Esperando a Dalí

• angličtina Waiting for Dalí

Fernando (Ivan Massagué), talentovaný kuchař, přijíždí v 70. letech 20. století do vesnice Cadaqués, kde žil světově proslulý Salvador Dalí (Gal Soler). Cesty šéfkuchaře a umělce se protnou a způsobí zrod nového kulinářského génia. (FunDinDung)

Disease

Trochu moc témat najednou, takže to po té kuchařské stránce až tak nefunguje. Rozhodně bych uvítal méně těch hipízáren. ()

Aljak

Zaujímavý film situovaný do mestečka Cadaqués ležiaceho neďaleko španielsko-francúzskeho pohraničia, ktoré sa preslávilo ako jedna z obľúbených destinácii svetoznámeho umelca Salvatora Dalího. Film však nie je cielený len na Dalího, ale dej je omnoho rozmanitejší a sviežejší. Osud talentovaného Fernanda zaveje práve do tohto mestečka, a tak tu rozbieha kariéru talentovaného kuchára, ktorý pozdvihol renomé priemernej reštaurácie až k obrovskej popularite. Aj keď je dejový rámec relatívne jednoduchý, film ma bavil, malo to príjemný spád, sympatické postavy a napokon aj happyend, ktorý ale pre mňa nebol nutnosťou pre úspech. Solídne 3* ()

Arsenal83

Toho Dalího a jeho polmetrového fúzika tu bolo pomerne málo, pretože na neho sa čaká - tak sa aj film volá. Dozvedeli sme sa však o ňom rôzne kuriozity. Za to krásnych prírodných scenérii a smrádku z konca Francovej vlády v Španielsku tu bola plná náruč. Pomerne poetický príbeh so stredomorskou esenciou a snom niečo dosiahnuť v odbore, v ktorom sa cítite doma. ()

sochoking

Veľmi príjemná letná pohodovka s moc sympatickými postavami a feel good príbehom, v ktorej mi však chýbal razantnejší humor so správnymi kecami a hláškami, alebo situáciami. To by som šiel na plnú paľbu bez mihnutia oka. ()