MH370: Ztracené letadlo

• Velká Británie MH370: The Plane That Disappeared
Velká Británie, 2023, 4 h 30 min (Minutáž: 90 min)

Kamera:

Owen Strock

Epizody(3)

V roce 2014 zmizelo beze stopy letadlo s 239 lidmi. Dokumentární seriál o jedné z největších novodobých záhad – letu MH370. (Netflix)

Warhorr

Na tom dokumentu se podílel i Dylan Avery, ne ? Je to všechno moc pěkná pohádka, ale nemůžu říct, že by mě to nějak nebavilo. Chvílema jsem se dosyta zasmál, někdy kroutil nevěřícně hlavou, bohužel jen málokdy se opravdu zamyslel. Je to pouhopouhý konspirační dokument, který se snaží dát až moc najevo, že to co se oficiálně tvrdí, není v žádném případě pravda. Bohužel je to podpořeno dvěma novináři, kteří zde dostávají nejvíce prostoru. Oba nám v průběhu představí své teorie, co se asi tak mohlo stát. Jedna z nich je vážně moc pěknej akční snímek v čele s ruským Jackem Ryanem. Skoro nikdo z nich nedokáže pracovat s daty a fakty. Za vše můžou Amíci, Rusové, Čína, Malajsie, vlastně úplně všichni. Tady chybělo vážně už jen UFO. Fascinuje mě, že tvůrci tady ani jednou nezmínili datový okruh ACARS, který vysvětluje, jak se letadlo s největší pravděpodobností pohybovalo, a který byl při tomto pátrání naprosto klíčový. Konspirační teoretici a lidi co nenávidí USA budou mít však žně, o tom není pochyb. Zmizení MH370 je samozřejmě záhadou. Prohledat 120 000 km čtverečních mnohdy rozbouřeného oceánu asi nebude prdel. Já věřím tomu, že letadlo je opravdu někde na dně těchto vod, ve velké hloubce, kde to sonary ještě neprozkoumaly. Fantasmagorní teorie provází samozřejmě každou záhadu, bez toho by to nebylo ono. Pokud bych si měl vybrat jednu záhadu v oblasti letectví, o které bych vážně rád znal pravdu, tak mezi zmizením Amelie Earthart, US bombardéry v roce 1945 a MH370, si vyberu právě tuto. ()

TheSpearCZ

Vizuálně dobře zpracované, ale čistou formou se jedná o strašně nejednoznačný dokument, ono dávat prostor skeptickým jedincům, kteří se na téhle katastrofě evidentně chtěli pouze zviditelnit je sice hezké a nic bych proti tomu neměl, ale když v dalším záběru máme experta, který v minutě řekne, že to je fakticky nemožné, tak je to vlastně celé o ničem. Těžko říci, co se s letadlem doopravdy stalo, ale tím faktem zůstává, že tenhle dokument nic závratného nepřinesl. Chybí tu názory úřadů, které by k tomu mohly říci své. /65%/ ()

jasanka

Tak tohle se nepovedlo. Netflix se chtel zavdecit vsem tak moc, az akorat obe strany nastval. Pokud se o toto tema zajimate, jsou rozhodne lepsi dokumenty i videa na YT, nez bylo tohle. Nakousnou spoustu veci, ale do hloubky nejdou u niceho. Hlavniho vypravece udelali z novinare, ktery mi byl silne nesympaticky. Atd. atd. Zklamani, 1* za to, ze jsem to (i kdyz doslova z donuceni) dokoukala. ()

SidneyP

Sleduju tuhle zahadu uz od zacatku, jakozto letoveho fanouska mi to stale nedava spat, a zatimco dokument nenabizi vylozene nejake nove rozuzleni, tak tu a tam zazni informace, ktere jsem sam ani nevedel, a to se povazuju za celkem informovaneho cloveka, co se tyce teto kauzy. Jako v kazdem dokumentu ani tady nechybi clovek, co svuj pohled ci nazor na vec lehce dramaticky natahuje, ale da se to prezit. Parada, sam jsem zvedavy, jestli se nekdy dozvime, jak to bylo. ()

mackey

tyvole takový zajímavý téma a oni ho pohřběj exhibicí toho sebestřednýho kokota, co cucá jednu nesmyslnou teorii za druhou. a tu bábu na opačný straně taky nechápu. ()

Daiker

Netflix dokumenty umí, ale tady to pojetí dokumentu se moc nepovedlo. Ne že by to bylo špatně natočené. Chybí názory odborníků a fakta. Místo toho vidíme různé internetové magory všeho druhu co melou samé konspirační teorie. Byli to Američané, ne unesli ho Rusové a nebo se jednalo o čínský tajný materiál na palubě? Boha jeho co to mleli za hovna.... Žádný letecký inženýr, vyšetřovatel, odborník na letectví..... No kdo má rád tyto dokumenty bude velice spokojený..... Nevěřím ani jedné z teorií v tomto dokumentu. Vůbec nechápu, že se nezaměřili na ty telefony cestujících, které ještě vyzváněly několik dnů po zmizení letadla.... No celkově je to zvláštní případ, ale konspirační dokument jsem nečekal... ()

kersten

Zbytočne dlhý a nudný dokument vlastne o ničom. Toľko priestoru konšpiračnym teoretikom......nie nie nie, nič pre mňa. ()

Reedl

Tohle mělo mít 90 minut CELKEM! Hezký shrnutí, který hodí zas nějaký to světlo na nevyřešenou záhadu, ale naprosto přebitý tím zbytečným netflixovým natahováním. Marigold "Dokument, který dopřává zbytečný prostor lidem, kteří si ho nezaslouží, protože jde o zjevné attention whores a pochybné manipulátory." *CARNIFEX* "Nedá odpovede, vyvoláva ešte väčšie pochybnosti." ()

Hpatrik

Na to s jakými fakty tvůrci pracují je to zbytečně dlouhé, a utápí se to ve spoustě konspiračních teorií. Pokud se o letu MH370 chcete dozvědět víc, doporučuji se raději podívat na wikipedii. ()

helraiser

Docela zajímavý ovšem především konspirační dokument o známém neštěstí letu MH370. Máme tu několik teorií, nesmíme samozřejmě vynechat všemocnou ruskou a americkou tajnou službu. Konec samozřejmě otevřený. V každém případě koukalo se na to dobře jako u naprosté většiny Netflix dokumentů. ()

rublik05

Kdybych měl vybrat ten nehorší a nejzbytečnější dokument, jaký se na Netflixu v poslední době objevil, byla by to jednoznačně minisérie MH370: Ztracené letadlo. A to se přitom dle popisu mělo jednat o tak zajímavé téma. Zpracování zvoleného tématu je však vyloženě tristní, divák se za šílené čtyři a půl hodiny nedozví prakticky nic relevantního, víceméně celá stopáž je věnována vyloženě hloupím konspiracím a všemožným spekulacím, které neobsahují žádné racionální základy, absolutně rezignují na jakákoli dostupná fakta, dokument navíc dává prostor velice zvláštním osobám, které nepůsobí ani trochu věrohodně a jsou spíše trapné než zajímavé. A to nemluvím o té laciné snaze o emoce, to působí místy až komicky. Už dlouho jsem nezažil takový průšvih. Tohle se opravdu vůbec nepovedlo. Zbytečná ztráta času. Od odpadu minisérii zachraňuje jen pár relevantních účastníků, kterých je ale jen pár a jsou těžce upozaděni. 1/10. ()

E lan

Zajímavý dokument o jedné z největších leteckých záhad prolínající senzační teorie i pravděpodobnější příčiny ztracení. ()

Clark_Kent

Poměrně zajímavý dokument a hlavně ty finální teorie o zmizení MH370. Na takových mega záhadách se vždycky po čase dobře živí hlavně neúnavní novináři. ()

Arkagas1989

V roce 2014 vzlétl z Malajsie standartní let s 239 lidmi na palubě. Na místo přistání ale nikdy nedoletěl a letadlo zmizelo z povrchu zemského. Rozehrává se tu několik konspiračních teorií o tom, co se stalo - zda letadlo unesl pilot, zda se jednalo o výpadek techniky, dostáváme se dokonce k teorii, že za tím vším stojí Rusko, nebo dokonce Čína. Údajně byl do letadla naložen elektronický náklad v doprovodu eskorty, který nikde není označen.  Manžel a otec cestujících byl dokonce osloven členem zpravodajské služby s tím, že USA ví přesně, co se s letadlem stalo.  A pak tu máme jednu francouzskou novinářku, která má svou teorii, o které je přesvědčena, že je pravdivá a dokonce o ní vydala knihu a posléze jela turné.  Přijde Vám to přitažený za vlasy? Tak to si počkejte na lovce trosek, který na každé pláži, kde se vylodí najde kus z letadla - ty ice nemají žádné identifikační štítky, ale všichni uvěří tomu, že jsou to vážně pravé trosky. Tohle sledovat je popravdě dost šílenost.  Na druhou stranu tu máme tým špičkových inženýrů, matematiků, pilotů a dalších lidí, kteří pracují s daty a na základě toho se snaží přijít na to, co se skutečně stalo.  Ano, oceán se sice prohledával 2 roky, nic ale nebylo nalezeno a nelze se tomu divit - dodnes nevíme, co všechno na dně oceánu žije, natož abychom našli něco tak mrňavého jako jsou kusy letadla (v porovnání s velikostí oceánu). Líbila se mi věta:„nehledáme jehlu, zatím se snažíme určit, kde je kupka sena."  Kde je pravda se dost možná už nikdy nedozvíme, rozhodně je to ale opravdu největší záhada moderního letectví. Osobně si nemyslím, že by za tím stál pilot, spíše se přikláním k technické závadě.  Věřit dezinformacím, když Vám je hezky podají je ale strašně snadné.  Kdo miluje záhady, může se tímhle případem vcelku na dlouhou dobu zabavit.  Co se týká samotného dokumentu - zpracování svým způsobem strhující, ale místy plné úplných blábolů. Nechť ale každý posoudí sám.  Jedno je ale jisté - zemřelo, nebo zmizelo 239 lidí, kteří tu stále mají rodiny, kteří doufají v to, že třeba někde na světě jejich příbuzní žijí, protože neměli možnost uzavřít v sobě fázi truchlení. Nemají totiž nic.  „Letadla vzlétají, přistávají, občas havarují, ale rozhodně nemizí z povrchu Země." Moje hodnocení: 7/10 ()

KaterinaSkop

Jeden díl by úplně stačil, zbytečně roztahané do skoro třech hodin kdy jsou ve výsledku veškeré konspirační teorie velice nepravděpodobné. ()

Hvězdář

Neskutečně hloupý dokument. A to hlavně ze dvou důvodů: 1) Tak polovina filmu je postavena na záběrech truchlících pozůstalých. Ano, patří to k tomu. Ano, bylo by cynické je z toho vynechat. Ale koukat se dohromady okolo dvou hodin na truchlící pozůstalé mě v dokumentu, kde se chci dovědět něco o vyšetřování ztraceného letadla, je fakt otravné. Nehledě na to, že sám bych v jejich kůži fakt nechtěl být prostředkem výdělku streamovací služby. 2) Mnohokrát i zde v komentářích omílané konspirace, kterým byl poskytnut nadstandartní prostor .... nakonec proč ne, ty konspirace k té záhadě patří, zaznamenal je každý, kdo se o to aspon trošku zajímal, takže to v rámci dokumentu může být zajímavá a vlastně dost podstatná sonda. Jen se obávám, že to tady záměrem nebylo... vlastně je dost těžko poznat, co bylo záměrem dokumentu. Ale obávám se, že většina diváků si z toho odnese pouze "všechno je jinak, protože nám vládnoucí třída a odborníci systematicky lžou, jako vždy". ()

0kozel

Zbytečně dlouhé, velký prostor dostávají různé bláznivé a konspirační teorie. Kdo má zájem o tématiku, tak doporučuji radši seriál Letecké katastrofy. ()

Baru.Class

Výborný! Klobouk dolů! Směs všech možných teorií a jejich vyvracení nebo potvrzování. Na konci si člověk není jistej ani tím, jestli má nebo nemá díru doprdele! :O tleskám! ()