poster

Mentolky (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Bakhasatang

 • Jižní Korea

  박하사탕

 • anglický

  Peppermint Candy

Drama

Jižní Korea / Japonsko, 1999, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RasputincZ
  ***

  Velký humanista Chang-dong Lee využívá železniční dráhu jako prastarý mýtický symbol cesty. Retrospektivně líčí příběh Yongha od sebevraždy až po naivní mládí, které deformuje společnost, láska a politická i ekonomická situace v zemi. Další silně "literární" film. Oproti pozdějším režisérovým filmům se jedná spíše o průměrnou záležitost, která v porovnání třeba s Oasis kvalitativně neobstojí.(10.11.2013)

 • VanTom
  ***

  Hlavní hrdina Yongho na začátku filmu spáchá sebevraždu a my pak retrospektivně sledujeme zlomové události jeho života, které z něj zformovaly bezcitného, krutého a nešťastného člověka. Čtvrtou hvězdičku nakonec nedám proto, že jsem k němu nenašel žádné sympatie, za tento osud si totiž může víceméně sám, jako slaboch sebou nechává vláčet a místo rozumných řešení se chová jako idiot. Jinak ale byly ty jednotlivé střípky působivé a pěkně do sebe zapadaly.(16.8.2012)

 • Sysel_CZ
  ****

  Jediné, co mne drží od plného hodnocení, je přílišná délka, ale jinak jde o velice zdařilý počin. Retrospektivně vyprávěné snímky jsme již jistě viděli všichni, takže rozhodně nemůže být překvapením, že na konci filmu je vlastně začátek všeho; horší je, že ne každý vydrží sedět 2 hodiny a čekat na důvod "toho všeho". Po dokoukání v sobě vždy nosím hluboké dojmy z dobře zpracovaného díla, jen kdyby to bylo o něco kratší...(15.3.2007)

 • zette
  ****

  Sice retrospektivne odvypraveny pribeh, ale celkem s jednoduchou linii, abychom jeho uvodni motiv pochopili uz v prvni tretine filmu. Yongho je hodne zvlastni postava a jde videt, ze podobne vysinute lidi korejske filmare velmi pritahuji. Cim vice jde ale film do minulosti, tim mene me zajimal. Slabsi ctyri hvezdicky, jen pro fanousky korejske filmove tvorby.(29.6.2014)

 • Tyckin
  ***

  Retrospektivně podaný příběh o jednom chlápkovi, jehož život nebyl zrovna peříčko. Divák vlastně až postupně zjistí všechny souvislosti a události, což je celkem zajímavé, ovšem na druhou stranu jsem se zhruba polovičku filmu celkem nudil. Troufl bych si tvrdit, že čím více do minulosti se příběh ponoří, tím je poutavější a zajímavější, po dramatické i romantické stránce. 65%(26.3.2017)