Krajka

S nezapomenutelným a charismatickým Louis Velle (ve filmu Pierre-Baptiste Lambert, výzkumník z Institut Pasteur) a inteligentní Diane Bellego (ve filmu Sixtine Bader, velvyslankyně Francie v Santarague), řadí tento francouzský seriál mezi mou srdcovku. U nás vysílán někdy počátkem 90. let, pod názvem Manžel velvyslankyně (v originále Le mari de l'Ambassadeur), poznamenal moje dospívání. Pamatuji si krásnou hudbu a že jsem chtěla vypadat jako Sixtine. Dosud marně hledám, kde by se dal seriál znovu shlédnout. V den své svatby s miliardářem Jimmym Harperem se Sixtine poznává s Pierre-Baptiste Lambertem a zamilují se do sebe. Zajímavý začátek seriálu, lásky dvou zcela cizích lidí z vyšších kruhů, diváka nenechá na pochybách, že seriál bude o tom, jak se vyvine tento od prvního momentu sympatický vztah. On, oplývající lidskostí, milým úsměvem a zvláštním teplem v očích, ona inteligentní diplomatka. Divák má pocit, že pasují k sobě od první chvíle a nechápe, proč se Sixtine vlastně vdává za pošetilého a lehkovážného miliardáře. Romantický začátek, napínavý a nepředvídatelný děj, francouzská noblesa, politický podtón v pozadí, nádherné záběry na Alsaský venkov, hudba, kostýmy, pozitivní energie stále usmívající se Sixtine. To vše dělá ze seriálu zdařilý snímek. Na ČSFD dosud nekomentovaný (opomíjený) a já vážně nechápu proč. ()