Ježek v mlze

• Sovětský svaz Jožik v tumaně (více)
Mysteriózní / Animovaný / Krátkometrážní / Drama / Horor
Sovětský svaz, 1975, 10 min

Príbeh malého ježka, ktorý ide ako každý večer starou známou cestou navštíviť priateľa medveďa, nesie mu malinový džem a teší sa, ako budú spolu počítať hviezdy, popíjať čaj. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby sa cestou nestratil v hmle a všetko nebolo zrazu inak... (oficiální text distributora)

Chudobka

Nejlepší animovaný film všech dob. Hodnocení 140 lidí, kteří filmu rozumějí - tomu už se dá věřit. Neviděla jsem moc animovaných filmů, ale ježeček mě opravdu dostal. Poetický film, u něhož jsem se nebála, protože něco tak krásného přece musí skončit dobře! Komentář v libozvučné ruštině mi ještě doplnily slovenské titulky . Nerušily mě, naopak, doplnily jeden jazyk druhým krásným jazykem. Výborná animace, pěkná hudba, jemné barvy...Dojemný ježeček se svým ranečkem, v kterém nese malinový džem pro svého kamaráda. Vyděšený medvěd, který se o svého kamaráda bojí, volá ho, v jeho hlase jsou slyšet obavy. Není to nádherné, že jsme opět spolu? Ta věta mě vždycky spolehlivě rozpláče. Miluju tenhle film! ()

hemul

V tom kratuškom príbehu sa zrkadlí osud človeka uprostred Mliečnej cesty. Náš les je zahalený hmlou, nevidíme na konce chodníkov, nevieme, kde začínajú, a záhadné hmlisté tiene nás ľakajú aj lákajú. Ale najšťastnejší sme, keď sedíme s niekým blízkym a v očiach nám svietia jasné hviezdy. ()

Velemír

Průzračná esence mrazivého podzimu, hřejivé něhy i nadčasového kouzla animovaného filmu ~ Miluju tenhle malý velký film! ()

RedDuck

Hm mě to připomenulo spíš Ježka Pospíchálka, kterýho jsem četl jako dítě (E.Stanev). Výborná animace ale popravdě děj teda nevím...pointě jsem nerozumněl ()

galiyosha

Skvostná animovaná rozprávka s vynikajúcou atmosférou. O zaradení medzi rodinné filmy by som však trošku pochyboval, lebo práve ona výborná "hmlistá" atmosféra mala za následok nie práve kľudné vnímanie snímku prísediacími maloletými divákmi :-) ()

Torpid

Čistá poezie. Dokonalá krása, kde slova nestačí. Báseň, ke které se chci vracet. Život jako zázrak. Vzpomínka na dětství. ()

woo-hoo-hoo

švacnutý komentár! 0° S ježkom sa musíme identifikovať, pretože má v ruke džem, čo sa podobá na slovo jazz, napríklad jazzový jam. Jeho pichliače symbolizujú anarchistické punkové hnutie vo Veľkej Británii a hmla, ktorá ho obklopuje nám jednoznačne pripomína mnohorakosť obklopenia typickým "Fog you!". Medveď hrá úlohu ruského ľavicového hnutia, ktoré má veľa spoločné s komunistami. Komunistu nikdy nikdo v živote zblízka nevidel a aj vo filme sa objaví až na konci, čo symbolizovalo koniec komunizmu skôr než stihol dospieť do uskutočnenia. Antropia zostala naštrbená. ()

-tHESWINe-

Když jsme tak seděli u Havroše na chatě a koukali tenhle anímák, hned nás mrzelo že nemáme marmeládu a že venku je hluboko pod nulou, moc zima na počítání hvězd. Nádherná ruská pohádka s velmi hezkou animací ... ()

eqmatters

Pozor, nepíchněte se o následující SPOILER!!! Ježkova (snad?) proměna je tak mučivě nesdělitelná - ani kamarád medvěd si neškrtl. ()

agent_R.M.

Nejlepší na tomto snímku je výtvarná stránka, ta je absolutně parádní. Příběh mi lehce pokulhává ale to je asi tím že jsem dítě z devadesátek zdegenerované pokémony :D ()