Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 2005, 86 min

Tak sa ku mne dostala aj posledna cast serie Return of the living dead(dufam ze sa este nejakeho toho pokracovania dozijem) a musim povedat ze je asi najslabsia z celej serie(ale tak to uz byva pri 5tom az n-tom pokracovani),ale na druhu stranu musim povedat ze stale to bolo pozeratelne. Objavili sa tu aj celkom srandovne sceny(pravdaze gore),na ktorych som sa dobre zabaval,a ktore sa vsak na nestastie striedali s "hluchymi" castami filmu.Genialna scena bola na konecnej party kde sa pri blikani stroboskopu mihali zombici popred hlavnych hrdinov.Celkovop som sa rozhodoval medzi 2 a 3mi hviezdami.Davam 3(ako fanusik serie),ale realne je to asi na tych 50percent.(1.12.2005)

• peter12

Tento film zabili neskutočné zlý herci,neveril som im ani hovno. A tie trápne dialógy no hroza.A zombie na Hallowenovom večierku u mojich známych uhrajú lepšie zombie ako tu,jedny z najhoršie stvárnených zombie aké som kedy videl,a videl som ich veľa.Neskutočne debilný príbeh a jebnutý dej.A ty agenti, A JE TO by boli lepší,v tomto prípade sa film tváril troška komedionálne ale na mňa to nezabralo.Herci zlý,dialógy totálne šibnuté a o príbehu sa baviť radšej ani nebudem a masky tiež boli na slabej úrovni,ale 2* aj tak dám za kvalitné spracované gore efekty a hudbu ktorá ma roztancovala.(26.5.2014)

• Lhurgoyf

I keď sa štvrtý a piaty Návrat oživlých mŕtvol natáčal paralelne, režisérovi Ellory Elkayemu sa nejak nepodarilo udržať kvalitu (alebo aspoň zábavnosť) predchádzajúceho dielu. Čím to je? Možno absenciou akéhokoľvek aspoň trošku zmysluplného scenára. Hneď na začiatku nám síce film krásne naväzuje na minulý diel, ale zrazu cvak, hrdinovia zo štvorky (či už preživší, alebo zombifikovaní) sú tu opäť v plnej kráse s tým rozdielom, že niektorí hrajú rovnaké postavy, niektorí úplne iné, ale o predchádzajúcich udalostiach nikto nemá ani poňatia. Huh. Tvorcovia si očividne mysleli, že vykonštruovanie akéhokoľvek nezmyselného príbehu zombie filmu predsa nemôže uškodť, a tak nám naservírovali absurdný scenár o drogách, zombie feťákoch, dvoch agentoch Interpolu s otrasným talianskym prízvukom a veľkej záverečnej karnevalovej rave párty. A už to nanešťastie nie je vôbec vtipné.. Zásluhu na tom majú aj zombie teenageri, ktorí už vôbec nevyzerajú tak rozpadnuto ako laboratórne mŕtvoly v štvorke. Naopak, obrovský potenciál - hlavný charismoš Tarman (určite si na neho spomeniete, je to ten slizoidný kostlivec vyliezajúci v jednotke z kontajnera), zostáva nevyužitý. Prakticky len vylezie, štýlovo sa zaksichtí do kamery, borci ho odstrelia a koniec. Film nevie, kam vlastne smeruje, neustála nekonzistentnosť deja ho roztriešťuje len na sady scénok so zombies, divák tak zostáva zmätený a unudený.(22.1.2006)

• MM_Ramone

V roku 1985 bol natočený jeden z najvýznamnejších amerických zombie horrorov "Return of the Living Dead". Stal sa kutovým filmom. O tri roky bola vyprodukovaná druhá časť. Bola to nie moc podarená zombie komédia. Päť rokov po nej prišiel Brian Yuzna s tretím pokračovaním, ktoré tiež za moc nestálo. Po dlhých trinástich rokoch opäť oživil túto sériu režisér Ellory Elkayem. V roku 2005 natočil ďalšie dve absolútne zbytočné pokračovania: "Return of the Living Dead 4 - Necropolis" a "Return of the Living Dead 5 - Rave to the Grave". *(26.3.2017)

• Vishnar

Je to kravina, ano. Normálně bych na to nekouknul, kdyby to nemělo v názvu Return of the living dead. Objevil jsem posledními díly této série režiséra, který se rozhodl šlapat Bollovi na paty. Zatímco čtyřka byl ten největší odpad ze všech, tady jsem alespoň trošičku cítil snahu vrátit se k prvním dílům série, tj. ke komediálnímu horroru. Škoda jen, že se člověk u toho nezasmál.(20.8.2008)

• - Jedna z postav se jmenuje „Coach Savini," což je odkaz na Toma Saviniho, tvůrce zombií pro většinu filmů George Romera.“ (HellFire)