Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poklidný život malé moravské vesnice rozbouří podivné úkazy. Jako by se na poli za obcí odehrálo něco tajemného. Místní amatérský astronom Blažej (Filip Březina) je přesvědčen, že návštěva z kosmu je tady. Jen mu to nikdo nevěří. Starosta Picek (Vasil Fridrich) má zrovna spoustu práce s dotacemi a zdejší policistka Marková (Erika Stárková) rozjíždí pátrání po ukradené cisterně. Ale proč se tedy nedaleko vinice objevily na poli kruhy? A proč se soused Franta (Jakub Prachař) najednou chová tak divně? Blábolí nesmysly a hledá jakýsi Karadar. Jako by ho někdo vyměnil! Celá vesnice nicméně tvrdí, že Franta byl vždycky trochu z jiné planety, ale takové chování je moc i na jeho ženu Boženu (Tereza Ramba). A proč se tu najednou zjevila Rebeka (Kateřina Marie Fialová), která tvrdí, že do téhle na pohled nezajímavé obce přijela pouze kempovat? A komu ve skutečnosti velí generál Sokol (Jiří Langmajer)? (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (29)

david141474 

všechny recenze uživatele

Tak toto nemá v Česku obdoby. Tato komedie byla překvapivě vtipná a to se v Česku tak často nestává, samozřejmě je tady pár výjimek jako slunce, seno nebo loňský teambuilding, u druhého zmiňovaného jsem se však tak moc nenasmál jako tady! No možná jsem tomu trochu přidal díky faktu, že jsem byl na předpremiéře, ale to je blbost. Díky tomu jsem nic nepřidával, jen jsem si to o to víc užíval! Herci jsou naprosto skvělí ať už je to Kikinčuk, Prachař, Ramba, Langmajer, Fridrich nebo dokonce i Oldřich Navrátil. Já vím, že je Oldřich Navrátil kvalitní herec (na Emila Nádeníčka se jen tak zapomenout nedá), ale já jsem ho nikdy moc nemusel, nebyl mi holt sympatickej. Ale tento film všechno změnil! V tomto filmu se vykoupil jednoduchou, ale humornou rolí barmana. Takže ten film taky k něčemu byl. No a teď se vrhnu k tomu největšímu taháku celýho filmu, čímž je bezesporu humor, ten je na český poměry úplně jinde, než vidíme v klasických čtyřicetiprocentních slátaninách! Já myslel, že se v pár chvilách normálně udusím. Tady je vidět kdo se opravdu snažil a o trikové stránce ani nemluvě. Ta je taky na český poměry naprosto nádherná! Já jsem neskonale spokojen a mohu jen doporučit! 10/10 Já věděl, že to péro na svoboďáku nestojí jen tak, ale za nějakým účelem a myslím, že tento film to jasně ukázal! (Velký Špalíček - 1.2.2024) ()

charles3 

všechny recenze uživatele

Tak toto se nepovedlo. Tvůrce dosud alespoň průměrných, ale divácky úspěšných komedií (Bábovky, Po čem touží muži 1+2, Ostrov) jako by nevěděl, jestli chce natočit sci-fi, parodii na agentské filmy, melodrama ve stylu E.T. či Starmana, anebo vesnickou komedii á la Troška. Terezy Ramba mi bylo vysloveně líto, že po Buď chlap! šla do ještě o řád horšího "podniku". Kikinčuk zde předvádí stále totéž co v uplynulých 40 letech (viz Okresní přebor, Babovřesky...) a nezachraňují to ani ostatní. Líbila se mi jen scéna na hřbitově a nahlas jsem se zasmál u závěrečné scény na brněnském Svoboďáku. Jinak podprůměr. ()

Reklama

Ydrosten

všechny recenze uživatele

Měly by už konečně platit nějaké zákony u natáčení filmů, které by třeba nařizovaly tvůrcům bydlet měsíc na vesnici nebo malém městě aby konečně pochopili všichni zůčastnění že od 80tých let se "vidlákov" hodně změnil. Bydlím v ještě větší díře než jsou tyhle Huhovice (nebo tak nějak) a v životě jsem tu neviděl takový idioty, mentály a omezence, jako v takových filmech. Zasmát se není čemu, vidět není co, poslouchat dialogy je utrpení a herecky to nemá kdo táhnout, protože jsou jim napsány idiotské role ve kterých se jen pitvoří, křičí, uráží, nadávají nebo vedou trapný keci. Už za to prostě odpad (Pokud vás bude ukecávat drahá polovička že chce zase jít do kina na komedii, nenechte se ukecat jako já) Kromě 2, 3 světlejších (čtěte nejméně dementních a nejméně trapných)   momentů, tady je všechno opět typicky trapné, klišé, hloupé, nevěrohodné a unavené. Jako u mnoha jiných filmů je pro mě záhada že na tom jde vůbec vydělat tolik peněz aby se vyplatilo tyhle škváry neustále točit. Asi by se tomu dala udělit jedna hvězda za pokus udělat i v našich končinách mimozemskou variantu invaze ale fakt to nefunguje v takovém provedení. ()

Jandecka 

všechny recenze uživatele

Občas fakt výborné fóry, občas neskutečně přehrocené scénky, občas otravná Stárková. Mimochodem kostým policistky odpovídal spíš nějaké improvizační show, než filmu. No a od doby, co se tam zjeví "generál Sokol", jsme už na vrcholu trapnosti. Celý film zachraňuje mimozemšťan franta... Ten je geniální. 60 % ()

Slepejsek 

všechny recenze uživatele

Hlavní problém filmu spočívá v tom, že neví, čím by chtěl být. A tak je tu od všeho kousek a dohromady od ničeho nic. Jakoby Havlík jen načrtnul téma a všechno se vymýšlelo až na place. A tak se tu Troška (uřvané hospodské hádky) mísí s lacinou parodií (až na výjimky celá linie tajné agentky), sem tam intelektuálský vtípek (jako když si Ramba na pohřeb manžela vezme tričko NIRVÁNA) s dětskou vyprávěnkou (většina vystoupení toporného Filipa Březiny) či trapno (meziplanetární sex) se slzami vystřiženými ze Spielberga (návrat mimozemšťana domů). Chtělo to asi větší nadhled a nesnažit se být za každou cenu vtipný (i hořký úšklebek nad tragikomickou situací je někdy víc než pilou lechtaná bránice). ()

Galerie (65)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se ve středočeských Sýkořicích, v Praze, v Brně a jeho okolí. (rakovnik)
  • „Myslím si, že od našeho filmu se dá očekávat zejména humor a situace, které pramení z toho, co by bylo, kdyby mimozemšťan omylem přistál místo v Americe v Čechách. Což už samo o sobě je legrace. Jakmile jsem začal psát a vykreslovat české reálie a charaktery a to, jakým způsobem se chováme sami k sobě i k přírodě, i k mimozemšťanům, tak se mi to zalíbilo. Díky tomu můžeme od Franty mimozemšťana očekávat zábavu a vtip,“ uvedl před uvedením filmu režisér a scenárista Rudolf Havlík. (SONY_)
  • „Mám velmi rád sci-fi filmy. Vždycky mě bavily, vyrůstal jsem na E.T. - Mimozemšťan (1982) a na všech dalších, které potom přišly, a tím, že mám rád komedii a humor, rozhodl jsem se, že sci-fi zkusím pojmout legračním způsobem, který je mi blízký,“ uvedl režisér Rudolf Havlík. (rakovnik)

Reklama

Reklama