Abigail

• USA Abigail (více)
Trailer 1

VOD (1)

Krást cizí děti je odporný zločin. Krást děti mocných zločinců je navíc nebetyčná hloupost. Jenže říkejte to partě darebáků, kterým se nechce živit poctivou prací, a tak přijmou zdánlivě hodně snadnou práci – unést dceru jakéhosi boháče, čtyřiadvacet hodin ji pohlídat, než zoufalý taťka zaplatí padesátimiliónové výkupné, shrábnout prachy a jít domů. První, zdánlivě nejtěžší fáze, proběhne víc než hladce. Sotva malá křehká Abigail na tréninku dotančí „Labutí jezero“, skončí omámená v dodávce a už se veze na smluvené místo, které kdovíproč připomíná venkovské panské sídlo říznuté zámkem hrůzy. Její únosci se mezi sebou neznají, kvůli bezpečí se dokonce oslovují smyšlenými jmény. Druhá fáze, spočívající v čekání na výkupné, by mohla být klidná, až nudná, kdyby únosci nezačali postupně umírat. Ukáže se totiž, že na některé děti by byla i nejdrsnější polepšovna krátká. Jenže když jim to konečně dojde, už není úniku. (Cinemart)

Trailer 1

tenebrae86

Nejnovější počin režisérů posledních dvou Vřískotů dopadl uspokojivě. Tenhle typ odlehčených splatter hororů, ve stylu Night of The Demons a podobně, mám hodně rád. Uzavřené staré sídlo, v něm skupina lidí jako potrava pro démona (případně upírku) a k tomu svižný děj, spousta vydařených, z větší části praktických efektů a opravdu hodně umělé krve. Nechyběla ani nějaká ta dekapitace, upíři vybuchující na sluníčku a koupel dívky v bazénu plném rozkládajících se mrtvol. Jo, bavil jsem se. ()

Corpsegrinder

Mně to sedlo, od Radio Silence je to návrat do formy po naprosto tragickým Vřískotu. Napětí samozřejmě ve filmu neexistuje a je spíš proloženo humorem ale radši si dám odlehčenej zábavnej horor než nějakou nefunkční vážně se tvářící blbost. Obsazení v pohodě, mohli trochu víc využít Guse Fringa a Ozymandiase (třeba k trochu epičtějšímu finále než tady je) ale docela to vynahrazuje suprovej Dan Stevens kterýho jsem ze začátku skoro ani nepoznal. Jako fastfoodová jednohubka dobrý. ()

blackkocour

Na tupíry stačí dřevěný kolík do srdce, zombíkům headshot do makovice, a mumiem stačí jen svlíknout obvaz, no ale co má teda zabrat na uječené malé pizdy? Tyhle děcka mají v sobě antigen na úkor očkování kokotvidu, kde selže výchova a tříská puberta, pomůže jen baletní univerzita. Yeah, dost dobrý námět na novou letní komedii od Universalu, prosím napište jim někdo na direct, šek si schrábnu ve čtvrtek. ** Celkem parampa jízda, s nesouměrným tempem, kdy jsem ze začátku byl dost napjatý, že konečně nevypnu film po deseti minutách jak je zvykem, ale postupně se z toho začne dít zase běh nebo útěk do bezpečí, postupně všichni vymíraj, stane se z toho plagoš Aliena, The Thing, Sawka a možná Krvavý nevěsty, což považuju hned po Noci s Paris v hoteli Hilton po nejlepším svatebním videu vůbec, ale na úkor že žolíky hraje nikoliv parta Daníkovic flanďáků, ale hrstka cikošek, Gustava Fringa, fejkového Majkla Fassbendera, dublerů Elona Muska a Fezca z Euforie, a blbýnky sestřenky Harley Kvýn. Předtavte si filmy jako Zombieland a Lov, a někde se ty hvězdičky sami vyrojí, jako mouchy po hovně, ale pokud jen někdo chtěl vyprášit Nosferatovi kožich, not bad. ()

Kudly4

Asi zatím nejlepší Horor, od této režisérské dvojice. Krvavá nevěsta, mě moc neoslovila a ta poslední várka Vřískotů, byla průměrná. S čím ale režiséři nešetří, tak s brutalitou a i zde se dočkáme vybuchujících těl a litrů krve (první kill, hlava dole - asi top scéna). Obsazení mi až tak nechutnalo, z postav mi nejvíce sedl asi bývalý detektiv no a co mě vyloženě sralo, tak to byl ten rádoby humor a pokus o hlášky. Bylo to trapný a ohraný. Jinak ale celkem stylová upířina, která odsejpá, nenudí a baletka byla dost fajn. Slabší čtyři. ()

J*A*S*M

Film naplňuje to, co slíbil trailer - nenabízí ani o chlup víc, ani o chlup míň. Bezproblémově natočená, komediálně hororově krvavá vybíjená mezi partou kriminálníků a malou upírskou baletkou ve starobyle působícím rodinném sídle. Radost mi prakticky kazí pár věcí, které v podstatě plynou z toho, že duo Radio Silence už něco takřka totožného natočilo dříve (a lépe). Krvavá nevěsta zůstává nepřekonaná, když nabídla zejména sympatičtější a charismatičtější hlavní hrdinku a taky o něco nápaditější dějové motivy. Abigail je čtyři pětiny stopáže za divákem, který viděl upoutávku. Až v samém závěru se stane pár zvratů, které člověk nutně nečeká. ()

• O tom, prečo je film taký krvavý, prezradil Tyler Gillett prezradil: "S krvou máme vždy pocit, že je viskózna, v momente, keď je riedka, nie je zaujímavá. Chceme, aby sa na vás prilepila." (Arsenal83)
  • Pojmenování vyděšené, unesené dětské verze její postavy „Abby“ a alfa predátorky „Abigail“ pomohlo Alishe Weir přiblížit postavu jako dvě zcela odlišné osoby. Ve scénách, kde hraje Abigail, si dokonce změnila hlas, aby zněl spíše jako sebevědomý dospělý. (JasonCZ)
  • Hudba v úvodných titulkoch je hlavnou témou z Čajkovského baletu "Labutie jazero", ktorá bola použitá aj v úvodných titulkoch Dracula (1931). (Arsenal83)

Související novinky

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Studio Universal v současnosti chystá několik projektů, jimiž by rádo navázalo na své zajeté a osvědčené značky. Jedním z nich je tento týden oznámený a blíže nespecifikovaný příspěvek do světa… (více)