Film režiséra Roberta Altmana, sledující v několika dějových liniích založených na povídkách spisovatele Raymond Carvera, každodenní nešťastné osudy obyvatel amerického Los Angeles. (ČSFD)

Guran

Prostřihy - film o kterém jsem v životě neslyšel, ale podle jedné mé knihy, co mám doma patří tento film do kategorie 1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE. Tak jsem byl na to zvědav a musím říct, že snímek i přes svou zbytečně dlouhou délku má hodně co nabídnout. Různě prolínající se příběhy několika domácnostech. Hezky zfilmovaný a herecky dobře obsazené. Asi nejvíc mě zde bavila rodinka Tima Robbinse, který zde hrál si nejlíp. Jak jsem již zmínil, délka filmu přesahuje tři hodiny a je to úplně zbytečný. Osobně bych vystříhal spoustu záběrů, ale já neseděl u režisérského křesla. Ale i tak je snímek hodně zajímavý a určitě nenudí. Filmu typu konverzačka moc nemusím, protože většinou se divák prostě nudí, ale u této konverzačky jsem se nezanudil ani jednou a film mě bavil. Odnesl jsem si z filmu pěkný zážitek. Skvělá práce Roberta Altmana. ()

route60

Výborný film na první pohled nesourodých příběhu od Roberta Altmana které ukazují povahy různých lidí bez hloupého přikrášlení, opravdová deprese. ()

jessic

Pro mě nejlepší Altman. Depresivní mozaika prostřihů do osudů obyvatel LA, prostříhu bez pointy, ukončení, znánlivé souvislosti, ale tak geniálně sestříhaná, že vznikl labyrint bolestí a božšká komedie našeho věku. Bez trapného hledání vyššího principu. dementního dovysvětlování. Název filmu odkazuje i Altmanově metodě, kterou tady dovedl k dokonalosti. ()

Germanicvs

Robert Altman ve své jedinečné skládačce mikropříběhů předznamenal, ba přímo vyšlapal cestu obdivované i často neprávem tupené Magnolii Paula Thomase Andersona. Ten tak trochu od svého oblíbeného tvůrce opisoval a v Magnolii je řada míst, které jako by z Prostřihů důmyslně recykloval. Obě díla se odehrávají v L.A., jedna z postav se pohybuje v prostředí televize, zazní zde stejná trefná replika a dokonce se zde objevuje nezaměnitelná tvář Julianne Moorové. Místo padajících žab z Magnolie máme v Prostřizích trochu jiný přírodní úkaz. Milovník Magnolie musí nutně složit hold této filmové předloze a zařadit ji do svého filmového itineráře. ()

allegria

Velmi dobrý film, a to po všech stránkách. Zajímavě řešený děj, kdy se poměrně rychle divák orientuje, kdo je kdo a s kým..., i když mi to někdy trochu trvalo. Ale znova vidět už bych to nechtěla. Právě proto, že byly ty příběhy a obraz společnosti obecně tak věrohodně zpracovány a skvěle zahrány, dost mě to vyděsilo. Taková hrůza všedních dnů... Plně se ztotožňuji s recenzí Faye a dovolím si ji zkopírovat: "Musím přiznat, že při sledování tohoto filmu mi mrznul úsměv na rtech. Nahuštěná skládačka snad všech bolestí, deziluzí, agresí, nepochopení a lhostejností v lidských vztazích. Ideální film .. pro totální depresi. " ()

Stealth2

Tomuhle se dá velmi těžko uvěřit.....a ti rybáři....ne ne, tohle za moc nestojí, 3 hodiny nudy a ta šílená baba co zpívala v tom baru mě děsně srala. ()

90125

Zaujmavo poskladana mozaika hromady paralelne iducich pribehov, ktore sa v mnohych pripadoch prelinaju. Velky kopec postav, obsadenych skvelymi hercami. Je toho vsetkeho tolko, az ma clovek chvilami problem sa v tom vsetkom orientovat. Pospajat toto vsetko do zmysluplneho vysledku, chce ozaj schopneho jak scenaristu, tak rezisera. Spravny mix komedie a dramy. Ani mi tie 3 hodiny neprisli ako moc. 68 % ()

Lonelybiker

Přestože stopáž není zrovna moc skromná, je se celou dobu na co koukat a výkony všech herců jsou výborné, místy obdivuhodné. Příběhy nejsou přitažené za vlasy a některé jsou pro mě tak skutečné, že mi z nich nebylo při sledování zrovna moc nejlíp. Vemte si zkrachovalou jazzbábu, která si ani nepovšimne, že její jediná dcera marně hledá cestu života, nebo dva klasický americký týpci s rodinami, z nichž jeden se snaží manželku podvést, kde se dá, a druhý nesnese, že se jeho žena živí sexem po telefonu a navíc je tak frustrovaný, že v parku umlátí první holku, která mu přijde pod ruku, nebo doktor a jeho žena malířka, která svoji nevěrě nepřikládá žádnou váhu a rybáři, kteří najdou mrtvou holku v místě, kde je civilizace daleko a v klidu dál dva dny rybaří, než aby něco udělali ... Je to tak, jsme zvířata a tohle jsou naše životy. ()

Ferguson

Ze začátku má film velice slušné tempo. V půlce se to trochu zadrhne a hodně to zpomalí a v té chvíli si divák vzpomene, že to má 3 hodiny. Konec ale je naštěstí zase v tempu. ()

Ganka

Někdy má umělec v hlavě plno nápadů a neví co s nimy. Tak je všechny narve do jednoho filmu a vznikne z toho roztahaná dlouhá zmatenost. Na tuhle tříhodinovou věc jsem musela koukat načtyřikrát. Čekala jsem po tom všem aspoň nějakou katarzi na závěr, ale té jsem se nedočkala. Spíš než katarzi bych z filmu dostala depresi. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward