Esperando a Dalí

• angličtina Waiting for Dalí

Fernando (Ivan Massagué), talentovaný kuchař, přijíždí v 70. letech 20. století do vesnice Cadaqués, kde žil světově proslulý Salvador Dalí (Gal Soler). Cesty šéfkuchaře a umělce se protnou a způsobí zrod nového kulinářského génia. (FunDinDung)

sochoking

Veľmi príjemná letná pohodovka s moc sympatickými postavami a feel good príbehom, v ktorej mi však chýbal razantnejší humor so správnymi kecami a hláškami, alebo situáciami. To by som šiel na plnú paľbu bez mihnutia oka. ()

Arsenal83

Toho Dalího a jeho polmetrového fúzika tu bolo pomerne málo, pretože na neho sa čaká - tak sa aj film volá. Dozvedeli sme sa však o ňom rôzne kuriozity. Za to krásnych prírodných scenérii a smrádku z konca Francovej vlády v Španielsku tu bola plná náruč. Pomerne poetický príbeh so stredomorskou esenciou a snom niečo dosiahnuť v odbore, v ktorom sa cítite doma. ()

Aljak

Zaujímavý film situovaný do mestečka Cadaqués ležiaceho neďaleko španielsko-francúzskeho pohraničia, ktoré sa preslávilo ako jedna z obľúbených destinácii svetoznámeho umelca Salvatora Dalího. Film však nie je cielený len na Dalího, ale dej je omnoho rozmanitejší a sviežejší. Osud talentovaného Fernanda zaveje práve do tohto mestečka, a tak tu rozbieha kariéru talentovaného kuchára, ktorý pozdvihol renomé priemernej reštaurácie až k obrovskej popularite. Aj keď je dejový rámec relatívne jednoduchý, film ma bavil, malo to príjemný spád, sympatické postavy a napokon aj happyend, ktorý ale pre mňa nebol nutnosťou pre úspech. Solídne 3* ()

Disease

Trochu moc témat najednou, takže to po té kuchařské stránce až tak nefunguje. Rozhodně bych uvítal méně těch hipízáren. ()