poster

Weather Underground, The

Dokumentární

USA, 2002, 92 min

 • flu
  ****

  Freaks are revolutionaries and revolutionaries are freaks. If you want to find us, this is where we are. In every tribe, commune, dormitory, farmhouse, barracks and townhouse where kids are making love, smoking dope and loading guns—fugitives from Amerikan justice are free to go.(30.5.2010)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Dokument(7.12.2004)

 • Exkvizitor
  *****

  Weather Underground je pozoruhodný a svým vyzněním stále aktuální dokument o ultralevicové teroristické organizi téhož jména, která svého času - na přelomu 60. a 70. let - dala značně zabrat i FBI. Dokument popisuje genezi a vývoj této skupiny, která se vyprofilovala jako jedno k násilí tíhnoucí křídlo radikálního studentského hnutí na sklonku šedesátých let - zejména jako reakce na eskalující válku ve Vietnamu a nenásilné protesty proti ní, které podle "weathermanů" (přezdívka vychází z písňového textu Boba Dylana) nikam nevedly. Na filmu je zvláště přínosné, že vznikl s mnohaletým odstupem od činnosti skupiny (která spočívala převážně v bombových útocích na veřejné objekty) a měl tak možnost zaznamenat též názory jejích někdejších, nyní již postarších členů z perspektivy dneška. Ukazuje se, že většina z nich má už dávno jiné starosti a aktivity, za svou minulost se převážně stydí či jsou k ní alespoň značně kritičtí, jeden si stále odpykává pětasedmdesátiletý trest ve vězení, jiný učí na univerzitě práva (!), další má bar a nedávno vyhrál jmění v televizní soutěži... A tak ať už si o činnosti této skupiny, z generace uhranuté mýtem Bonnie a Clydea, myslíme cokoli, potvrzuje se, že jedno zůstává jisté: Čas je děsivě mocný čaroděj.(6.9.2008)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $564,632Tržby Celosvetovo $-(9.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace