Reklama

Reklama

Smrtící bumerang

Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Svět byl pro něho příliš velký a spravedlnost měla úplně jiné rozměry. Bylo mu dvanáct, když zavraždil svou matku a jejího milence. Po sedmnácti letech má být propuštěn z psychiatrické léčebny. Protože je Karl retardovaný, léčení jeho chování nijak nemohlo změnit ani mu nemohlo pomoci. Při návratu do normálního života pomáhá Karlovi i ředitel sanatoria. Sežene mu práci u svého známého v dílně, kde si Karl najde kamaráda. Malý Frank žije sám s matkou a oba se stávají pro Karla jeho novou rodinou. Rodinou, které nikdo nesmí ubližovat. Ale surový milenec Frankovy matky je nesnesitelně agresivní. Bude se historie opakovat? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (214)

POMO 

všechny recenze uživatele

Rovnako zásadný indie počin, ako Tarantinovi Gauneri alebo to najlepšie od Jima Jarmuscha. Typ filmu, aký si vážim zo všetkých najviac – osobný a ľudský, napísaný, zrežírovaný a bravúrne zahraný jedným človekom, navyše bez vízie komerčného úspechu. Piata hviezda za roztomilé Jarmuschove a unikátne Duvallove cameo. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

B.B.Thorton natočí film s retardovaným individuem, malým klukem a od první minuty ve vzduchu visícím průserem. Je v tom srdce, dobrá vůle i snaha vyrobit film s velkým F, ale cítím v tom F jako faleš - k divákovi - dojmi se, jinak jsi necita. Navíc Karl jako vrah, přesto dobrák od kosti se "správným" viděním světa, které všem ostatním okolo chybí...... pěkné klišé. ()

Reklama

Happens 

všechny recenze uživatele

Billyho jsem prakticky nepoznal, dokonalá proměna, famózní nastudování materiálů, neskutečný herecký počin, uvěřitelně odkrývá svět spíše méně inteligentního jedince, který umí řešit problémy vraždou. Naučil se v mládí jistý vzorec a po stráveném životě v léčebně se stereotypním během se dostane na svobodu, kde neustojí vztahy ve společnosti, despotická jednání. No a řeší vše po svém. ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Film, který vznikl na základě krátkého snímku „Some Call It Sling Blade“ Mentálně zaostalý Karl Childers , který zná z okolního světa pouze kůlnu a léčebnu, z které je po dlouhých letech propuštěn. Karl i svět si budou muset poradit, jak si na sebe zvyknout. Jenže svět „Je příliš velký“.Výborný Billy Bob Thornton. ()

zputnik 

všechny recenze uživatele

Billy Bob Thornton - režisér, scénárista i hlavní postava snímku SMRTÍCÍ BUMERANG - natočil vynikající snímek o oběti "normálního" světa. Billy Bob Thornton v roli mentálně retardovaného Karla působí natolik věrohodně, že divák má potíž rozpoznat, zda-li se skutečný herec uměl dokonale vžít do role postiženého nebo zda-li skutečně postižený člověk je schopen zahrát ve filmu. Poznámka: v drobné roli "muže za pultem" se objevil také významný představitel amerického nezávislého filmu - Jim Jarmusch. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (11)

  • Celosvětová premiéra proběhla 30. srpna 1996 na filmovém festivalu v Telluride. (BMW12)
  • Aby Billy Bob Thornton (Karl Childers) udělal svou chůzi více nemotornou, měl v botách rozdrcené sklo. (venus)

Reklama

Reklama