• Eva_D666
  ****

  Nikdo z nich nemá o kolečko míň. Pouze jsou sami sebou a dělají to, co je právě napadne a co je baví. Tak se dá popsat rodinka, kolem které se točí hlavní zápletka. James Stewart je jako vždy okouzlující. Jeho i ostatní herecké výkony byly perfektní. Jen děj mě chvílemi nudil kvůli zbytečně zdlouhavým scénám.(3.2.2011)

 • misterz
  ****

  Typický moralizujúci F. Capra. Veľmi roztomilá a príjemná romantická komédia, ktorá sa nesie v znamení tém ako sú napríklad, že priateľstvo je nad všetky peniaze, alebo že nie je dôležité, z ktorej spoločenskej vrstvy pochádzaš, hlavne aby si bol dobrý a láskavý človek... Témy, ktoré sú pre J. Stewarta šité ako na mieru, pričom ani teraz po hereckej stránke nesklamal. Proste pohodovka. 80/100(21.3.2017)

 • bubblebobble
  ****

  Z pomedzi mnou doteraz videných filmov od Capru to najlepšie hneď po It happened One Night. Po znechutení z Arsenic and Old Lace som čakal už len horšie. Veľký rozdiel je ale v tom, že postavy tunák sú uletené kdežto v AOL sú vyslovene drbnuté a retardované. Najviac ma bavila konfrontácia pani obchodníkovej s realitou a najmä jej väzenský pokec s prostitútkou. Jediné čo Caprove filmy zráža dole je to, že ich myšlienka je v podstate v každom rovnaká. V každom sa objavuje nejaká epizódna postava, ktorá vylíči v skratke čo sa tu deje zle a potom už je to len naprávanie chýb. Nepoznám síce životnú filozofiu režiséra a ani jeho biografiu ale povedzme si úprimne, vo svojich filmoch je predsa len utopista a raz to baví, inokedy nie.(19.11.2014)

 • kaylin
  ***

  Nemohl jsem si pomoct, ale ke konci už jsem měl pocit, že je to přece jen trochu zbytečně natahované a že by možná stálo za to skončit to trochu dříve, ubrat na patosu, který se zde místy projevoval, i když byl podáván příjemnými hereckými výkony, kdy to nebyl James Stewart, kdo na sebe nejvíce strhával pozornost, ale spíše Lionel Barrymore.(3.7.2017)

 • S_M_Lomoz
  *****

  Milá Fan Vavřincová, nevím, jestli když jste vymýšlela Takovou normální rodinku, zapracovalo podvědomí nebo jde o vědomou výpůjčku. Ale ta podobnost je TAK bijící do očí... Je to pohádka, pro velké. Bohatý bankéřův synek se zamiluje do své sekretářky. Ano, ale velmi pěkná a legrační pohádka :-)(29.10.2002)

 • - První spolupráce Jamese Stewarta & Franka Capry. (formelin)

 • - Natáčanie trvalo menej ako dva mesiace. (fishki)

 • - Dub Taylor v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace