Miluj mě, prosím

• USA Wicker Park (více)

e(l)a

Zkjrátka nemám ráda tolik náhod v jednom filmu... Tady jich už bylo skutečně příliš, čímž film začal nudit. Navíc mi Matthewa opravdu nemohlo být líto, když leze do cizích bytů a krade tam pudřenky... Nevím, tohle mě minulo. Ale jsou to určitě lepší 2 hvězdy.:-) ()

Rodin

Režisér zasluhuje absolutorium. Z takto pitomého (v dnešní době) námětu a slaboučkého scénáře vytáhnout ještě stále jakž takž uspokojivou kartu - to je na metál. Možná jsem se neměl dívat střízlivý, protože potom by mně ty (mnohdy neuvěřitelně natahované) dějové kotrmelce tak neiritovaly. Herecké výkony se také naneštěstí nekonaly, takže suma sumárum - podprůměrný kus, který je asi tak napínavý, jako ke stromu přivázané sáně, který by si zasloužil tak maximálně 40%, nebýt právě režiséra. Za toho přihazuji jednu hvězdu navrch. ()

zmates

Velmi zajímavé, nicméně provedeno to mohlo být ještě o 100 procent lépe. Oddělit jednotlivé scény a rozházet je po celé stopáži je už dnes poněkud fádní, ale zde je to provedeno chytře a účinně. Problém je příběh samotný, o logických nesmyslech už se tu toho napovídalo dost, netřeba se tím dále ukájet. Druhým kamenem úrazu jsou, žel bohu, herci. Dámy prominou a pánové jsou zvyklí, ale herecký talent Joshe Hartnetta se rovná zhruba Ashtonu Kutcherovi v jeho začátcích. Diane Kruger zase tolik prostoru nedostala, těžko hodnotit. Naopak Rose Byrne hrát skutečně umí, oba své kolegy naprosto zastínila. Pro mě je Wicker Park obrovsky zmařený potenciál! ()

Izz

Vizuálně krásný,ovšem po emocionální stránce naprosto vyprázdněný film.Logika si dává pauzu kvůli efektnosti,herci jsou pouze loutkami ve vykonstruované hře režiséra a scénáristy,kteří neustále vyrábějí zvraty a kouzelné obrazové kompozice,ovšem bez větší účelnosti.Wicker Park je samoúčelný film v tom nejhlubším slova smyslu a jako takový ho nějak nemůžu brát vážně. ()

singone

Znáte ten pocit, kdy od filmu nic moc nečekáte a ten film Vás překvapí? Tak to byl přesně tenhle. Myslel jsem, že to bude další obyčejný film, ale takhle zajímavě a sama o sobě zajímavá zápletka, no prostě super a obsazení taky super takže pro mě 5* ()

myse

Čekala jsem prvoplánovou romantiku a dostanu podivnou romantiku v kombinaci s detektivkou a schizofrenními prvky. Tato kombinace se mi moc nelíbila, bylo to podivné, nepravděpodobné a překombinované. Jinak naprostý souhlas s kleopatrou, včetně hraní Joshe. ()

jadran90

O lásku se neprosí. Tolik asi k českému názvu. První půlku filmu si říkáte, co to sakra je? Detektivka se zdrogovaným Hartnettem? Jenže McGuigan podpořený skvělou kamerou a rafinovaným střihem si s vámi dělá co chce. Tušíte, že něco nehraje, ale co? Podezření v milostném čtyřúhelníku (nepočítám Hartnettovu snoubenku) se vyvíjí. Proč je Hartnett co chvíli s jinou? Z jakého důvodu ho Kruger opustila a neozvala se? Jak s tím souvisí divně se chovající Byrne? Dá se Lilardovi vůbec věřit? A tak přemýšlíte a to je skrytá síla filmu. Nezkušený divák se snadno ztratí, detaily jsou důležité. Co bylo dříve řečeno, je postupně překrouceno. V druhé půlce je pak láska ukázána v plné síle. Jako emoce, měnící lidi. Ať už v dobrém, nebo ve zlém. Příběh se rozplétá a postavy čelí nejen konfrontaci s ostatními, ale také se svým svědomím. Stojím si za tím, že film nemá vyloženě zápornou postavu. Manipulátora ano, ale jeho chování je chytře odůvodněno. A já s ním soucítím. Wicker Park je ovšem hlavně příběh o lásce. Skutečné lásce, které osud nepřál a s napětím čekáme, jestli dostane druhou šanci. Někdy jsme si blízko a přece tak daleko... Vývoj vztahu je popsán pomocí flashbacků a rozhodně to není žádné klišé. Navzdory dříve uvedenému se mu nedá nefandit. Hartnett snad ve své nejlepší roli. Kruger sice né největší kočka na světě, ale silně podmanivá, éterická. Byrne skvělá herečka, kterou jsem si vyloženě zamiloval. Všechno mohl zničit jen nevhodný konec, ale naopak, konec je vrchol. Brečím, koukám na celé titulky, užívám si Coldplay z tohoto úžasného soundtracku a pouštím film znovu. ()

papadoce

Pre mňa v prvej TOP 5 romantických filmov. Zmätenosť príbehu sa mi vyslovene páčila, do Dianky som zaľúbený ešte od templárov a záverečná scéna mala neskutočnú iskru. Nespomínam si, kedy som na konci filmu cítil pre hlavných hrdinov také zadosťučinenie ako v tomto prípade a zároveň sa pritom bál, kto im to zase dojebe. Tipoval som na to Daniela, ale nestalo sa :), a to je dobre, lebo to by už bolo moc. Takto to malo tú správnu vyváženosť. Niečo mi hovorí, že to ešte budem pozerať. ()

Baki

Slusna romanticka zalezitost. Tento pribeh o hledani lasky me vubec nenudil. Porad se tam neco delo a cim vice uplynulo filmu, tim vice se divak dovedel, jak to vlastne vsechno bylo. Zapletka neni az tak slozita. U tohoto filmu jde o sestrihani, kdyby vsechno bylo tak, jak to slo za sebou, tak z toho je nic, ale takto ... proste super ;) ()

pekas

No tak pozor na první půlhodinu. Dokonce podruhé jsem si říkal co že se mi to poprvé tak líbilo, když je to utahaná divná romantika, kde Hartnett pořád jen na někoho imaginárního vzpomíná. Když jsem vydržel, což se podruhé málem nestalo, byl jsem odměněn krásně gradujícím příběhem, který ke konci dostává takový spád, že zapomenete možná i dýchat. Jasně, hnidopich jako já vidí přemíru náhod a občas i násilných scénáristických kliček, které by se těžko v normálním životě nakupily. Ale i tento šťoural bude nakonec snad okouzlen vyvrcholením a vysvětlením celého příběhu, kterého se dočká v druhé polovině. A závěr - jak upozorňoval pomo mohl být pěkný průšvih, ale zahráli a vybruslili z toho mistrovsky. Kapesník rozhodně s sebou coby povinnou výbavu. ()

Emmet

Skvělý fim ,který vám ze začátku připadá trochu zmatený ,ale na konci skvěle promyšlený. Hrozně se mi líbila i písnička od Coldplay u závěrečné scény. Celá čtveřice hlavních postav byla skvělá(od Joshe Hartnetta se to dá čekat). Nádherný romantický film o hledání ztracené lásky. ()

Ernie_13

Dobry thriller so zaujmavou psycho-zapletkou pri ktorom sa pristihnete ako dvom hlavnym hrdinom strasne drzite palce, aby to nakoniec cele dobre dopadlo. ()

Creony

Páni trochu psycho...přesně film podle mého gusta. Nic není od začátku jasné, postupně se rozmotává jedno vlákno za druhým a až po čase vám dojde, co se vlastně děje. McGuigan dokázal natočit thriller beze zbraně a romantiku bez citového vydírání... ()

AlexUnited

Už názov filmu (mám konkrétne na mysli český a slovenský preklad) mi naznačoval, že to nebude asi nič pre mňa. Veľmi nemusím totiž filmy, ktoré sa celé točia len okolo lásky a milostných vzťahov, o to viac som bol počas sledovania príjemne prekvapený. Začiatok je vcelku nevýrazný, je však potrebné ho odsledovať a potom to príde. Od určitého momentu sa film rozbehne, a my sledujeme jeden bizarný zvrat za druhým. Asi niekde v polovici filmu som mal pocit, že už to speje pomaličky ku koncu ale to iba začína ďalšia gradácia. Postupom času nám všetko (najmä prostredníctvom flashbackov) krásne do seba zapadne, kompletný priebeh udalostí ktorý nám bol servírovaný útržkovito a sem-tam hmlisto sa odhalí v celej svojej nahote a žiadna otázka neostane nezodpovedaná. Bohužiaľ na konci prišiel presladený akože happy end (odohrávajúci sa ako inak "netradične" na letisku) ktorý so mnou absolútne nepohol, dokonca u mňa odpálil fuč jednu hviezdičku - ja som totiž veľmi fandil tej intrigánke :) Kto chce mať dobrý dojem z filmu musí ešte na začiatku prijať fakt, že hlavný hrdina zúfalo pátrajúci po svojej dávnej láske asi nepozná takú vec ako je telefónny zoznam, alebo hoc aj google. Ešte šťaštie že film vznikol pred nástupom Facebooku, lebo inak by tomu príbehu neuveril asi nikto. Celkovo - silné tri hviezdičky. ()

Born2BeAlone

Velmi naivní, do sebe zahleděný, a přesto (či právě proto) podmanivý film, který se zareje pod kůži a oživí plamínek naděje, že opravdová láska nejen existuje, ale také si poradí se všemi klacky, které jí osud pod nohy naházel třeba v podobě zhrzených milenců. Skvěle zvolená hudba a střih umocňují zážitek a dají zapomenout na nevýrazný výkon Diane Kruger. ()