Pappa Mia!

• USA About My Father (více)

Sebastian je pozván na společný víkend k rodičům své snoubenky. Je tu ale jeden italský háček. Nemá totiž jinou možnost, než vzít na návštěvu do honosného sídla bohatých amerických snobů taky svého tátu. Italského imigranta, holiče z New Yorku, prostořekého obyčejného chlapíka klasického střihu, jenž se do moderní doby a do spořádané rodiny pracháčů ani trochu nehodí. Sebastian má strach z velké ostudy a moc dobře ví, proč. Z víkendu se stane souboj dvou zcela odlišných světů a ihned po příjezdu začne řetězec šílených situací a karambolů. (Bontonfilm)

Arsenal83

Papa Americano na konci filmu sa presne hodilo do témy, ale inak okrem sympatickosti De Nira v tomto extra hodnotné dielo nevidím. Na toho sa teším aj tak viac v Killers of the Flower Moon než v comedy rolách. Film bol aj tak málo vtipný, je to odľahčená záležitosť s rodinnou tématikou, ale točí sa to okolo klišoidného kultúrneho stretu dvoch rodín - Írsko vs Taliansko, ktorý pochopia viac samotní Američania než diváci v európskych kinách. ()

Prubner

Problém je, že se v tom filmu nic zajímavého ani vtipného neděje. Dvě rodiny se seznamují, všichni jsou na sebe hodní a příjemní, žádná zajímavá postava široko daleko. De Nirův děda kromě dvou menších průšvihů nic hrozného neprovede, snoubenci se snad ani nepohádají, no prostě nuda. A představitel Syna je takové herecké dřevo, že nechápu, kdo mu svěřil hlavní roli. Toho bych nepustil ani do ochotnického divadla. De Niro už má na kontě mnohem lepší komedie. ()

Lacike

Nebyť dobre obsadeného CZ dabingu, tak si to ani nepustím, lebo z traileru mi to pripomenulo De Nirovu Fotr je lotr sériu, ktorá v humornej stránke príliš tlačila na pílu do takej miery, že mi to pripadalo trápne a vôbec som sa pri nej nezasmial. V tejto komédii našťastie tak prehnane trápne fóry nie sú. Je to vlastne dosť sentimentálny film, takže mnohým to bude pripadať asi nudné. Mňa to bavilo. Neznámy Sebastian Maniscalco v hlavnej úlohe je pohodový sympaťák a De Niro tu nehrá nevrlého dedka za každú cenu, ale stále sa drží v mantineloch uveriteľnej normálnej postavy dedka, ktorý ma holt iné zastaralé spôsoby ako jeho syn. Dokonca aj bohatá rodinka, nech je na prvý pohľad akokoľvek pošahaná, tak nakoniec vyznie sympaticky a happyend ústredného páru som si znova vychutnal, aj keď je plný klišé. Komediálna stránka funguje a aj keď som sa zasmial nahlas len párkrát (Roger that, Roger potešilo), tak celý čas som mal dobrú náladu. Výsledkom je pohodový film, ktorý si rád pustím znova. 6/10. ()

borec999

Rodinná feel good oddychovka pre všetky vekové kategórie. Od stretnutia rodín Byrnesových a Jebalových prakticky s rovnakým námetom o triedu slabšia, ale nemala by i tak nikoho uraziť. De Niro fajn, ale úprimne by som ho na staré kolená radšej videl v ambicióznejších postavách než je táto. Šedý priemer a 50%. PS: "oceňujem", že Pappa Mia je už druhá (prvá: Dedo je lotor) komédia De Nira, ktorá nemá s trilógiou Foter je Lotor absolútne nič spoločné, no slovenskí distribútori sa aj tak snažia nachytať neznalého diváka použitím slov foter/lotor do názvu v domnení možného pokračovania (a paraziticky sa priživiť na úspechu trilógie Jebalových). ()

m.a.t.o.

„Môžeme ísť spať nahnevaní, ale nie smradľaví.“ Svojím spôsobom obdoba Foter je lotor, resp. jeho pokračovania. Za mňa úplne pohodová komédia na jedno pozretie, kde ma pobavilo zopár vtipných situácií (Carciofi e pavone) a hlášok („Talian s rímskou číslicou za menom môže byť jedine pápež alebo Rocky Balboa“). 60 % ()

• Česká distribuční společnost Bontonfilm udělala na svých Facebookových stránkách před uvedením filmu do distribuce anketu, aby diváci hlasovali o distribučním názvu filmu. Na výběr bylo Pappa Mia! a Táta na zabití. Zvítězil název Pappa Mia!. (Azurose)
  • Natáčanie začalo 21. septembra 2021 v Mobile v Alabame a trvalo jeden mesiac. (Arsenal83)