Atlantida: Tajemná říše

• USA Atlantis: The Lost Empire (více)

Před mnoha tisíci lety představovala Atlantida vyspělou civilizaci na vrcholu rozkvětu. Když se však král snažil využít síly říše k ovládnutí světa, došlo k obrovské katastrofě a Altantida nenávratně zmizela V roce 1914 sní kartograf a lingvista Milo Thatch v kotelně muzea svůj sen o objevení Atlantidy. Pokusy o její nalezení učinil kdysi jeho dědeček. Ten odhalil tajemství deníku, který popisuje cestu do Atlantidy. Když se Milo opět pokouší přesvědčit nabubřelou komisi o vypravení expedice, je s posměchem vyhozen z muzea. V tom se objevuje výstřední miliardář Preston Whitmore, dávný přítel Milova dědečka, který se rozhodne završit sen Tadeáše Thatche. Vyhledá jeho vnuka, odevzdá mu onu záhadnou knihu a dokonce financuje výpravu za nalezením Atlantidy. Cesta postupuje velmi nadějně, protože Milo jako jediný umí rozluštit dávnou řeč Atlantiďanů. Ovšem postupně se začíná ukazovat, že podivná posádka pod velením kapitána Rourka, není vedena jen vědeckými zájmy. Po střetnutí s mořskou obludou a řadě dalších podmořských dobrodružství se skupina skutečně dostává do Atlantidy. To, co zde naleznou, je však více než překvapivé. Atlantida žije! (oficiální text distributora)

Wooke

Mne sa Atlantída práve že páčila. Bola to trošku iná káva, ale čo už. Ani by som to neodporučil malým deťom, skôr tým malým školákom. Príbeh zaujímavý, postavy celkom fajn, chýbal mi však vtipný článok, pretože toho dedka za moc vtipného nepovažujem. Sem tam nejaký pokus, no toť vsjo. ()

Guran

Vcelku zábavná podívaná, měl jsem i hru na PS 1 a ta se mi také velice líbyla. Pěkné srandy a děj. Dávám 8/10. ()

RigorMortis

Príjemne prekvapilo, hoci som si tento animák pozrel až po rokoch (najprv som hral hru). Dej možno priemerný a predvídateľný, no postavy boli naozaj sympatické, bod aj za soundtrack a farebnosť všade možne. Tých 95 minút navyše zbehlo naozaj rýchlo. ()

JackBurda

Překrásná, napínavá a zábavná dobrodružná jízda s nádherným vizuálem a sympatickými postavami. Skvělý film a po dlouhé době zase něco dobrodružného, na co po pěti minutách nezapomenu. ()

helrohir

Na jednej strane ma podobne ladené dobrodružnejšie disneyovky dokázali vždy zaujať viac než ich tradičné "spevavé" a rozprávajúcimi hlodavcami oplývajúce filmy, ale v tomto prípade je ten príbeh trochu menej záživný. Síce počiatočná objavná ceste je celkom energická a plynulá, ale v závere sa príbeh trošku vlečie. Animácia, tento raz dokonca využívajúce prvky anime, je už tradične dokonalá. 65%. ()

majk_n

Skvělé po technické stránce, má to vtip a spád, jasná orientace na dospělejšího diváka (proto asi ten propad v kinech) ()

Santek

Jednooký mezi slepými králem. Vyrůstal jsem na klasických kreslených Deysniovkách a tím pádem se tahle KRESLENÁ pohádka pro mně stala perlou mezi záplavou digi animáků. Nádherný sci-fi příběh o hledání bájné atlantidy s přislušnou dávkou napětí, zábavy ale také romantiky. Hlavní hrdinka taky stojí za to :-) Děj obsahuje několik zvratů, barvité postavy a hlavně ta celá věc s atlantidou se opravdu povedla. Považuji to za nejlepší praktické vysvětlení celé věci kolem atlantidy. Nakreslené je to opravdu dobře jsem rád že podobné pohádky vznikají a doufám že kreslené příběhy ještě zažijí velký návrat na plátno..... ()

fimler

Výborný film ostatně jsou takové všechny od Disneyho!Gouryella náhodou je tato animace velice pěkná a nijak nezaostává! ()

eMeMko

Těžko uvěřit, že je tomu už 15 let, co jsme byli se školou na této disneyovce v kině. Dnes už to tak slavné nebylo. Hlavním tahákem tohoto snímku jsou totiž velkolepé vizuální scény, které bohužel vyniknou jen na velkém plátně. Na televizi či monitoru zbude tedy jen průměrný příběh, hromada postav, se kterými si málokdo vytvoří nějaký vztah, a hlavně jejich občasné přehnaně hloupé chování. Prostě průměr se vším všudy. ()

dudo24

Film ma trafil priamo do srdca. Archeologická výprava za Atlantídou, stratená civilizácia a technológie, zaujímavá mytológia, medzikultúrna romantika. Štandardná zápletka konfliktu medzi našim skazeným monetárnym svetom a nevinným domorodým obyvateľstvom. Niektoré veci a postavy by som určite zmenil alebo vynechal ale celkovo to bolo super zvládnuté. Pozdvihnúť by som chcel postavy Helga a Kida ktoré boli vykreslené ako veľmi atraktívne a schopné ženy čo je dokonalá kombinácia. ()

Joe16210

Disney tentokrát zamířil mimo škatulku klasických pohádek a princezen a zamířil k bájné Atlantidě. Sice se nejedná o animák plný písniček, ale o to kvalitnější je soundtrack z pera zkušeného Jamese N. Howarda. Mnohé hrané filmy by mohly Atlantidě závidět její kvalitní soundtrack, za který ke 3* za film přidávám i hvězdičku čtvrtou. I když se nejedná o jeden z nejznámějších nebo nejúspěšnějších Disneyho filmů, rozhodně patří do jejich portfolia a má své kouzlo, které potěší každého fanouška animáků a tajemství podobných Atlantidě. ()

blazma

Pro mě jedna z legendárních animovaných pohádek :) S úsměvem vždycky vzpomínám na všechny charaktery a celkově ten příběh. Jasně animace nejsou nic extra, jenže to ani není potřeba, na zabavení těch nejmenších to bohatě stačí. ()