Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 2005, 86 min

• peter12

Tento film zabili neskutočné zlý herci,neveril som im ani hovno. A tie trápne dialógy no hroza.A zombie na Hallowenovom večierku u mojich známych uhrajú lepšie zombie ako tu,jedny z najhoršie stvárnených zombie aké som kedy videl,a videl som ich veľa.Neskutočne debilný príbeh a jebnutý dej.A ty agenti, A JE TO by boli lepší,v tomto prípade sa film tváril troška komedionálne ale na mňa to nezabralo.Herci zlý,dialógy totálne šibnuté a o príbehu sa baviť radšej ani nebudem a masky tiež boli na slabej úrovni,ale 2* aj tak dám za kvalitné spracované gore efekty a hudbu ktorá ma roztancovala.(26.5.2014)

• Pacco

(Zatím) poslední díl (série) jakoby se snažil kopírovat úplně první díl (mnou milované "mozky“). Máme tu krabice s trioxinem, divokou párty a pár nahých koz (v přeneseném slova smyslu anatomie i antropologie), snahu o parodii a opět velmi neadekvátní a neutrální/zkažené/sladkobolné/prohnilé typy dospívající mládeže. Dobrý začátek a dobrý nápad více vykrádat kultovní díl se obrací ve filmu jak špinavé prádlo v pračce (komu při pohledu na asfalťáka-dehťáka nezaslzelo oko nostalgií?) Jenže!!! Opět se zde objevuje zdvižený prs)t( paní morálky - z mladých lidí po trioxin-droze (šajze, spoiler -a ne u auta-) se stávají .... – jes, its tú bed. Samozřejmě, že pojdou všichni ti (vesměs více sympatičtí než všichni ostatní) všiváci, co ve filmu ochutnali jak trioxin-drogu, tak si jen zhulili travkou, koneckonců drogy jsou přece zlo a každý za ně musí (za)platit svým životem, ne? Dokonalá mravokárná mašinérie -mě jen zbývá zavzpomínat na nihilisticky kozatý tanec na hrobě z kultovních "mozků" a na odpověď „Jasně.“ na otázku: „Ste zhulení?“ :-( Další na ruby obrácenou analogií jsou tu nahé ženy – v prvním dílu byla nahá žena symbolem žen vamp a strojem na sex (se zárukou smrti). Zde jsou nahé ženy plytké kozatice masové výroby (ornament masy – ornament koz), které nemají nic jiného za úkol než poskakovat a pohazovat svojí výbavou, než je někdo zakousne. //////// Za hudbu, kde se objevuje trocha "živého mozku“ a milé vykrádání prvního dílu bych měla dát 1*, but .. vytrpět dva filmy s hl. xichtem filmu (čti hl. postavu) vyžadovalo pevné nervy. Stále jsme si říkala, že jsem ho už patrně někde viděla, snad v nějakém pornu …kde s přihlédnutím k jeho nechutnému macho vzhledu/neživému mozku (proto patrně přežil) "vyndejabuš-il“ do nějaké dámy.(24.1.2009)

Tak sa ku mne dostala aj posledna cast serie Return of the living dead(dufam ze sa este nejakeho toho pokracovania dozijem) a musim povedat ze je asi najslabsia z celej serie(ale tak to uz byva pri 5tom az n-tom pokracovani),ale na druhu stranu musim povedat ze stale to bolo pozeratelne. Objavili sa tu aj celkom srandovne sceny(pravdaze gore),na ktorych som sa dobre zabaval,a ktore sa vsak na nestastie striedali s "hluchymi" castami filmu.Genialna scena bola na konecnej party kde sa pri blikani stroboskopu mihali zombici popred hlavnych hrdinov.Celkovop som sa rozhodoval medzi 2 a 3mi hviezdami.Davam 3(ako fanusik serie),ale realne je to asi na tych 50percent.(1.12.2005)

• Lhurgoyf

I keď sa štvrtý a piaty Návrat oživlých mŕtvol natáčal paralelne, režisérovi Ellory Elkayemu sa nejak nepodarilo udržať kvalitu (alebo aspoň zábavnosť) predchádzajúceho dielu. Čím to je? Možno absenciou akéhokoľvek aspoň trošku zmysluplného scenára. Hneď na začiatku nám síce film krásne naväzuje na minulý diel, ale zrazu cvak, hrdinovia zo štvorky (či už preživší, alebo zombifikovaní) sú tu opäť v plnej kráse s tým rozdielom, že niektorí hrajú rovnaké postavy, niektorí úplne iné, ale o predchádzajúcich udalostiach nikto nemá ani poňatia. Huh. Tvorcovia si očividne mysleli, že vykonštruovanie akéhokoľvek nezmyselného príbehu zombie filmu predsa nemôže uškodť, a tak nám naservírovali absurdný scenár o drogách, zombie feťákoch, dvoch agentoch Interpolu s otrasným talianskym prízvukom a veľkej záverečnej karnevalovej rave párty. A už to nanešťastie nie je vôbec vtipné.. Zásluhu na tom majú aj zombie teenageri, ktorí už vôbec nevyzerajú tak rozpadnuto ako laboratórne mŕtvoly v štvorke. Naopak, obrovský potenciál - hlavný charismoš Tarman (určite si na neho spomeniete, je to ten slizoidný kostlivec vyliezajúci v jednotke z kontajnera), zostáva nevyužitý. Prakticky len vylezie, štýlovo sa zaksichtí do kamery, borci ho odstrelia a koniec. Film nevie, kam vlastne smeruje, neustála nekonzistentnosť deja ho roztriešťuje len na sady scénok so zombies, divák tak zostáva zmätený a unudený.(22.1.2006)

• fcreading

"Ak uvidíte oživujúce mrtvoly, mierte im na hlavu." Otrasný diel z celej série ktorý sa snaží dosiahnuť kvality prvého dielu, a len ťažko sa mu môže rovnať. To že Zombie rýchlo utekajú, nám dáva náznak toho, čo môžme čakať za shit alebo lepšie povedané šaškáreň vtipnosti, ktorá ako sa zdá je trapná a nedosahuje kvality predchozého dielu, ktorý sa aspoň snažil. Jediný kto mi prišiel vtipný, bol ten kostnatý Zombie, ktorého sme mali možnosť vidieť z prvého dielu, ale čo je najhoršie, objavi sa len na pár sekúnd a potom ho rozprášia na kusy. Ešte spomeniem potkana, ktorý je tiež Zombikom, alebo vtipnú scénku kde sa Zombie zahryzne do ryti roztlieskavačky, to sú jediné scénky, ktoré stoja zato, ináč strašne velká nuda 40 percent.(24.2.2009)

• - Jedna z postav se jmenuje „Coach Savini," což je odkaz na Toma Saviniho, tvůrce zombií pro většinu filmů George Romera.“ (HellFire)