poster

White Feather

Western

USA, 1955, 102 min

Režie:

Robert D. Webb

Scénář:

Delmer Daves

Kamera:

Lucien Ballard

Producenti:

Robert L. Jacks

Kostýmy:

Travilla
(další profese)
 • MacGuffin
  ***

  Mladý zeměměřič Josh Tanner (Robert Wagner) získá důvěru cheyenských indiánů. Jeho prostřednictvím projeví náčelník Broken Hand ochotu podepsat mírovou smlouvu a přesídlit se svým kmenem do rezervace. Mladí bojovníci Galloping Horse a Little Dog chtějí ale vyprovokovat kavalerii k boji... Méně známé, ale dobré. Tři a půl šternu.(18.4.2011)

 • Mol
  ****

  WHAT WAS IN HIS HEART WAS NOT IN MINE!!! Místo White Feather by se to mělo spíše jmenovat White Trash. Indiáni jsou zde ti dobří a běloši ti zlí co chtějí jen pozemky a zlato! Josh je aspoň hodňák a tak není divu, že všechny holky jsou z něj paf. Hlavně to líbací porno s indiánkou u řeky. Pěkně jí tím zamotal hlavu až mu děvčica sama skočila nahá pod kožešinu. Ve filmu zazní taky pár silnejch chlapáckejch věcí jako WORDS HAVE TOO MANY SHADOWS!!! nebo I'M HERE TO ASK YOU NOT TO DIE! I WILL NOT GO WITH THE SOLDIERS! I WILL DIE HERE!!! Kvalitní indiánovka s epickým koncem. Akorát bych si teda myslel, že když 50 chlapů vystřelí na jednoho, tak poteče i nějaká ta krev, ale tady se tak nestalo. Vypadá to, že všichni minuli a chlapík zemřel na infarkt. I guess it was bad day for everyone.(27.11.2014)

 • StaryMech
  ***

  Příběh - údajně věrný odlitek Davesova "Zlomeného šípu" - je k uvěření asi tak jako floutkovský Robert Wagner, ortěnčená Debra Paget, záplava péřových čelenek atakdál, nicméně na výpravě a statistech se nešetřilo a širokoúhlá panoramata budí úctu, dlouhé a napínavé finále vrcholí bez ostudy, a co je nejdůležitější, v málokterém soudobém westernu jsou rudokožci při vší hollywoodizaci tak důstojní a dojemní. Nějak se nemohu zbavit dojmu, že "Bílé pero" sehrálo svou úlohu při tvarování německých vinnetouovek.(29.8.2014)

 • kinderman
  ****

  Vzhledem k tématu (složitý vztah bělochů a původního indiánského obyvatelstva) nepřekvapí jméno Delmera Davese pod scénářem, vlastně se jedná o předchůdce Costnerova oscarového Tance s vlky.(9.7.2014)

 • Mirokukii
  *****

  Krásná indiánská filmová záležitost, která se co do počtu komparzistů, skvěle propracovaných kostýmů, hudby a námětu, jenž pojednává o odsunu indiánů bílými, může rovnat dalším historickým velkofilmům. Příběh lehce postrádá tempo, rozhodně však ne romantickou linii a trochu té naivity.(21.6.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace