Smrtící bumerang

• Česko

Drama / Thriller

USA, 1996, 135 min (Director's cut: 148 min)

Bohužel nesdílím všeobecné nadšení, B.B.Thortona si moc vážím, postavičku vytvořil skvělou a uvěřitelnou, v jejím výrazu mi tentokrát ale něco nesedělo, jinak jde o dost fádní příběh s VELMI předvídatelným koncem. Určitě ale stojí za shlédnutí, už jen díky výbornému hereckému výkonu hlavního dětského hrdiny... Spokojenost, ne nadšení. 7/10 PS: lépe to shrnula uživatelka kleopatra(21.8.2010)

Při psaní tohoto komentáře jsem se potýkal s přesvědčením o vykulkalovanosti celého tohoto snímku. V hlavní roli retardovaný Billy Bob Thornton, který najde nejlepšího přítele v mladém čistém klukovi. Celý námět tak smrdí kýčem na kilometry daleko. Jenže B.B.Thornton svoji roli zvládl na jedničku. Na jedničku s hvězdičkou však zvládl režii, díky níž nejde o žádný kýč, ale o krásný příběh.(28.10.2008)

Krom základního nevěrohodného námětu (vezmeme si do rodiny psychopatického podivína, o kterém se dokonce později dozvíme, že je vrah, protože se líbí našemu synovi) funguje vše na maximum. Atmosféra je skutečně hustá, jak jen může být. Sling Blade je takový hardcore Forrest Gump pro lidi, co si neradi nasazují růžové brýle - přitom pointa není zase tak jiná...(30.3.2012)

Dvojnásobný vrah Karl Childers je hospitalizován od svých 12 let pro dvojnásobnou vraždu na psychiatrii. Podle zákonů ale jeho hospitalizace končí a Karl se musí adaptovat na normální život, který nikdy nepoznal. Nalézá sice práci i nové přátele, ale jeho pohled na potrestání zla se od malička nezměnil. Vynikající prvotina Billy Bob Thortona dle vlastního scénáře, ve které si úžasným způsobem zahrál i hlavní roli. O Oscara ho připravil pouze výkon Geofrey Rushe (Shine) v roli jiného "blázna" :)(14.4.2003)

• Wiliem

Nic než jen průhledná vykalkulovaná hra na city která od začátku směřuje k předem jasně danému konci. Je mnohem lepších fimů s podobnou tématikou které dokázali skutečně dojmout, což se o tom filmu fakt nedalo říct ani náznakem. Jediné plus má u mě že jsem ho alespoň dokoukal, jinak naprosto nic co by stálo alespoň trochu za vyzdvihnutí od předpotopní hudby, přes toporné herecké výkony až k absurdním zcela jasnému rozuzlení. 15%(30.12.2015)

• - Aby Billy Bob Thornton udělal svou chůzi více nemotornou, měl v botách rozdrcené sklo. (venus)

• - Billy Bob Thorton dostal za tento svůj film, ve kterém si i zahrál hlavní roli, Oskara. (Elisebah)

• - Posledné slová postáv Doyle (Dwight Yoakam), Vaughan (John Ritter), Frank (Lucas Black) a Linda (Natalie Canerday) sú vo filme rovnaké: "Karl...?". (classic)