Poklidný život malé moravské vesnice rozbouří podivné úkazy. Jako by se na poli za obcí odehrálo něco tajemného. Místní amatérský astronom Blažej (Filip Březina) je přesvědčen, že návštěva z kosmu je tady. Jen mu to nikdo nevěří. Starosta Picek (Vasil Fridrich) má zrovna spoustu práce s dotacemi a zdejší policistka Marková (Erika Stárková) rozjíždí pátrání po ukradené cisterně. Ale proč se tedy nedaleko vinice objevily na poli kruhy? A proč se soused Franta (Jakub Prachař) najednou chová tak divně? Blábolí nesmysly a hledá jakýsi Karadar. Jako by ho někdo vyměnil! Celá vesnice nicméně tvrdí, že Franta byl vždycky trochu z jiné planety, ale takové chování je moc i na jeho ženu Boženu (Tereza Ramba). A proč se tu najednou zjevila Rebeka (Kateřina Marie Fialová), která tvrdí, že do téhle na pohled nezajímavé obce přijela pouze kempovat? A komu ve skutečnosti velí generál Sokol (Jiří Langmajer)? (Cinemart)

andrea1661

Tato komedie naprosto splnila moje očekávání. Za mě naprosto praštěná komedie a famózní Jakub Prachař.  Chápu, že se pravděpodobně tento humor nebude líbit všem a rozdělí publikum na dva tábory . V dnešní napjaté a nenávistné době Rudolf Havlík ukázal, že bychom neměli brát vše tak vážně. Jsme přeci švejkovský národ. ()

kusl

Tak tohle byla fakt škoda. Výborný námět, kdy mimozemšťan skončí/přistane kousek od Brna, bohužel nenaplnil potenciál. Ani velice slibnej casting to bohužel nezachránil. Celej film byl hrozně prázdnej, ani jednou jsem se bohužel nezasmál. Nejslabší byl scénář. Fóry typu "a jakou máte spzku na tom vašem létajícím disku", je spíš pro děti ve školce...1 hvězdičku dávám jen kvůli nápadu, že brněnské "falusové" hodiny jsou vlastně vrcholem vesmírné lodi. Jinak nemá vůbec cenu na to chodit, je to ztráta času. ()

tomasfuck

Za mně dobrý. Není to film na Českého lva ani Oskara, ale jako oddechová komedie, proč ne? Jenom se divím, že lidi na moravské vesnici, kousek od Brna mluví tak spisovnou češtinou, absolutně bez dialektu. ()

Opavak

Mám podezření, že 5 hvězd této tragédii museli dát samotní filmaři. Neumím si to vysvětlit. Scénař tragický, 3/4 filmu jsme se vyloženě nudili až jsme několikrát málem usli. Konec konečně nabral aspoň trochu drive ale vůbec to nezachránilo. Prachaře mám rád ale společně s Langmajerem musí být všude. Vesnice, ve které žije se starostou 10 lidí? Jednočlenná brněnská FBI? Zemi navštívil mimozemský druh a přijede na pomoc pouze Langmajer? Kdyby tam nebyly efekty, tak bych hodně uvažoval, proč ten film vůbec chtěli natočit když v celém filmu vidíme možná 10 herců, když opomeneme začátek filmu. Efekty tedy byly hezké ale to je asi tak vše. Jinak je to 95% filmu maxinuda. ()

Filmyx

film, co se snaží být bláznivou komedií, ale chybí mu jakýkoliv vtip. Zasmějete se maximálně z pocitu trapnosti. Herci nebyli špatní, ale neměli co hrát, maximálně Prachař se tam trochu vyřádil. Naprostá ztráta času! ()

Hirogen

Měla to být od začátku ujetá komedie. A taky že je. Nechápu to nízké hodnocení, proto jsem dal najust o jednu hvězdičku víc, než jsem původně zamýšlel. A to, že si tvůrci udělali legraci z testování, z covidu a podobně? Pokud se tom někdo našel, jeho chyba, že ho to teď se*e. ()

5tipes odpad!

Filmy pana Havlíka jsou rok od roku horší. Návrat k Vorlíčkovi, Macourkovi a Lipskému se nevyplatil. Povšimněte si tady alespoň talentovaného herce Filipa Březiny v roli mladého astronoma, kterému můj bratr předpovídá velikou kariéru a i mě v tomto filmu zaujal. Je mi ovšem záhadou, že může být tento film entertainmentem pro desítky tisíc diváků v českých kinech. Achjo ()