo něj, není vůbec důležité. I když vsuvky s šílenou kapelou na zápraží jsou opravdu...magické:) Stanislavský by měl radost, takováhle proměna je vážně šílená...nic proti Geoffrey Rushovi, ale za výkon v kombinaci režie/herecký výkon si Oscara rozhodně víc zasloužil Billy Bob. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Rovnako zásadný indie počin, ako Tarantinovi Gauneri alebo to najlepšie od Jima Jarmuscha. Typ filmu, aký si vážim zo všetkých najviac – osobný a ľudský, napísaný, zrežírovaný a bravúrne zahraný jedným človekom, navyše bez vízie komerčného úspechu. Piata hviezda za roztomilé Jarmuschove a unikátne Duvallove cameo. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Dvojnásobný vrah Karl Childers je hospitalizován od svých 12 let pro dvojnásobnou vraždu na psychiatrii. Podle zákonů ale jeho hospitalizace končí a Karl se musí adaptovat na normální život, který nikdy nepoznal. Nalézá sice práci i nové přátele, ale jeho pohled na potrestání zla se od malička nezměnil. Vynikající prvotina Billy Bob Thortona dle vlastního scénáře, ve které si úžasným způsobem zahrál i hlavní roli. O Oscara ho připravil pouze výkon Geofrey Rushe (Shine) v roli jiného "blázna" :) ()

Galerie (18)

Zajímavosti (10)

  • Aby Billy Bob Thornton (Karl Childers) udělal svou chůzi více nemotornou, měl v botách rozdrcené sklo. (venus)
  • Celosvětová premiéra proběhla 30. srpna 1996 na filmovém festivalu v Telluride. (BMW12)
  • Natáčelo se od 15. května do 15. června 1995 ve státě Arkansas v USA. (BMW12)

Reklama

Reklama