Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poklidný život malé moravské vesnice rozbouří podivné úkazy. Jako by se na poli za obcí odehrálo něco tajemného. Místní amatérský astronom Blažej (Filip Březina) je přesvědčen, že návštěva z kosmu je tady. Jen mu to nikdo nevěří. Starosta Picek (Vasil Fridrich) má zrovna spoustu práce s dotacemi a zdejší policistka Marková (Erika Stárková) rozjíždí pátrání po ukradené cisterně. Ale proč se tedy nedaleko vinice objevily na poli kruhy? A proč se soused Franta (Jakub Prachař) najednou chová tak divně? Blábolí nesmysly a hledá jakýsi Karadar. Jako by ho někdo vyměnil! Celá vesnice nicméně tvrdí, že Franta byl vždycky trochu z jiné planety, ale takové chování je moc i na jeho ženu Boženu (Tereza Ramba). A proč se tu najednou zjevila Rebeka (Kateřina Marie Fialová), která tvrdí, že do téhle na pohled nezajímavé obce přijela pouze kempovat? A komu ve skutečnosti velí generál Sokol (Jiří Langmajer)? (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (26)

Ydrosten

všechny recenze uživatele

Měly by už konečně platit nějaké zákony u natáčení filmů, které by třeba nařizovaly tvůrcům bydlet měsíc na vesnici nebo malém městě aby konečně pochopili všichni zůčastnění že od 80tých let se "vidlákov" hodně změnil. Bydlím v ještě větší díře než jsou tyhle Huhovice (nebo tak nějak) a v životě jsem tu neviděl takový idioty, mentály a omezence, jako v takových filmech. Zasmát se není čemu, vidět není co, poslouchat dialogy je utrpení a herecky to nemá kdo táhnout, protože jsou jim napsány idiotské role ve kterých se jen pitvoří, křičí, uráží, nadávají nebo vedou trapný keci. Už za to prostě odpad (Pokud vás bude ukecávat drahá polovička že chce zase jít do kina na komedii, nenechte se ukecat jako já) Kromě 2, 3 světlejších (čtěte nejméně dementních a nejméně trapných)   momentů, tady je všechno opět typicky trapné, klišé, hloupé, nevěrohodné a unavené. Jako u mnoha jiných filmů je pro mě záhada že na tom jde vůbec vydělat tolik peněz aby se vyplatilo tyhle škváry neustále točit. Asi by se tomu dala udělit jedna hvězda za pokus udělat i v našich končinách mimozemskou variantu invaze ale fakt to nefunguje v takovém provedení. ()

ForGump odpad!

všechny recenze uživatele

Rudolf Havlík se ve své nové taškařici pokouší skoro až o satiru na aktualní témata a dělá to svým tradičním upatlaným stylem a humorem velmi nevtpným o EU, Brně, české malosti a vesnické výstřednosti. Havlík by možná i měl na nějaký timing vtipů, jsou tu i náznaky chemie mezi herci, takže by mu to třeba i šlo. Jenže to snad ani sam režisér nema zapotřebí. On z toho chce hlavně vydolovat úspěch od těch lidiček, co chodí na podobné typy filmů dvakrát ročně do kina. Franta mimozemšťan je ale dvakrát tak ubožejší než předchozí Prezidentka, a na stejné vlně s Po čem muži touží. Tady není prostě nic. 10% ()

Reklama

charles3 

všechny recenze uživatele

Tak toto se nepovedlo. Tvůrce dosud alespoň průměrných, ale divácky úspěšných komedií (Bábovky, Po čem touží muži 1+2, Ostrov) jako by nevěděl, jestli chce natočit sci-fi, parodii na agentské filmy, melodrama ve stylu E.T. či Starmana, anebo vesnickou komedii á la Troška. Terezy Ramba mi bylo vysloveně líto, že po Buď chlap! šla do ještě o řád horšího "podniku". Kikinčuk zde předvádí stále totéž co v uplynulých 40 letech (viz Okresní přebor, Babovřesky...) a nezachraňují to ani ostatní. Líbila se mi jen scéna na hřbitově a nahlas jsem se zasmál u závěrečné scény na brněnském Svoboďáku. Jinak podprůměr. ()

bobstock 

všechny recenze uživatele

Kuba Prachař si tak moc vyhazoval kosti z kloubních jamek při rozšafných večírcích až Ruda Havlík dostal nápad. E.T. od seňora Spielberga byl dobrej, ale co kdybychom přivedli galaktického mimoně tentokrát i do naší ´´moravské vsi´´ a trochu tam poškádlili místní rozverné figury? Lidová zábava, která nikam z naší maločecháčkovské velikosti, věčně opilých a předsudečných postaviček, neuhýbá. Což o to, člověk to čekal a vlastně to dostal. Akorát kvalitního humoru pomálu, spíše žádný. Vše má vyplňovat skupina obyvatel místní dvojika pankáčů, starosta, zemědělec s děravou stodolou, parta chlapů z hospody, policajtka a specialní CIA z Brnele. Scénář byl opravdu bolest hodná moudráku. V jedné scéně jakžtakž něco někam posunou a hned v další se katastrofálně předstírá a improvizuje hrůza povídat. Prachaře vyjmu, ale Tereza už mi s tím jejím štěkáním v každé roli leze na nervy, stejně asi jako jí její chlapští herečtí kolegové. Fridrich naprosto mdlej starosta, Stárková tragikomický zástupce zákona, bože už nejsou devadesátky v Hošticích tvl. Kateřina M. Fialová to s prominutím odsrala naprosto trapně napsanou a pitomě zahranou vyšetřovatelkou a Langoš konečně nechtěl nikoho oprcat, i když možná. Nakonec všechno tak trochu drží pokupě prověření, vesničtí nádeníci Noha, Kikinčuk a Navrátil, kteří jediní působí jako skuteční lidé. Pár slušných vizuálních triků, zvuk a hudba, která je ke skutečnosti, kterou jsem prodělal na plátně až nebetyčně dobrá. Škoda, že tvůrce místo přiblblých fórků o opilém Jarmilovi nezkusil trochu více strašidelného tajemna než se vám odhalí ´´zelený šmejd´´ haha  a poté nějak chytře nepřispěje ufon ke zlepšení stavu na vesnici Houňov či jak. Asi to bylo na dlouho, co jsem byl zase na české ´´komédii.´´ Havlík splnil zadání a díky němu i své představě klouže snímek zde na csfd k téměř černým číslům. 25% ()

pushover 

všechny recenze uživatele

Takové Slunce, seno, mimozemšťan, ale bez humoru. Na odpad to není, protože je za tím vidět spousta dobře odvedené práce. Velmi povedená kamera, střih i triky, výborný zvuk a hudba. Jen obsah a především dialogy jsou tragédie. Pan Havlík si vyzkoušel, že ne vše co působí vtipně na papíře je vtipné i ve filmu. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se ve středočeských Sýkořicích, v Praze, v Brně a jeho okolí. (rakovnik)
  • „Myslím si, že od našeho filmu se dá očekávat zejména humor a situace, které pramení z toho, co by bylo, kdyby mimozemšťan omylem přistál místo v Americe v Čechách. Což už samo o sobě je legrace. Jakmile jsem začal psát a vykreslovat české reálie a charaktery a to, jakým způsobem se chováme sami k sobě i k přírodě, i k mimozemšťanům, tak se mi to zalíbilo. Díky tomu můžeme od Franty mimozemšťana očekávat zábavu a vtip,“ uvedl před uvedením filmu režisér a scenárista Rudolf Havlík. (SONY_)
  • „Mám velmi rád sci-fi filmy. Vždycky mě bavily, vyrůstal jsem na E.T. - Mimozemšťan (1982) a na všech dalších, které potom přišly, a tím, že mám rád komedii a humor, rozhodl jsem se, že sci-fi zkusím pojmout legračním způsobem, který je mi blízký,“ uvedl režisér Rudolf Havlík. (rakovnik)

Reklama

Reklama