Clay (Jason Statham), bývalý agent tajné organizace Beekeepers, se po smrti svého přítele a souseda vydává na cestu krvelačné pomsty celostátních rozměrů. (Arigato)

EvilPhoEniX

Příjemný, jednoduchý, efektní a drsný akční nářez jak ze starých časů pro fanoušky intenzivní akce. Statham je herec, kterého vždy rád v akčním filmu uvidím a tenhle film spíše připomíná jeho filmy 10 let zpět, ale vůbec to nevadí.  Máme tu bývalého agenta mysteriózní organizace Beekepers, který jde vykonat Revenge na hajzlech, kteří okrádají nevinné a staré lidi ( Phishing Scams) ( díky neotřelému lore téhle organizace, je to aspoň trochu zajímavější) Všichni zkrátka máme rádi tyhle role vysloužilých agentů, kteří se musí vrátit zpátky do akce a že jich tu Statham za celý film sejme! Akční je to hodně, Statham tu likviduje Swat i Deltu ( žádné obyčejné lidi, ale vše ostří hoši se zkušenostma, ale ani ti nemají žádnou šanci). Došlo i na nějaké ty armádní triky ( scéna s výtahem TOP), nebo jak si Statham nakráčí sám jak největší frajer mezi celou Swat jednotku, tak to byl hodně cool moment. Škoda, že po něm nešlo více agentů z organizace Beekepers (ale holčina s rotačákem potěšila). Finální akt je taky super, kde přijela na pomoc banda zabijáků a finální duel s borcem bez nohy je intenzivní a brutální jak svině. Statham tu využívá snad 4 druhy bojového umění přes Aikido, Muay Thai, brazilské Jiu Jitsu a Kung-fu a já si to velmi příjemně užíval. Jo Ayer mě potěšil tímhle akčňákem hned z kraje roku. 8/10. ()

Spiker01

Stathamovky jsem svého času nakoukával fakt důkladně a jsem rád, že se do nich Jason postupně vrací. Beekeeper je skutečně esencí všemožných klišé z žánrovek let osmdesátých a ačkoliv těchhle akčňáků stále vidím poměrně dost, již dlouho jsem neměl tak silný pocit, že ty věci, které Statham s naprosto vážnou tváří vykládá, jsou takové šílené až lobotomické nesmysly, že jsem z toho facepalmoval každých pět minut. Nicméně o tom to samozřejmě není, jde o to aby Statham natrhl zadek co nejvíce lotrům a to mu samozřejmě stále věrohodně jde a David Ayer se zas dočká jednoho menšího úspěchu v kinech, ačkoliv rozhodně ne toho kritického. Pro fanoušky žánru však dobrý tip. ()

TheSpearCZ

Začíná to hodně dobře, Stathama jako "včelaře" jsme tu ještě neměli, následná sekvence s phishingem naladí konečně na pořádnou akční příběhovku, ale poté to smutně sklouzává do kanálu a to jsem ještě střídmý. Ten film je extra stupidní, a že mi to většinou při stathamovkách nevadí. Ano, máme tu povedé akční scény (výtah luxus) a Statham tu klasicky ve svém boji nablízko vyndá naprosto každého Swaťáka, na to se vždycky půjde dívat, ale k čemu to je, když se jedná doslova o příběhové dno. Na jedno vidění asi v pohodě, ale jestli ještě někdy o film opřu byť jen jedno oko, tak jdu s hodnocením rychle dolů. Lepší 2* ()

m.a.t.o.

„Verím vám. Ale máme tu zákony.“ – „Máme. Až kým nezlyhajú. Potom prichádzam ja.“ The Beekeeper je Jasonov návrat ku koreňom. Čiže k tupej akčnej rubačke, kde sa celý čas tvári rovnako... a nie, nemusíte sa oňho ani na sekundu báť, pretože je to Beekeeper Beekeeper, nesmrteľný včelár, ktorého by dole nedali ani Avengers s Justice League dohromady. Ale na týpka, ktorému pomaly, ale isto ťahá na 60 je fakt v slušnej forme. 40 % ()

castor

David Ayer má poslední dekádu dost slabou a Kurt Wimmer je prostě Kurt Wimmer. V kontrastu obou je tu pak Stathamovo charisma, které fungovalo před dvaceti lety a funguje i dnes. Je tu za včelaře, tradičně skoupého na slovo, nasávajícího vůni venkova, žijícího osamoceně a pro svá včelstva, kdy se rád nechá starší sousedkou pozvat na večeři. Ale má i svou minulost: je bývalým čističem tajné organizace Beekeepers. A právě se něco pokazilo, takže Statham sundá rukavičky, vezme kanystry benzínu a stává se mstitelem, jak to máme nejraději. Ovšem v příběhu, který vznikl evidentně někde na koleně nebo ve tři ráno na záchodové míse. Jasný, včely, mytologie, šmejdi na telefonu, organizace zabijáků… jenže pak se to úplně rozsype a jakýs takýs smysl nedává už skoro nic. A bacha, to se teprve na scéně objeví nejmocnější žena světa. Vedlejší postavy nijaké, policajtka taky průšvih. A akce prostě jen dobré řemeslo, brzy navíc absolutně přepálené. Dvě tři fajn rvačky ještě jaro nedělají. Ayer, který kdysi napsal Training Day a natočil Patrolu, prostě jen dál sbírá drobky. Na hraně dvou a tří hvězd. ()

• Film mal pôvodne debutovať na streamovacích platformách. To sa však zmenilo v októbri 2023, keď šéfovia štúdií MGM/Amazon zistili, že začiatkom roka 2024 nebudú v kinách uvedené žiadne akčné filmy. (m.a.t.o.)
  • Oblečení, které má Clay (Jason Statham) na sobě, když se stará o své včely, je ve skutečnosti upravený šermířský oblek. (DJMaroko)
  • Vo filme sa vyskytuje viacero starších technológií, najmä počítačové CRT monitory. Je to preto, že príbeh sa mal pôvodne odohrávať v roku 2003, kým sa od nápadu upustilo. Keďže však umelecké oddelenie už začalo získavať časť hardvéru, z rozpočtových dôvodov sa rozhodli ponechať si to, čo už nakúpili. (m.a.t.o.)

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt