Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 2005, 86 min

• eraserhead666

Zlatý Uwe Boll a jeho zombie sračky. Tohle je opravdu trapnost nad trapnost, nudnost nad nudnost, ubohost nad ubohost, blbost nad blbost. Myslel jsem, že obecně platí, že se filmaři každým dalším filmem lepší, proto trošku nechápu, že ti samí, co natočili sice slabou, ale přesto pořád lepší než tohle, předcházející čtyřku, nedokázali tohle natočit alespoň na stejné úrovni. Ruce, mozky od tohohle pryč.(22.7.2013)

Tak sa ku mne dostala aj posledna cast serie Return of the living dead(dufam ze sa este nejakeho toho pokracovania dozijem) a musim povedat ze je asi najslabsia z celej serie(ale tak to uz byva pri 5tom az n-tom pokracovani),ale na druhu stranu musim povedat ze stale to bolo pozeratelne. Objavili sa tu aj celkom srandovne sceny(pravdaze gore),na ktorych som sa dobre zabaval,a ktore sa vsak na nestastie striedali s "hluchymi" castami filmu.Genialna scena bola na konecnej party kde sa pri blikani stroboskopu mihali zombici popred hlavnych hrdinov.Celkovop som sa rozhodoval medzi 2 a 3mi hviezdami.Davam 3(ako fanusik serie),ale realne je to asi na tych 50percent.(1.12.2005)

• Pacco

(Zatím) poslední díl (série) jakoby se snažil kopírovat úplně první díl (mnou milované "mozky“). Máme tu krabice s trioxinem, divokou párty a pár nahých koz (v přeneseném slova smyslu anatomie i antropologie), snahu o parodii a opět velmi neadekvátní a neutrální/zkažené/sladkobolné/prohnilé typy dospívající mládeže. Dobrý začátek a dobrý nápad více vykrádat kultovní díl se obrací ve filmu jak špinavé prádlo v pračce (komu při pohledu na asfalťáka-dehťáka nezaslzelo oko nostalgií?) Jenže!!! Opět se zde objevuje zdvižený prs)t( paní morálky - z mladých lidí po trioxin-droze (šajze, spoiler -a ne u auta-) se stávají .... – jes, its tú bed. Samozřejmě, že pojdou všichni ti (vesměs více sympatičtí než všichni ostatní) všiváci, co ve filmu ochutnali jak trioxin-drogu, tak si jen zhulili travkou, koneckonců drogy jsou přece zlo a každý za ně musí (za)platit svým životem, ne? Dokonalá mravokárná mašinérie -mě jen zbývá zavzpomínat na nihilisticky kozatý tanec na hrobě z kultovních "mozků" a na odpověď „Jasně.“ na otázku: „Ste zhulení?“ :-( Další na ruby obrácenou analogií jsou tu nahé ženy – v prvním dílu byla nahá žena symbolem žen vamp a strojem na sex (se zárukou smrti). Zde jsou nahé ženy plytké kozatice masové výroby (ornament masy – ornament koz), které nemají nic jiného za úkol než poskakovat a pohazovat svojí výbavou, než je někdo zakousne. //////// Za hudbu, kde se objevuje trocha "živého mozku“ a milé vykrádání prvního dílu bych měla dát 1*, but .. vytrpět dva filmy s hl. xichtem filmu (čti hl. postavu) vyžadovalo pevné nervy. Stále jsme si říkala, že jsem ho už patrně někde viděla, snad v nějakém pornu …kde s přihlédnutím k jeho nechutnému macho vzhledu/neživému mozku (proto patrně přežil) "vyndejabuš-il“ do nějaké dámy.(24.1.2009)

• Lhurgoyf

I keď sa štvrtý a piaty Návrat oživlých mŕtvol natáčal paralelne, režisérovi Ellory Elkayemu sa nejak nepodarilo udržať kvalitu (alebo aspoň zábavnosť) predchádzajúceho dielu. Čím to je? Možno absenciou akéhokoľvek aspoň trošku zmysluplného scenára. Hneď na začiatku nám síce film krásne naväzuje na minulý diel, ale zrazu cvak, hrdinovia zo štvorky (či už preživší, alebo zombifikovaní) sú tu opäť v plnej kráse s tým rozdielom, že niektorí hrajú rovnaké postavy, niektorí úplne iné, ale o predchádzajúcich udalostiach nikto nemá ani poňatia. Huh. Tvorcovia si očividne mysleli, že vykonštruovanie akéhokoľvek nezmyselného príbehu zombie filmu predsa nemôže uškodť, a tak nám naservírovali absurdný scenár o drogách, zombie feťákoch, dvoch agentoch Interpolu s otrasným talianskym prízvukom a veľkej záverečnej karnevalovej rave párty. A už to nanešťastie nie je vôbec vtipné.. Zásluhu na tom majú aj zombie teenageri, ktorí už vôbec nevyzerajú tak rozpadnuto ako laboratórne mŕtvoly v štvorke. Naopak, obrovský potenciál - hlavný charismoš Tarman (určite si na neho spomeniete, je to ten slizoidný kostlivec vyliezajúci v jednotke z kontajnera), zostáva nevyužitý. Prakticky len vylezie, štýlovo sa zaksichtí do kamery, borci ho odstrelia a koniec. Film nevie, kam vlastne smeruje, neustála nekonzistentnosť deja ho roztriešťuje len na sady scénok so zombies, divák tak zostáva zmätený a unudený.(22.1.2006)

• Hellblazer

Takže dávam len jednu hviezdičku a to aj preto lebo som videl nejakú zasranú verziu kde bolo všetko cenzurované, a to aj kozičky (no nenaserie to keď sa na obrazovke objaví pekná, mladá a hlavne nahá baba a zrazu sú tam štvorčeky?), teraz si nemyslite, že som na to nejak nadržaný, ale pri tomto filme to bola jedna z mála vecí, ktorá mohla zaujať. Našťastie, aj keď išlo o značný cut, tu bolo celkom pekné gore. Horšie na tom bol humor, ktorý oproti štvorke prakticky zmizol....teda, ospravedlňujem sa, je tu humor, presnejšie primitívny humor na ktorom by som sa nesmial ani ako malý a hlavne sú tu trápni mafiáni a takzvaní herci. Najhoršie na všetkom je, že to celé presne nadväzuje na predchodcu, čo však platí len pre úvodnú scénu, potom je to s tými istými hercami ale úplne nanovo (asi majú vymyté mozgy z tej techno hudby, čo je pre mňa ďalší mínus). No ale plánujem si zohnať unrated a možno hviezdičku prihodím.(21.8.2006)

• - Jedna z postav se jmenuje „Coach Savini," což je odkaz na Toma Saviniho, tvůrce zombií pro většinu filmů George Romera.“ (HellFire)