Dobrodružství Toma Sawyera (TV seriál)

• slovenský

Dobrodružstvá Toma Sawyera

The Adventures of Tom Sawyer

Rodinný

Rumunsko / Francie / Západní Německo, 1968, 360 min

Ano, jako kluk jsem měl tyhle filmy (či čtyřdílný seriál) moc rád. I dnes, s odstupem, musím uznat, že toto dílo výborně vystihuje románovou předlohu Marka Twaina. Humor, napětí, romantika, psychika dětské duše... Točilo se na deltě Dunaje v Rumunsku, která se tu údajně hodně podobá Mississippi. V Německu tento klenot pro děti a mládež znovu vydali ve čtyřech dílech na DVD, tak snad se to k nám dostane za čas v češtině.(28.2.2008)

• dyfur

.....no moje detské predstavy režisér nezrealizoval....necharizmatický hlavný hrdinovia,slabá výprava,neustály hlas vyprávača....také "sovietske spracovanie "...(26.7.2018)

Dlouho tu nebyla stránka pro tento seriál, který vlastním již více než tři roky a musím říci, že ze všech zpracování příhod Toma Sawyera mi tento přijde jako jedno z nejlepších a nejzdařilejších, které se v celku drží předlohy, což u historických příběhů vždy rád ocením. Tentokrát byl děj nasnímán hlavně v Rumunsku, jehož kraj rádi francouzští filmaři využívají. Výkony obou hlavních představitelů jsou velmi dobré a i byli dobře vybráni, takže jsem nemohl i s odstupem tří let dát méně než pět hvězdiček tomuto čtyřdílnému filmu.(8.11.2017)

• - Film byl natáčen v koprodukci jako dvoudílný film pro kina a jako čtyřdílný pro televizi. Stopáž televizních dílů je cca 80 minut. U nás byl uveden jen v kinoverzi a tato kinoverze prošla kdysi i vysíláním Československé televize. Film byl dabován standardním barrandovským způsobem. Ve vysílání německých TV stanic lze tento film občas vidět i v televizní verzi. Zpravidla jej uvádějí veřejnoprávní stanice ZDF, 3sat atd. (NestorVK)