V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

Gongren

Asi před 10 lety jsem to viděl v češtině, i tak jsem tomu dal 80%, teď po dlouuuhé době jsem si to konečně shlédnul v originále a musím říct, že muzikály by měly být zakázany dabovat. Absolutně perfektní hudba. 95% ()

mira007

Jeden z nejlepších a nejinteligentnějších animovaných filmů - jestliže za nejlepší dětský animovaný film považuji Kung-fu panda (2008) a za nejlepší animovaný film pro dospělé považuji Valčík s Bašírem tak Princ Egyptský je zacílením něco mezi. ()

Gagner

Jako malý jsem na tom byl v kině a obdivoval nádherně zpracovaný průchod mořem, od té doby si tento biblický příběh stále dobře pamatuji a nikdy ho nezapomenu :) PS: Jsem ateista ()

Lachvos

Nádherný snímek s krásnou hudbou. Takto by měl vypadat každý kreslený film, ať už se bavíme o technické nebo scénáristické stránce. Je plný okamžiků, které vás chytnou za srdce, a přesto není přeslazený. Námět je sice náboženský, ale nenásilně a hlavně poutavě, a proto se pobaví lidé všech vyznání. Ve své době nejdražší kreslený film, ale stál za každou minutu svého času. A když už nic jiného co jsem zde předtím poznamenal, ta hudba vás zasáhne jako cit... ()

Echelon1

V detstve som toto miloval (na rok 1998 prekrásna kresba). Odporúčam slovenský dabing. Ukážkový príklad, jak mal vypadať EXODUS: Bohovia a králi. Žiadne nezmysly, proste skutočne biblický príbeh tak, ako bol napísaný, od dania Mojžiša do košíka a pustenie po Níle až po rozdelenie mora. Samozrejme sa to nedrží úplne Biblie, napr. Mojžiš toho Egypťana, ktorý bičoval Izraelského otroka zabil a zahrabal, potom sa na to prišlo a musel utiecť, alebo rozhovor s Bohom pri horiacom kre je značne skrátený, ale i skrz to sa jedná o výborné dielo, ktoré by mal oceniť každý kresťan i ateista. Rozprávkovo ladené a predsa drsnejšie. Obecne je to na úrovni veľkofilmov, niečo takéto sa dnes už nenatočí, s množstvom silných scén, ako rozdelenie mora, odchod z Egypta alebo najlepšie spravený rozhovor s Bohom, aký som kedy videl + tá hudba v tom, skrátka takto si nejak predstavujem rozhovor so Všemohúcim. Neskutočne dobrý výber a úprava hlasu, s hlbokým rešpektom a ako popisuje Biblia - zároveň pôsobí s veľkým pokojom. Škoda, že tu nezaznelo to meno:"Jehova, Boh vašich predkov. Boh Abrahámov, Boh Izákov a Boh Jákobov." 2. Mojžišova 3:15 ()

Muel

| DreamWorks | Majestátny animovaný film, ktorý príbehu robí veľkú poctu a adaptuje ho s notnou dávkou vážnosti a biblickej presnosti. Celý čas som bol v nemom úžase, ako výborne všetko fungovalo a proste som nechcel, aby to skončilo. Už len rozdelenie Červeného mora pôsobilo absolútne a pre film nádherne padnúce. Neskutočné, čo sa DreamWorksu vtedy podarilo, ich magnum opus nie je Shrek, ale toto animované veľdielo. Tlieskam. Viac TU. | Hodnotenie: 9/10 | ()

Platom

Jeden z mála filmů - muzikálů, kde mi více sedl dabing, než původní verze. Opravdu hezky přezpívané! Princ Egyptský nemusí sednout každému, přeci jen se jedná o nábožensky zaměřený snímek, který jej decentním způsobem prezentuje. Pokud si toho ovšem ateista, jakým jsem, nebude všímat, zbude zajímavý a hezký příběh, který plyne za znění krásných skladeb. ()

Druury

Nikdy nezapomenu jak jsme si to s rodičema v mých 6 letech půjčili na VHS a pak jsem jen žasnul když Mojžíš rozpůlil moře.. a ta ryba tam. Animák všech animáků. ()

Johnny

Výborne spracovaný biblický príbeh, krásne nakreslený a perfektne odspievaný. Proste náučný spievajúci animák. ()

Adm.Nelson

Jeden z najlepších animovaných filmov, aké som kedy videl. Humoru tu veľa nenájdete, k takejto téme by sa prehnané opičkovanie jednotlivých postáv veľmi nehodilo, vtip je tu použitý vkusne a s mierou. Čo chcem spomenúť sú predovšetkým výborná scéna vyvraždenia novorodencov znázornená prostredníctvom hieroglyfov na stenách, a čo ma dostalo najviac, bola posledná egyptská rana. Mráz mi behal po chrbte ešte hodnú chvíľu, a niečo také by som v animovanom filme pre deti vôbec nečakal. 10/10 ()

Mary19

S odstupem času hodnotím Prince egyptského jako velmi zdařilou adaptaci biblického příběhu, která se pokouší být velmi vážnou ale ne nijak podbízivou. A to se ji rozhodně povedlo. Jestli je to dobře si ale jistý nejsem, protože film na mě nepůsobí jako snímek pro děti, právě naopak. Jinak v dalších komentářích často chválená animace je opravdu excelentní, hudba Hanse Zimmera správně vystihuje lehce mystickou atmosféru a k originálnímu dabingu snad ani není co dodat. Ipřes to všechno se ale domnívám, že by film více vynikl jako hraný. Ten rozpočet si ale raději ani nepředstavuju :)... 75% ()

Nerd4Dreaming

Parádní animovaný muzikál, který poráží např. Pocahontas na celé čáře. Přeci jenom, příběh Mojžíše a hebrejského lidu má trochu větší sílu než těžko uvěřitelná romance. Navíc, film se až nečekaně hodně drží biblické předlohy a toho si nesmírně cením, určité odchylky jsou spíše vizuálního rázu, tzv. na efekt, ale nenarušují celkovou strukturu příběhu. A to vše pomocí nádherné animace, která působí příjemně uhlazeně. Bravo! ()

Fujara777

ÁNO: Animácia tohto typu dokáže stále pútať pozornosť. Plavné pohyby jednoducho stále majú svoje čaro. Dobre sa tu pracuje so vzťahom medzi Ramzesom a Mojžišom. A tie temné veci, ktoré sa v príbehu dejú! No a čo, že je to rozprávka, je to úchvatné. NIE: Ak ste zarytý ateista, antisemitista alebo obdobne, tak nevidím dôvod, prečo by ste to mali pozerať. Potom je tu mnoho nenávistných komentárov, ktoré s týmto animákom ako filmovým dielom ani nesúvisia. Ale všeobecne vám môžu prekážať spevácke vsuvky. Podľa mňa sa tam nehodia a ešte som mal aj problém porozumieť. Raz darmo, čeština spievaná fistulkou, je ťažký oriešok. ()

fablefavorit

Přikrášlená verze světoznámého biblického příběhu s nádhernými písničkami a překvapivě kvalitním českým dabingem, který je dle mého skromné názoru ještě lepší, než originální znění. ()

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí