Jeď, Trabi, jeď!

Poď, Trabi, poď

To bol divoký Východ 1

Komedie / Rodinný

Západní Německo / Německo, 1991, 92 min

Film v podstatě vypráví o tom, jak burani z NDR jedou do světa. Neni to sice nic světobornýho, ale snad by se z toho dalo vyždímat aspoň něco. Jenže tady jsou všechny pokusy o vtip nějak nedotažený, takže většinou vyšumí do ztracena. Navíc mi teda vůbec neseděla představitelka dcery Jacqueline (btw: Jestli znáte seriál Stefanie, tak ona hraje právě sestru Stefanii.), protože na 17 let vypadala poněkud hodně jetá (ale je to docela pěkná holka, to se musí nechat). Ve filmu vypadala tak o 10 let starší. Na druhou stranu film neni nějak vyloženě trapnej nebo úplně nudnej, takže se to celkem dalo vydržet dokoukat až do konce. Jinak na začátku 90. let jsme jezdili na dovolenou Warťasem a třeba taková scéna, kdy Udo lomcuje autem, aby se v nádrži promíchal olej s benzínem, mi trochu připomněla ty časy, protože v Rakousku u benzínky Special mix opravdu neměli :-) Ale jinak nic moc. Ovšem pořád je to rozhodně lepší, než pokračování, protože to už je úplná blbost. update: Tak se mi po X letech dostal tento film do ruky (v originálnim německym znění) a tentokrát mi to úplně špatný nepřišlo. Možná v tom sehrála roli určitá nostalgie, možná to bylo tim, že jsem film sledoval vožralej, ale zvedám svoje hodnocení ze 2 na 3 hvězdy. Už jenom pro tu úžasně kýčovitou písničku Gates of eden a Opel Kadett GSi Cabrio :-)(30.4.2006)

Posaďte knírkatého dederóna do Trabanta, natočte ho směrem na jih, udejte mu počáteční zrychlení kopem do plastu a stane se ještě něco mnohem zábavnějšího, než nabídl tento snímek. To však rozhodně neznamená, že by s Udem nebyla zábava, dvoutaktní obluda Žorž také dokázala pobavit, ale patrně u mne nebude překvapením, že většinu smetánky jsem nechal slíznout dcerušku Jacqueline. Od té bych se patrně nechal přemluvit k sexu na zadním sedadle Trabanta, i když bych přitom musel nechat nejméně dvě třetiny svého těla na čerstvém vzduchu.(14.3.2014)

• Siegmund

Mně osobně při sledování tohoto filmu moc do smíchu nebylo. Neberu ho proto jako komedii, ale spíš jako film, který odráží tehdejší dobu. Tehdejší dobou myslím období krátce po roce 1989, tedy po tzv. „pádu železné opony“. Ano, tehdy se obyvatelé té východní části Evropy vydávali na cesty, aby se podívali na místa, kam se dřív dostávali jen s obtížemi; v případě obyvatel někdejší Německé demokratické republiky pak prakticky nikdy. Jezdilo se tam vším možným. Zastaralými podnikovými autobusy, starými škodovkami, ale i trabanty. No a právě o jedné takové cestě trabantem na Západ tento film je. Humor filmu mi přijde jako velmi laciný a vyloženě podbízivý. Mnohdy dělá z obyvatel Východu negramotné hlupáky. Kdo se chce pobavit, tak tomu bych doporučoval podívat se na nějaký jiný film. Kdo si však chce zavzpomínat, kdo (zejména ti mladí) se chce seznámit s dobou těsně po roce 1989, tak tomu film ke zhlédnutí doporučuji.(27.7.2008)

Tento film jsem poprvé viděl o vánocích,kdy jsem tento film dostal společně s přenosným DVD přehrávačem.Samotný film je více než slušný.Je zde mnoho komických situací a hlášek které příběh příjemně doplnují.Například když Udo s rodinou zaparkují na opuštěné pláži,ráno zjistí že jsou na nudistické pláži :). Samotný trabant dostane ve filmu hodně zabrat.Pojede po dvou kolech,přijde o nárazník,o střechu,o kapotu..Zajímavé je že si Udo vždy sežene náhradní díly ale jaksi v jiné barvě takže na konci filmu už trabanta téměř nepoznáte Verdikt:Pěkný film,zajímavá myšlenka.(30.3.2011)

Hodnocením svých databázových spoluobčanů nerozumím. Vždyť to byl tak zábavný film! Asi to nikdo nepochopil. :-)K výbornému dojmu výrazně napomohl skvělý dabing Jiřího Pragera, který namluvil velmi dobrého hlavního herce Wolfganga Stumpha. A to jsem se k tomuto filmu vlastně dostal jen náhodou - přes Ottfrieda Fischera, který je tam ale jen na chvíli (přehlédnout však samozřejmě nelze). Když jsem spatřil zdejší hodnocení, zděsil jsem se. Avšak čekalo mě příjemné překvapení. Jen mi vadí, že se mým 5* to celkové hodnocení nepodařilo nijak zvýšit.(6.6.2009)