Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopita
  *****

  Robert Altman skládá mohutnou depresivní mozaiku příběhů lidí a jejich rodin, kde je téměř každá z postav na pokraji zhroucení. A skládá ji tak, že i když má film tři hodiny, nemá žádný problém s udržením divákovy pozornosti. Navíc se mu podařilo dát dohromady v pravdě luxusní herecké obsazení: Anne Archerová v roli klauna, Tim Robbins v roli nesympatického a lidsky zlého policata, Peter Gallagher jako uplnej magor, Julianne Mooreová suveréně nahatá, Lily Tomlinová a Tom Waits ožralý jak zákon káže atd atd... Příběhů a smutných postav je ve filmu spousta, to vše v na první pohled krásném, ale uštvaném a zkaženém Los Angeles, které boří zemětřesení a sžírají mouchy octomilky. Tenhle film rozhodně stojí za zhlídnutí.(25.3.2012)

 • Terva
  ****

  Ocenění: Filmový festival v Benátkách - Zlatý lev, cena pro celý herecký ansámbl Independent Spirit Awards - režie, scénář Zlatý globus - cena pro herecký ansámbl Boston Society of Film Critics Awards - scénář. ....Scénář : Robert Altman a Frank Barhydt. Kamera : Walt Lloyd. Neštěstí je všude kolem nás......(22.5.2011)

 • jhrasko
  *****

  Ťažká, chvíľami psychedelická, predovšetkým ale extrémne DOSPELÁ mozaika osudov, ktorá je životne precízne odsledovaná, všetkými krásne tlmene zahraná, výborne zostrihaná a s neuveriteľnou istotou zrežírovaná. Na konci sa dá len spokojne nadýchnuť - podobne ako po predchádzajúcej vete (a to do vlastného /akokoľvek/ relatívneho života). Uf. Cushingov komentár, hodne dobrý, hodne.(4.10.2009)

 • Anderton
  ****

  Tie tri hodiny utiekli ako voda. Neveril som tomu, ale Altman dokáže pohltiť diváka od prvej sekundy až po záver. Film pre vyzreté publikum, ktoré sa môže v ktorejkoľvek epizóde tejto mozaiky veľmi ľahko nájsť a porozmýšlať nad tým, ako by sa asi každý zachoval v tej ktorej situácii. Pokiaľ vás film nechytí, môžete sa zamýšlať nad tým, ktorá hviezda sa presadila viac, ktorá menej a prečo tomu tak je. O niečo viac uveriteľnejšie a komplexnejšie ako Innaritu.(26.5.2012)

 • Piškotka
  *****

  Prostřihům se nedá nic vytknout. Zachytily zcela běžné momenty v životě bohatých i chudých. Člověk se může cítit šťastný, aby hned poté být úplně down. Myslím, že zde může každý najít i něco ze svého života, který je nevyzpytatelný. Navíc si zde zahrála celá plejáda hvězd v pro mě nezvyklých rolích (T. Robbins, J. Moore).(5.4.2012)

 • - Madeleine Stowe odmítla roli, kterou později převzala Julianne Moore. (D3VIL)

 • - Všechny sexuální telefonní hovory Jennifer Jason Leigh jsou doslovně převzaty z materiálů, které našla při přípravě na roli. (D3VIL)

 • - Film je natočen podle devíti povídek Raymonda Carvera. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace