poster

Panika

 • USA

  Flying Virus

 • Slovensko

  Panika

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA / Brazílie, 2001, 95 min

Režie:

Jeff Hare

Producenti:

George Shamieh

Kostýmy:

Nicole L. Schroud
(další profese)
 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +obsazení (G.Anwar, R.Hauer,Adam Wylie, Lisa Wilhoit), je to zábava -je to taky stupidní béčko/// U hodnocení tohoto filmu hraje velkou roli nostalgie. Je to jedno z první novodobých béček co jsem viděl. A to ještě v době kdy jsem se o filmy nezajímal a tudíž jsem ani nějak neřešil kvality snímku. Film se mi prostě líbil. Pak jsem ho viděl podruhé a teď aniž bych věděl do čeho du vlastně potřetí. Asi až za polovinou jsem si vzpoměl, že mi to něco připomíná. A upřímě dobré dvě třetiny snímku jsem se zase dobře bavil. Není to tak zlé. Až s přibívajícím časem a scénamy v letadle (OMG, WTF to de?)jsem si uvědomil jaka je to stupidita a dost jsem při tom kroutil hlavou. Jenže to už byl pomalu konec filmu a já si uvědomím, že jsem to tedy nějak přežil. Takže odpad v tomto snímku nenacházím./// Celkem 62%///(9.8.2008)

 • Vital
  *

  Jakmile dáte na speciální efekty menší sumičku,hned se vám to projeví na celým filmu,tady by to nezacharánily ai sebelepší hollywodské hvězdy,protože dívat se na včely,které jsou digitálně vytvořeny a takto je vidíte celý film,tak to s vámi nic neudělá,stejně tak to letadlo které ve vzduchu je digitální,a uvnitř pouhé rekvizity...(4.5.2007)

 • lennyd
  odpad!

  Reportérka Ann Bauerová (Gabrielle Anwar) se svým kolegou pátrá v jihoamerické džungli po záhadném "lidu stínů", který ji i kolegu zachránil před útokem zkorumpovaných vojáků a agresivních včel (samozřejmě biologicky modifikovaných). Zároveň jeden vědec "odnáší" jeden z nebezpečných rojů s sebou, a chce jej dovézt do jůesej, což by způsobilo katastrofu nesmírných důsledků - nicméně při letu letadlem se milé včelky osvobodí, a ukážou posádce i pasažérům, kdo je tu pánem. Nebýt jednoho přechytralého teenagera a jednoho hrdiny (světe div se, čirou náhodou manžela reportérky Bauerové) tak by to letadlo snad i spadlo? ... Uff, za prvé, scénarista si asi nebyl jistý, jestli chce natočit horror (nebo pseudohorror) o vraždících včelkách nebo o tajných biologických experimentech či o stavbě dálnice z jedné strany země na druhou. Za druhé, už první scéna by vás měla od tohoto filmu odradit - houf domorodců ozbrojený vesměs luky a oštěpy (dobře, jeden má pušku) proti po zuby ozbrojeným vojákům (samopaly) - a nebýt toho, že vojáci vytáhli granáty, tak by domorodci s přehledem zvítězili (nechybí zde oblíbená scéna jeden na jednoho, samopal proti pušce a ve chvíli, kdy borec se samopalem vystřílí všechny náboje a NETREFÍ, borec s puškou ho s přehledem sejme). Taky bych být vojáky nedával výbušné cedule s nápisy na barely s benzínem (jinak si nedovedu představit nádhernou explozi po zásahu barelu šípem). Za třetí scény s letadlem jsou tak ukrutně digitální, že víc už to nejde. Nevím, jestli je možné s dopravním letadlem dělat stejné kousky jako se stíhačkou, ale dle scénáristů určitě ano). Za čtvrté reportérka, která je na cestě úžasnému objevu a za celou svoji výpravu si neudělá ani jednu fotku? Za páté ... ale dost, tohle možná nebyl nejhorší film co jsem kdy viděl, ale měl k tomu setsakra blízko ...(13.8.2008)

 • ScreamJay
  odpad!

  Víte co se říká o nošení dříví do lesa? No tak točit takovéhle filmy je přinejmenším stejná zbytečnost. Katastrofické filmy o včelách ze 70tých let jsou klasikou na kterou nedám jako filmový fanoušek dopustit, jenže když si tak při večeru pustíte něco takového, možná si akorát položíte jednoduchou otázku: "Co to je?!" A odpověď zní: "Jo, to kdybych věděl !" Ztráta času filmový příznivci(19.4.2004)

 • Mania
  **

  Mám ráda filmy, které se odehrávají v pralese, hlavně pak ty z Amazonie, takže to bylo u mě plus filmu, nadruhou stranu opravdu nemám ráda filmy z letadel, zvláště s podobnýma neuvěřitelnýma scénářema. Včely jsou už taky trochu ohraný. Na film se podruhý určitě nepodívám, ale v knížce bych si to i přečetla, no možná bych musela přeskakovat letadlový scény...(7.8.2008)

 • - Několik explozí je převzato z filmu Rambo II (1985). (Cheeker)

 • - Film se natáčel v Sao Paulu v Brazílii. (rafix)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace