Smrtící bumerang

Svět byl pro něho příliš velký a spravedlnost měla úplně jiné rozměry. Bylo mu dvanáct, když zavraždil svou matku a jejího milence. Po sedmnácti letech má být propuštěn z psychiatrické léčebny. Protože je Karl retardovaný, léčení jeho chování nijak nemohlo změnit ani mu nemohlo pomoci. Při návratu do normálního života pomáhá Karlovi i ředitel sanatoria. Sežene mu práci u svého známého v dílně, kde si Karl najde kamaráda. Malý Frank žije sám s matkou a oba se stávají pro Karla jeho novou rodinou. Rodinou, které nikdo nesmí ubližovat. Ale surový milenec Frankovy matky je nesnesitelně agresivní. Bude se historie opakovat? (oficiální text distributora)

Hiruma

Celý dej je pochmúrny, vážny a neunáhlený. Tempo je pokojné a nemenné, dokonca aj pri vrcholnom strete Thontona a Jarmuscha neprichádza gradácia, takéto vyústenie som rozhodne nečakal. Svetlo do tejto strnulej atmosféry prinášajú retard a snílek Franky ich konfrontácia osamote je povznášajúca. Thorntonove then v originále mi neustále pripadalo ako damn, čo bolo komické, no i tak príjemné spestrenie a dotváralo vynikajúci charakter jeho postavy. ()

jopal

Sice vykon hlavneho hrdinu bol obdivuhodny avsak priatel Frankovej matky sa spraval ako dement, "rozhadana" scena kapely neuveritelna A tiez Frankova matka miestami vacsi retard ako Karl. Nie, u mna nie na 4*, i ked som dlho vahal... ()

Mydlivoj

"a Doyle říkal že mu máte zavolat sanitku nebo pohřebák. Děkuju." Film jsem viděl až dnes. A dost mě ohromil...po delší době jsem viděl něco co mě u televize donutilo sedět celou dobu nehnutě... ()

r007

Film je velmi působivý, Karla mi bylo líto hned od chvíle, kdy prozradil svou minulost a dalo se vytušit, že to udělá znovu. Kamarádství je jedna věc, která ho potkala a propuštění je bohužel druhá věc, která ho asi potkat neměla. Být to na mně, tak všechny tyto případy bych řešila trestem rodičů!!! Ale žijem v realitě, a to by asi byla utopie. Na film se dá nahlížet z mnoha stran. Možná bylo dobře pro Karla, že poznal dobré lidi a kamaráda. Možná bylo dobře, že mu dali šanci. Možná bylo dobře, že bylo na světě o 1 grázla míň. Možná měl Karl zůstat v léčebně. Možná mu byli ve vesnici vděční všichni , kterým opravil sekačky. Výkon hlavního hrdiny je obdivuhodný, ale i tak zůstává ve vzduchu viset otázka, jestli ho měli pustit. ()

Ondrew

Toto majstrovske dielo som mal moznost zhliadnut hned v roku 1996 na novinarskej projekcii. Dodnes si spominam, ake emocie film vo mne spustil a napokon i zanechal. Nazdavam sa, ze TOTO je dodnes bud najlepsia alebo prinajmensom jedna z najlpsich snimiek Billyho Boba, ktoreho som v danej role takmer nespoznaval. Myslim, ze presne tento svoj herecky (no i rezijny) vykon vlastne dodnes ziadnym inym ucinkovanim skratka neprekonal. Paradoxne, mozno tym skor moze byt na seba hrdy. Nezabudnutelny film, ktoremu jednoducho nemozem nepriradit svoj doterajsi obdiv a hodnotenie 100%. ()

zigy

Rozhodně film k zapamatování. Škodí mu pomalost. Ten příběh je dojemný a vezme za srdce - chudák dement s dobrým srdcem, to působí asi na každého.....už v půlce víte, jak to skončí a nějaké překvapující scény se fakt bohužel nedočkáte.....BBT je fakt blázen?! Ten samý chlap, co hraje třeba mačistického Pana tělocvikáře??? ()

Igy007

"Alright then..." ... film jsem viděla v roce 1998 a pamatuju si ho do dnes. Byl to první můj první BBT, jako druhý jsem viděla Muž který nebyl a nemohla jsem pochopit, že to je ten stejný herec. ()

Dvojirakri

Takový práce to dalo, a přitom je to taková blbost... Nebudu nadhodnocovat jen proto, že jde o nezávislý film. Snad jen za odvahu, že se do toho tvůrce pustil. Bohužel, dojmu nepomohl stejně amatérský dabing... ()

xander

Spáchal zločin, teraz chce začať nový život ale svet je zložitý a zlý. Našiel si priatelov, prácu, kupoval si hranolky u Jima Jarmuscha, no svet sa mu znovu predstavil aj z tej horšej stránky. Billy Bob Thorntonje skutočne vynikajúci. Divák ktorý vidí tento snímok dabovaný určite o vela z jeho prejavu príde. Thornton exceluje ako herec, režisér a scenárista. Kvalitný je aj Lucas Black, John Ritter a cameo Roberta Duvalla.Tento snímok si určite pozornosť zaslúži. ()

DaveManiak

Vynikající galapředstavení Billyho Bob Thorntona. ČT 2 mně příjemně překvapila, když dávala tenhle film v rámci nezávislého léta. Osobně si myslím, že za skvěle zahranou roli retardovaného Karla měl Thornton dostat určitě Oskara. Film má výbornou hudbu a silný příběh. Škoda jen toho poněkud lehce předvídatelného konce. Jinak bych dával jasných 5 hvězd. Všem doporučuju, nutno vidět v originále s titulky! ()

u.mojitko

I přes nízký inteligenční quocient umocněný naprosto lhostejnou rodičovskou výchovou se hlavnímu hrdinovy Karlovi nedá upřít smysl pro spravedlnost a vřelé city, díky nimž si vytvořil silné pouto k malému chlapci a jeho matce, a nebál se učinit přítrž despotickému řádění jejího milence. Celkově se jedná o uvěřitelné drama. ()

Saprofag

Od začátku do konce je vše jasné! Není to ani niíjak originální a ani složité. Je to jednoduché jak facka. Přesto to má svůj poutavý způsob vyprávění a Billy Bob to zahrál fakt dobře. Jen trochu souhlasím s Kleopatrou, která v tom viděla dost klišé. Souhlasím, ale i tak to je tak silná trojka, že dám radši tu měkosrdcatou čtyřku. PS: ještě se nemůžu nezmínit o účasti Roberta Duvalla a Jima Jarmusche. Jejich kratičké výstupy jsou luxusní! Tak i za to je ta čtyřka zasloužená. ()

Stealth2

Hustý začátek, skvělá hudba u celého filmu...Lucas Black je v tomhle filmu hvězda, nedivím se že si ho B.B.Thornthon později vybral do svého dalšího filmu. Thorntonova role je špičkovou ukázkou jeho hereckého mistrovství. Skvělý film. ()

Cardas

Neopakovatelný a navýsost originální film. B.B.Thornton se zcela převtělil a začal být tou postavou. To se nedá vůbec nijak jinak vyjádřit. Může to přijít jako triviální, ale jeho mručivá dikce je prostě něco, co by si Thornton mohl nechat patentovat. Napadlo mne, že tohle je prostě výtvor sám o sobě. A to nemyslím tak, že by šlo o nějakou pouťovou lacinou atrakci, nějaké pitvoření se. Je to nádhera. Ten prostoduchý člověk bez zlých úmyslů, navýsost věcný a zcela upřímný, si mne úplně získal. Trochu se ho bojíte, protože nevíte, co se mu vlastně může v hlavě vylíhnout, trochu ho litujete, když zjistíte, co vlastně je zač a co musel prožít, a nakonec ho i obdivujete, jak má vlastně ve svém chápání světa čisto a jasno, a jak je schopen se postavit za spravedlnost. Příběh zajímavý, a způsob, jak ho vypráví, a způsob, jak tu postavu hraje, je uchvacující. Podobným charaterem v literatuře či kinematografii minulosti snad je jen Hugův zvoník od Matky Boží. Ale je to je "vzdálený příbuzný". Tohle je film se vším všudy - napínavý, o lidském porozumění a dokonce i ochoty použít svou sílu proti zlu, při tragickém vědomí, že pro zdeformovaného již beztak není běžný svět místem, kde lze prožívat život na plno a šťastně... Ale ta naděje pro ostatní tu je. Ten film má velké kouzlo. Mně okouzlil. ()

gatuso

Skvely Billy - pozoruhodny herec, emocne vyhrocene pro divaka, zejmena popsane detstvi maleho Karla a smrt jeho narozeneho bratra.. Pak Vam zacne vrtat hlavou, kolik takovych pribehu se muselo vsude po svete odehrat a kolik se dal odehrava. Zneklidnujici zaroven. ()

pájap

Zajímavé, jak je film postavený. Od první chvíle, co se objevil milenec, jsem chtěl aby ho ten retardovany hrdina zabil..je to trochu prvoplanovane, ale líbí se mi to moc. Asi jsem citlivá duše. Scéna s tátou mě docela dostala.a na konci jsem si říkal, tak už ho zabij..a ohromil mě ten klid závěrečné scény s vraždou... ()

Dupac

Billy Bob v roztomilé kreaci retardovaného Karla, hereckým rejstříkem rozkročený někde mezi Borisem Karloffem a pozdním Miroslavem Táborským. Dějově ale chudší a předvídatelné - vyústění je vlastně jediné možné od samého počátku. Sling Blade zůstává filmem, kterému bylo shůry dáno jenom v jedné (herecké) kategorii. Silné *** ()

kotrlak

Jo, Karl v podání BBT nemá chybu. Je to zkrátka problem solver. Jen bych dodal že mě bavily komediální prvky tohohle flicku - angličtina a akcent, jeho speciálně, a i většiny ostatních rednecks. No a samotná likvidace kdy dostal bully bez velkýho dramatu dvě dobře mířený listem od sekačky do kedlubny po tom kdy fundovaně zadal před smrtí instrukce - to byla óbrbžunda. And biscuit with mustard - yummy! ()

BONOBON

Hodně dobré, ale přece jen dost čitelné.. chybí tomu moment překvapení, prostě o něco propracovanější scénář. Jinak režijně a herecky bezchybné. ()