Dámy v letech

Dvě stárnoucí sestry Ursula Widdington (Judi Dench) a Janet Widdington (Maggie Smith) z anglického Cornwallu roku 1936 najdou na blízké pláži po bouři zraněného mladíka, jehož se ujmou a u sebe doma se o něj starají. Tím mladým mužem je polský houslista Andrea Marowski (Daniel Brühl), jenž utíká z vlasti do Ameriky před nacismem. Jenže vesničané jsou podezíraví vůči všem cizincům a jejich nepřátelství se ještě zvýší, když se Andrea zamiluje do ruské turistky Olgy Daniloffové (Natascha McElhone). (monolog)

dormouse

Dobový romantický snímek, který neurazí, ale ani nezanechá žádnou stopu. Trochu schematický pohled na idilycký britský venkov, vždy výborné výkony Judi Dench a Maggie Smth. ()

bloodcountes

Neskutečně krásný, křehký a citlivý film. Jaké podoby má láska? Liší se láska mladého děvčete od lásky staré ženy? Má na ni právo člověk nad hrobem? Dá se to vůbec nějak ovlivnit? Vynikající duet dvou sester - nádherných dam britské kinematografie. Sladký, ne však přeslazený, naprosto přesvědčivý a přirozený Daniel. A krásná hudba - v závěru a v titulcích mě naprosto dostala a to se počítá. Tenhle film je nenápadný klenot světové kinematografie a budu ho doporučovat těm, kdo ho ještě neviděli. ()

Delaney

Nenápadný film, který je škoda nevidět, výborná oddychovka na sobotní odpoledne, nejedná se o žádný průlom, ale o film který potěší snad každého. Navís s výbornou Maggie Smith a Judi Dench 80% ()

Blecha3

Souhasím se špatným slovenským dabingem, který je místy tak přeslazený, až kazí dojem z tohoto jinak povedeného snímku. Boj o pozornost "trosečníka" mezi dvěma postaršími sestrami, z nichž každá také očekává od tohoto setkání něco jiného, je totiž vskutku zajímavý. Bez dabingu by se mé hodnocení možná vyšplhalo ke 4*. Škoda. ()

*Colorado

Viděl jsem to také náhodou či omylem v televizi, ale byl jsem mile překvapen. Stárnoucí dáma se zamiluje do mládence, kterého najde se svou sestrou na pláži. Ten má však své plány s Amerikou, kde chce začít nový život. Ve filmu se střetává rozum se srdcem, postojem veřejnosti (schyluje se k II.sv.v. a lidé jsou podezřívaví). Relativně hezký film s přijatelným finále. ()

chrispe

O tom, že obě dámy v hlavních rolích jsou skvělé herečky asi netřeba diskutovat. Mě potěšila i přítomnost Daniela Brühla, který mě zaujal v Good Bye Lenin! Příběh je zasazen do krásného prostředí a... no znáte mě... já a ty mezigenerační lásky! ()

Alca

Těšila jsem se na tenhle film hodně dlouho. Pak jsem si ho pustila v originálním znění, ale stejně jsem se pořád nějak nemohla vcítit do toho příběhu. Kdyby tam nebyly tak krásné pasáže hudby hrané na housle, asi bych to ani nedokoukala. ()

Gwilwen

Dámy v letech – film o tom, kterak se změní rutinní život dvou starých dam – sester, když naleznou na pobřeží skoro utopeného polského mladíka. Tragikomický, ale přesto úsměvný snímek odehrávající se v půvabném Cornwallu – drsném a krasném, přesně takovém jako je samotný život. Film o snech, ztraceném mládí, žárlivosti a pochopení a překonávání bariér (nejen jazykových). Vyzdvihuji zejména perfektní herecký výkon Judi Dench a Maggie Smith. ()

M.Gift

Vyborne zahrany film o nicem. At se na me nikdo nezlobi, ale tohle prece nemelo skoro zadny dej! Uzasna scena, mila atmosfera, prijemny scenar, ale... mozna jsem moc mlada, malo romanticka a buh vi co jeste, ale proc byl tento film natocen? Rozhodne to nebyl film, ktery by trhal v kinech rekordy,nebyl postaven na humoru, lasce, hudbe, akci ani nicem podobnem... Kazdopadne film, ktery neurazi. ()