Abigail

• USA Abigail (více)
Trailer 9

VOD (1)

Krást cizí děti je odporný zločin. Krást děti mocných zločinců je navíc nebetyčná hloupost. Jenže říkejte to partě darebáků, kterým se nechce živit poctivou prací, a tak přijmou zdánlivě hodně snadnou práci – unést dceru jakéhosi boháče, čtyřiadvacet hodin ji pohlídat, než zoufalý taťka zaplatí padesátimiliónové výkupné, shrábnout prachy a jít domů. První, zdánlivě nejtěžší fáze, proběhne víc než hladce. Sotva malá křehká Abigail na tréninku dotančí „Labutí jezero“, skončí omámená v dodávce a už se veze na smluvené místo, které kdovíproč připomíná venkovské panské sídlo říznuté zámkem hrůzy. Její únosci se mezi sebou neznají, kvůli bezpečí se dokonce oslovují smyšlenými jmény. Druhá fáze, spočívající v čekání na výkupné, by mohla být klidná, až nudná, kdyby únosci nezačali postupně umírat. Ukáže se totiž, že na některé děti by byla i nejdrsnější polepšovna krátká. Jenže když jim to konečně dojde, už není úniku. (Cinemart)

Trailer 9

sedm.1

Abigail má sice svá pro i proti, nicméně ve výsledku jsem spíš spokojený. Když bych tedy začal výčtem pozitiv, tak tam asi nemohu začít ničím jiným, než co mě zaujalo nejvíce, a to jednotlivé postavy, které mě i díky opravdu výraznému obsazení hodně oslovily a bavily. Barrera je netuctová sexy dračice, Stevens a Durand jsou charismatičtí týpci, Newton sympaťačka, a co se týče přímo mladičké Alishi Weir, tak ta působí fakt přesvědčivě dobře. Mezi těmi postavami to tu navíc příjemně jiskří, úplně předvídatelné též nebyly, takže opakuji, pro mě tvoří prim této podívané. Fajn je ale i samotná zápletka, kdy musím vyzdvihnout, především kvůli tématu upírů, její poměrně výraznou nápaditost a netuctovost, a v závěru i slušný drive. A třetím plusem do party je slušná krvavost, i když je v tomto ohledu tedy škoda, že se tvůrci efektně rozdováděli jen až téměř v úplném závěru. Negativa přináší Abigail ovšem též nějaká, a zde musím zmínit velmi slabou atmosféru a tvůrčí styl, který nepřináší nic nápaditého, či jakkoliv jinak výrazného, zmiňované svižné tempo a nějaké efekty pak téměř v celé první polovině úplně chybí a trochu mi vadilo, že se zde tvůrci chvílemi pokoušeli o jakousi odlehčenost, což se mi sem jednak příliš nehodilo, větší syrovost a potemnělost by tomu dle mého mínění přinesla ve výsledku mnohem více, a jednak tu ty pokusy prostě a jednoduše vůbec nefungují. Ve výsledku tak sice mohu Abigeil označit za příjemný hororový přírůstek, nicméně do žánrové události to má sakra daleko, na to to totiž zas až taková odvázaná zábava bohužel není. ()

Johny303

Když jsem na film šel (spíše tak nějak z donucení), tak jsem neměl ani ponětí o tom, že se stanu svědkem prozatím největšího překvapení letošního roku. Abigail je, navzdory uvedenému žánru, hororem řízlým komedií, přičemž obě strany mince fungují parádně a skvěle se doplňují. Akční jízda nás nenechává vydechnout přes množství bizáru, krve, násilí a srandy, přičemž dvě hodiny uplynou rychleji, než byste se... já nevím... třeba stihli někomu zakousnout do krku... ()

Xmilden

Mám dějové zvraty moc rád. U hororu je velmi rád ocením. Rád se nechávám překvapit. V Abigail jich je ke konci ovšem až nepříjemně moc. Přitom se jedná o naprosto odpočinkovou drsnější záležitost, kde není o krev v žádném případě nouze. Je to jasná ukázka filmu, kde se stále něco děje, ale je to prostě tolik, až vás to začne i unavovat. Dan Stevens zase předvede že se jedná o trestuhodně nevyužitého herce. Toho chlapa mám prostě rád. 70% ()

TheEvilTwin

Jako obstojná popcorn zábava do kina je Abigail dostačující, ale jako cokoliv výše nikoliv. Režisérská dvojka už u svých posledních Vřískotů a Krvavé nevěsty ukázala, že řemeslo jim není cizí a fajn thriller jsou schopni natočit bez problému, ale taky ukázali, že na cokoliv lepšího, šokujícího nebo zkrátka kvalitnějšího vyloženě ještě nemají, a to stejné platí i pro Abigail. Ta těží zejména ze své originality (banda bad guys zamčená v domě s upírkou, která si je jednoho po druhém loví - to tady ještě nebylo) a taky z přijemného hereckého obsazení, jelikož skupinka Kevin Durand - Kathryn Newton - Angus Cloud jsou všechno známé tváře a rozhodně potěší. Zábavu film nepostrádá, humor taky občas zafunguje a vlastně jsem se v kině celkem dobře bavil. To vše ale do doby, než přišlo "finále" a tvůrci doslova vyndali mozek z hlavy a měli z nějakého důvodu potřebu završit film totálním shitfestem, kde už NIC nedávalo smysl a tahali si "upíří" pravidla z klobouku jak se jim zachtělo (jednou někdo jde zabít, podruhé ne, jednou se někdo "nakazí", jindy zase ne...). Objektivně čistý průměr, kterému trochu sráží kvalitu fakt špatně zakončený závěr, kde jak kdyby tvůrci neměli vůbec tušení, jak završit celý film a vyloženě vařili z vody. Škoda. ()

dubinak

Taková bláznivá, nepříliš záživná, popcornová ujetina, která se bude skvěle hodit pro teenagery na streamovací platformy. Režisérově oblibě strkat větší skupinky lidí do jednoho baráku a některým působit bizarní trable jsme svědky už podruhé a jeho moderní, líbivý, ale pro mě velmi komerčně masový styl režie bude asi na spoustu lidí fungovat. Za mě to fungovalo u Krvavé nevěsty, která měla neotřelý humor, ale tohle mi přišlo už hodně zapomenutelné a taky se mi to i potvrdilo, když jsem po měsíci zjistila, že jsem Abigail zapomněla ohodnotit. Průměrných upírských hororových komedií není málo, ale tahle díru do světa taktéž neudělá. ()

• Hudba v úvodných titulkoch je hlavnou témou z Čajkovského baletu "Labutie jazero", ktorá bola použitá aj v úvodných titulkoch Dracula (1931). (Arsenal83)
  • Melissa Barrera prezradila, že v tomto filme bolo najviac krvi, akú kedy vo filme zažila: „Videla som niektoré filmy, ktoré majú napríklad vaňu plnú krvi alebo niekto vylieza z krvavého kúpeľa, ale keď hovoríme o množstve krvi, ktoré uvidíte počas filmu, tak tento jej má asi najviac. Je toho veľa. Mali sme delá na rozprašovanie krvi. To hovorí o mnohom." (Arsenal83)
  • Na režiséry udělal tanec Alishy Weir (Abigail) takový dojem, že do filmu přidali další taneční sekvence. (JasonCZ)

Související novinky

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Studio Universal v současnosti chystá několik projektů, jimiž by rádo navázalo na své zajeté a osvědčené značky. Jedním z nich je tento týden oznámený a blíže nespecifikovaný příspěvek do světa… (více)