Smrtící bumerang

Trailer

VOD (1)

Svět byl pro něho příliš velký a spravedlnost měla úplně jiné rozměry. Bylo mu dvanáct, když zavraždil svou matku a jejího milence. Po sedmnácti letech má být propuštěn z psychiatrické léčebny. Protože je Karl retardovaný, léčení jeho chování nijak nemohlo změnit ani mu nemohlo pomoci. Při návratu do normálního života pomáhá Karlovi i ředitel sanatoria. Sežene mu práci u svého známého v dílně, kde si Karl najde kamaráda. Malý Frank žije sám s matkou a oba se stávají pro Karla jeho novou rodinou. Rodinou, které nikdo nesmí ubližovat. Ale surový milenec Frankovy matky je nesnesitelně agresivní. Bude se historie opakovat? (oficiální text distributora)

Trailer

Bones!

"Úžasný" zážitek, měl jsem sice co dělat, abych vydržel tak dlouho do noci, ale tenhle film budiž mi odměnou...;-)Thorntona jsem nikdy moc nemusel, nicméně" trojboj", který zde předvedl je obdivuhodný , nezapomenutelný, dechberoucí...Závěr byl sice snadno předvídatelný, ale zrovna zde si mi to zdá odpustitelné....:-) ()

Aiax

B. B. Thornton svým absolutně strhujícím výkonem pohodlně strká do kapsy Hoffmanova Dešťového mužíčka i Hanksova Forresta Gumpa, ačkoliv ve všech ostatních důležitých atributech (režie, scénář, kamera) tenhle sympatický nezávislý snímek za výše jmenovanými áčkovými velkoprodukcemi dost zaostává. (Mimochodem, o tomhle filmu jsem předem vůbec nic nevěděl, jen že je "prý fajn", a trvalo mi dobrých deset minut, než jsem si v šoku uvědomil, že Karla hraje Thornton; myslel jsem, že to je skutečný postižený člověk.) Za snahu si čtyři hvězdičky zaslouží. ()

GILLWANDER

Časovo rozdelené do dvoch nevýrazných ale za to svojím posolstvom odlišných dejových rovín, kde si hlavný hrdina za mlada počínal vo svoj kriminálny prospech a po "vyliečení" ponecháva "šťastie" priateľskému okoliu. Človek nemusí byť psychicky zaostalý aby rozoznal dobro od zla, ale niekedy postihnutý človek musí preberať túto hlavnú iniciatívu, keďže zdravý rozum občas chradne. Smekám pred Billom, jeho umelecky dôstojne dielo plné silných emócií ma dostalo, určite kvôli ľudskému scenáru a samotnému výkonu Billa, ktorý ako postihnutý nachádza náhradu za svoju desivú a krutú minulosť u dobrých ľudí. Lenže kde je dobrota a ochota nachádza sa tu aj impulzívne zlo a faloš, kde záporné vlastnosti môžu raz za čas dobro vytlačiť na druhú koľaj. A keď to vie postihnutý postrehnúť a okolie je voči tomu bezbranné, musí bez ďalších okolkov zakročiť. I keď by ho to malo znovu stať (ne)chcenú slobodu... 90% ()

zipper111

Po dlouhé úvaze a přemítaní nakonec 4*. Billy opravdu rozjel vynikajicí film, se sice pěkně čitelným dějem, ale vynikajícím zpracovaním, velmi dobrou atmosférou a prostě Oscarovým Billym. V Hollywoodu je celkem zaručeno, že když hrajete blázna, postiženého nebo šílence, máte Oscara skoro jistého. Ono je to asi pěkně těžké, já vím. Billymu to sice vyšlo jen se scénářem, ale i tak může být hrdý. Film zautočí na diváka ihned na záčátku a pere do něj přemoudřelá slova o morálce, bohu a já nevim čem. Jenže, já to beru, ve spoustě ohledech má pravdu a jen to, že lidé začínají být mnohem více asertivní, nedůtklivý a vulgární neznamená, že to není pravda... :) (btw nepřipomíná vám Karl Krytona? :) ()

zputnik

Billy Bob Thornton - režisér, scénárista i hlavní postava snímku SMRTÍCÍ BUMERANG - natočil vynikající snímek o oběti "normálního" světa. Billy Bob Thornton v roli mentálně retardovaného Karla působí natolik věrohodně, že divák má potíž rozpoznat, zda-li se skutečný herec uměl dokonale vžít do role postiženého nebo zda-li skutečně postižený člověk je schopen zahrát ve filmu. Poznámka: v drobné roli "muže za pultem" se objevil také významný představitel amerického nezávislého filmu - Jim Jarmusch. ()

• Natáčelo se od 15. května do 15. června 1995 ve státě Arkansas v USA. (BMW12)
  • Aby Billy Bob Thornton (Karl Childers) udělal svou chůzi více nemotornou, měl v botách rozdrcené sklo. (venus)