Smrtící bumerang

• Česko

Drama / Thriller

USA, 1996, 135 min (Director's cut: 148 min)

Bohužel nesdílím všeobecné nadšení, B.B.Thortona si moc vážím, postavičku vytvořil skvělou a uvěřitelnou, v jejím výrazu mi tentokrát ale něco nesedělo, jinak jde o dost fádní příběh s VELMI předvídatelným koncem. Určitě ale stojí za shlédnutí, už jen díky výbornému hereckému výkonu hlavního dětského hrdiny... Spokojenost, ne nadšení. 7/10 PS: lépe to shrnula uživatelka kleopatra(21.8.2010)

"Úžasný" zážitek, měl jsem sice co dělat, abych vydržel tak dlouho do noci, ale tenhle film budiž mi odměnou...;-)Thorntona jsem nikdy moc nemusel, nicméně" trojboj", který zde předvedl je obdivuhodný , nezapomenutelný, dechberoucí...Závěr byl sice snadno předvídatelný, ale zrovna zde si mi to zdá odpustitelné....:-)(23.5.2005)

B.B.Thorton natočí film s retardovaným individuem, malým klukem a od první minuty ve vzduchu visícím průserem. Je v tom srdce, dobrá vůle i snaha vyrobit film s velkým F, ale cítím v tom F jako faleš - k divákovi - dojmi se, jinak jsi necita. Navíc Karl jako vrah, přesto dobrák od kosti se "správným" viděním světa, které všem ostatním okolo chybí...... pěkné klišé.(12.7.2004)

Svým zpracováním je to jeden z nejzvláštnějších filmů, co jsem zatím viděl. Těžko ho škatulkovat. Jsou tu hluchá místa, kdy jsem si říkal, že už to dál sledovat nebudu, ale nakonec jsem rád, že jsem u toho vydržel. Tak, jak jsem dřív Billyho nemusel, tak k němu v poslední době nacházím cestu, protože shledávám, že je opravdu dobrý herec.(20.11.2011)

Ano, je to tak, pokud jde o B.B. Thorntona, tohle bylo na Oscara a to co v tomhle filmu bylo okolo něj, není vůbec důležité. I když vsuvky s šílenou kapelou na zápraží jsou opravdu...magické:) Stanislavský by měl radost, takováhle proměna je vážně šílená...nic proti Geoffrey Rushovi, ale za výkon v kombinaci režie/herecký výkon si Oscara rozhodně víc zasloužil Billy Bob.(1.2.2005)

• - Billy Bob Thorton dostal za tento svůj film, ve kterém si i zahrál hlavní roli, Oskara. (Elisebah)

• - Aby Billy Bob Thornton udělal svou chůzi více nemotornou, měl v botách rozdrcené sklo. (venus)

• - Natáčelo se od 15. května do 15. června 1995 ve státě Arkansas v USA. (BMW12)