Noci hrůzy

• Itálie Le notti del terrore (více)

Kosti praskají, střeva jsou trhána na kusy - vítejte v Itálii. S prastarými texty si není radno zahrávat. Rozluštění tajemství prastarých svitků, jejichž text dokáže oživit dávno mrtvé osoby, je první velkou chybou, jakou ve svém životě profesor Ayres učinil. Tou druhou pak bylo pozvání přátel, z jejichž poklidného pobytu v profesorově sídle se stává boj o holé přežití v obklíčení věčně hladových zombie. Těch jsou desítky, lační po mase a vnitřnostech, a navzdory svému stavu jsou až neuvěritelně bystré a vynalézavé. O to těžší boj hrstku přeživších čeká. (Řitka video)

gumli

Priemerný zombie horror.Pomaly pohybujúcich zombíkov je tu dosť,aj dosť agresívnych útokov.Zombíci sú ale aj dosť bystrí,začnú používať sekery,kosy a iné inštrumenty,takže ľudia to majú čím ďalej tým ťažšie.Dej je dosť jednoduchý,nechutnosti je tu až až.Zombíci si poriadne pochutnávajú na ľudskom mäsičku a vnútornostiach.Synček Michael mi pripadal skôr ako uchylni 40 ročný trpaslík a nie synček.A mal so svojou matkou určite incestny vzťah.Zombíci útočia v jednom kuse,takmer bez prestania,občas je tu sex.Hudba tu je ale fakt debilná,neviem odkiaľ ju vzali.Útoky boli ale prevážne cez deň,tak nechápem ten názov.Rozhodoval som medzi dva a tri,zvíťazila trojka,hoci s veľkým váhaním. ()

Martin741

Celkom solidny, aj ked iba priemerny horor od talianskeho rezisera Andrea Bianchi -ho. Scenarom je to klasicke zombie tematika, akurat v tomto horore sa zombie naucili obsluhovat cirkularku, splhat ....... no proste ucenlive zombie. 60 % ()

Jimmi

Zaujimavy taliansky ZOMBIE horor ktory urcite stoji za povsimnutie az pre fakt husty vyskyt chodiacich tilel.ALe tieto walking dead su dost ako by so to povedal "odstate" je na to asi najlepsi vyraz:).Ale po par zaberoch pri ktorych som sa uskrnal som si na tieto masky zvykol a potom som si do konca filmu vychutnaval rozne zaujimave sceny:) Dalej by som spomenul rozne skilly zombikov ako pouzivanie roznych pracovnych nastrojov a tiez baranidla.Jedine co ma dost stvalo bol ten uchylny chlapec. PS:Sice sa pri tom bat urcite nebudete ale zato su tam vcelku zaujimave gore a vela(fakt vela) zombikov ()

cariada

Konečně pořádný zombi horor , po paskvilu jako Zombi.ostrov smrti či Začátek je tohle balzám na duši pro hororový labužníky. Po přečtění jakési kletby mrtvolky ožíjí a začínají z hrobů vylézat sice jsou chudáci poměrně hodně schnilý a červi z nich padají o stošest. Z počátku jsou hodně pomalý což jsou vlastně celý film, mají ty svoje "kývací pohyby" . Hned od začátku to má spád a nenudí to. SPOILER-Postupně se seznamujeme se třema páry služebnictvem a chlapcem Jimmy co na první pohled vypadá divně (úchylně). Ono zdání se později ukáže jako správné ano je (byl) divný. Zombicí si postupně jednoho podruhé podávají a pěkně si pochutnávají. Posléze zapojí i mozek což jako první odnese služebná ,kterou přišpendlí k balkonů a kosou jí uříznou hlavu (jak vynalezavý). Správný paradox je , když na tělo bez hlavy služebné přijde chlápek a podívá se z balkonu na hodující zombí povídá , že to je zvrhlé a vzápětí jim dolů hodí torzo těla služebné (kdo je potom teda zvrhlejší?) Pak se nám začně vybarvovat chlapec Jimmy co se snaží ošáhavat svojí matku tam kde nechal tesař díru a mele něco o prsu.(velice ujeté) , naštěstí ho máma zarazí. Vzápětí je po něm. Po děsuplné noci se přeživší přemístí někam do kláštera , kde je napadnou zombi mniši a máma se opět setkává se synkem Jimmy, jenže už není jako dřív, ale jí to zjevně nevadí nebot mu vyndá prso at se napije (asi ho moc dlouho kojila) Jimmymu to tak chutná , že jí prso samou láskou sežere. ps- nechápu proč se to jmenuje Noci hrůzy ,když je tam jediná noc a v celém filmu zabírá něco málo přes 20 minut jinak se vše odehrává za bílého dne. ()

Rodriguez

Noci hrůzy byly velmi příjemným zpestřením strávených večer u televize. Velmi realistické masky, tuny krve a hlavně vnitřnosti blijící se ven z rozervaných lidských těl, doprovázející podmanivou hudbou. Další zombie kousek do dvdtéky. ()

destroy83

Další italská zombie řezničina, která se svým precizním zpracováním samotných zombií přibližuje k Fulciho kultu Zombi 2, avšak kvalit Zombi 2 úplně nedosahuje. Máme tu různorodou skupinku přátel přijíždějících za jistým profesorem, který otevřel cestu nenasytným zombiím na povrch zemský. To, že se zombie procházejí a útočí na lidi ve dne, mi vůbec nevadilo. Některé herecké výkony sice místy hodně pokulhávají, ale jiné jsou vynikající, např. úchylný malý chlapec, který si to touží rozdat se svou matkou, je řádně odporný a závěrečné kousnutí značně šťavnaté. Dále mě zaujala vynalézavost některých zombií a finální mnišský zombie řád mě posadil na zadek. Celým filmem prosakuje sexuální úchylnost, hniloba plná červů a precizní gore. Podtrženo sečteno, nakonec si snímek, sice poloviční, ale pátou hvězdu zaslouží. ()

Koly

BURIAL GROUND jsem před nějakým časem uložil k ledu. Určitě to byla chyba. Bianchi se tu pokusil o něco, myslím si, nového, protože minimálně celou polovinu střetu se zombies zasadil do slunečného dne. Neřekl bych ale, že je to to pravé ořechové. Atmosféře to teda moc nepřidalo. A propos zombies jsou neuvěřitelně vynalézavé : když třeba dostanou chuť na hlavu služebné, která je o patro výš nad nimi, tak za pomoci nože a kosy si na ni pochutnají. Dokáží lézt po sloupech, nebo třeba za pomocí klády společnými silami vyrazit hlavní dveře. Na nejlepší zombie snímky, jako např. Fulciho ZOMBI 2 to nestačí, hodnotil bych to tak za tři hvězdy. Bianchi si ale pro mě to nejlepší schoval na konec. Malý zombie syn uhryzne své matce kus kozy. To jsem teda ještě neviděl. Hned jsem musel jednu hvězdu navrch přidat. ()

Danny F.

Naprosto nudný a nepovedený horor. Viditelně gumové masky, napětí nulové, Italové prostě neumí. Jediné plus snad je dostatek vnitřností a pasáž kdy synáček se přitulí k mamince a dostane chuť na 'mléko':-) Dost jsem u tohoto filmu usínal a málem jsem jej nezkouknul do konce. 20% ()

Compadre

Nějak mě to nebavilo..v podstatě je to píčovina a jediným důvodem, proč tenhle film vznikl byla touha režiséra vytvořit nějaký pořádný zombies..na těch se totiž vyřádil jak nikdo..ty držky jsou ukrutný..dokonce z nich padaj červi jak zjednaní a vůbec..na zbytku filmu už se ale nevyřádil nikdo a tak...však víte. ()

fiLLthe3DD

To,co jsem čekal už od začátku byly strašné herecké výkony,no a měl jsem vlastně pravdu! Nelogické jednání postav se taktéž dalo předpokládat. To,co mě ovšem velmi mile překvapilo byla působivá hororová atmosféra,dále povedená kamera a snímání jednotlivých scén,úžasná hudba a především make-up a masky všech ,,NEMRTVÝCH". Také mě zaujala inteligence oživlých mrtvol a tajemní mniši v závěru... Opravdu povedený italský horor plný KRVE a VNITŘNOSTÍ... 65% ()

sedm.1

Ikdyž jsem čekal o dost více brutálnější film,zas úplně ho zatracovat nechci.Jde určitě o lepší gorefilm,který trochu ztrácí na dost nekvalitních maskách zombií a i na některých samotných goreefektech(ne na všech,některé jsou fakt "lahůdkové").O ději se nemá cenu moc zmiňovat,jen schvaluji,pokud je v takovýchto filmech děj podřízen mordům,jen jak již budu opakovat,jak jejich hustota,tak především kvalita,zůstali dost za mím očekáváním.Pár překvapivých momentů je sice příjemných a již od pohledu totálně úchylný synek také potěší :),celkově ale krapet zklamání,čekal jsem větší řezničinu.Možná že jsem ale také asi fakt už moc ujetej 8D!!!!! ()

vitekpe

Bozi a zabavnej zombie filmek, poklad! Nejhezci z obeti byla kazdopadne Mariangela Giordano. Dale ve filmu jeci Antonella Antinori a Karin Well. Dost podivnou figurou je tez vykulene divnodite Pietro Barzocchini. :))) 4+ ()

BlackTom

Ach bože, toto nie. Hrozný odporný incestný sopliak, trtkanica kam sa pozrieš, maximálne dementné rozhovory, trafený scenár... Veľmi zlá voľba, len čo je pravda. Občas by som mal takéto pi*oviny oblúkom obísť. Aspoňže tie masky zombíkov neboli až také strašné. Toto veru nebola moja šálka kávy. ()

sQelle

Nevím tedy jestli to brát jako horor, než spíš jako komedii nebo erotický kousek italských sprosťáků. No děsivých scén se tento film vyhýbá a když už to tak vypadá tak místo nějakého šíleného křiku zazní výstřel z kosmické zbraně. Ale já se bavil, kostýmy jsou krásné a pohybující se červy a žížaly v očních důlcích, taky stojí za to. Ale komediálnost a erotičnost má trochu větší zastoupení, že se pět párů během prvních 20 minut skoro pohlavně spojí, díky bohu, že vždy je nachytal buď krásný syn nebo ohavný zombie (nebo to bylo obráceně?). No nejlepší vtip nakonec se taky povedl, když se ze synáčka vyklubal chlapec, krvechtivý uhryzávač maminčina prsa. ()

Sten-li

Jedna hvězda za masky zombíků, jinak to ve mně vyvolávalo hodně rozporuplný pocity. Tihle ničemové, ničemnice, mizerové a otřesná hudba z marsu si mě zkrátka nezískali...A už vůbec ne ten malej uchylnej kluk... ()

wosho

Nudný zombie horor co má pár dobrých momentů (atmosféra kláštera, hnusný harant co jako zombie ukousne a sežere prs své matky, či použití kosy jako gilotiny) a kvalitní masky (tak odpudivé zombie-nenažrance jsem dlouho neviděl), ale to je vše. Po většinu filmu spíše než hrůza, děs a napětí (silná absence humoru je pro mě čím dál tím větším problemem u těchto filmů)převládá nuda. ()

TERRORDROME

Taliansky zombie úlet bez akéhokoľvek deja. Nejaký človrdovia sa proste zídu na zámku dákeho profesora a musia bojovať s mŕtvolami čo sa hrabú spod každého kríka v záhrade. A zombáci sú fakt podarený, navlečený v hnusných všivavých kutniach a s ksichtami ako keď kopnete do červivého baklažánu. Sú zábavný aj keď sa len tak potácajú záhradami či chodbami a navzdory svojmu pokročilému štádiu ohnitosti sú prekvapivo vyčúraný. Je to samozrejme strašná sprostosť kde uvidíme aj rád zombie mníchov, ale konštantne zábavná, nenudiaca, s dostatkom odseknutých či rozdrvených hláv, vyplazených čriev a netreba zabudnúť ani na jednu bradavku ktorú zombie synáčik odhryzne svojej mamičke. He... no a o tom to je. ()