Den & Noc

Krátkometrážní / Animovaný
USA, 2010, 6 min

Režie:

Teddy Newton

Když se Den, radostný chlapík, setká s Nocí, cizinkou jasně temnějších nálad, přeskakují jiskry! Den a Noc se zpočátku jeden druhého bojí a mají k sobě nedůvěru a rychle si jeden druhého znepřátelí. Ale jak začínají poznávat jedinečné kvality toho druhého, docházejí k závěru, že každý z nich nabízí odlišný pohled na stejný svět. Přátelství jim oběma pomůže objevit zatím nepoznané. (HBO GO)

VanTom

Roztomilé, vtipné, lehce výchovné (antirasistické) pošťuchování staví na jednoduchém, ale neotřelém nápadu protikladů a opravdu nádherně vypadá. 3D by mu nejspíš přidalo ještě jeden rozměr (třeba i v hodnocení). ()

Ichabod

Co se týká kraťasu, tak je to opravdu technologická pecka se správnou střeštěností a dokonalou grafikou a animací. Havel opravdu překvapil, jen co to dalo dětem v kině netuším. ()

Maynard.

Absolutně čistých 5 hvězdiček. Viděno v 3D před Toy story 3, a zde sem měl opravdu skvělý 3D pocit. Jeden z nejlepších pixarovských krátkometráků, konkurující i For the Birds :o). Tůze hezký bylo, jak se ty dva předháněli kdo je že to vlastně umí víc. Ale ta borka na pláži asi rozhodla :o). Líbí se mi, že hodí takovýto kousek před celovečerákem a vůbec se toho nebojí, však proč by taky, když se na to tak hezky kouká... Toto je můj již třííísssstýýýý koment a člověk si tak jen může říct : to to letí, to to letí :o). A opět koment, který je čistě náhodou pětihvězdičkový :o). ()

Soweek

Stejně jako Partly Cloudy bylo neskutečně roztomilé, toto je naopak neskutečně inteligentní a promyšlené. Zatímco s celovečeráky jde Pixar pomalu dolu, u krátkých snímků budu za chvíli potřebovat šestou hvězdu. ()

Sdoom

Velmi nápaditý a svým zpracováním povedený kraťas. Nepobaví sice tolik, jako jiné, ale vynahrazuje to ohňostroj (doslova) nápadů. :-) (HD, orig.) ()

Drak9

Nejhorsi kratas od Pixaru snad vubec. Jedine vysvetleni mam v tom, ze jsem ho nevidel v 3D, ale pouze ve 2D. Nejsem fanouskem toho, kdyz forma zvitezi nad obsahem a to se zde zrejme stalo. ()

Kuny27

Typická práce Pixaru ---> nápaditá, zajímavá, košatá, originální a co je nejlepší, že to člověka baví. A tato se řadí mezi ty velmi dobré a velmi nápadité. ()

pipapaja

Trošku slabší a méně zábavný kraťas od pixaru bohužel není tak dobrý jako ty předchozí. Sice animace i nápad jsou dobré, ale postrádá to, co měli předchozí kraťasy a to je vtip. ()

Stružák

No krucipísek to bylo dobrý! Ten nápad je famózní, je to roztomilý, je to hezký i vtipný, má to hezkej příběh. Člověk až neví, co má sledovat dřív. ()

T!ckTack

Tenhle krátký animovaný filmeček jsem viděl v kině pro „navnadění“ před „Jak vycvičit draka“. A díky tomu jsem si ten den z kina odnesl 2 skvělé filmové zážitky. Day & Night je Pixarovský experiment, který se mimořádně povedl. Hříčka 3D animace (nikoli 3D filmu „vše lítá kolem mě“) a 2D animované masky nad filmovou vrstvou dopadla dokonale. Postavičky Den a Noc nám ukazují, že když dva dělají totéž. Shrnuto: rozmilé, novátorské, musíte vidět :-) ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky