Mastičkář

Polsko, 1981, 128 min

Známého chirurga opustila manželka a dcera, začne tedy pít, zraní se na hlavě a ztratí paměť. Pomalu se mu vracejí lékařské znalosti a schopnosti, přičemž se z něj stává místní léčitel. Kým doopravdy byl, si však nepamatuje. (Filmbox)

Sopholojong

Vysokocharizmaticky Jerzy Binczycki v hrabalovsky poetickom pribehu o nadeji a dobrotivosti jednej stratenej ludskej duse. K tomu panensky krasna predavacka Anna Dymna, tusenie nestastia (ked ti dvaja sadnu na motorku) a hlavne twistu/katarzie, ktora nazenie slzy do oci. Vizualne to ale poriadne zostarlo, tak ako majorita "hoffmanoviek". 7/10 ()

evangelik

Velmi poutavý děj, lehce se do něj "ponořit". Jenom 4 hvězdy, příběh už překračuje tenkou linii mezi romantickou love-story a červenou knihovnou. Zajímavý spisovatelův nápad, ale ten šťastný konec je až moc lehce od prvních minut předvídatelný... ()

JB001

O existenci tohoto filmu jsem neměl ponětí a včera večer jsem ho viděl tudíž poprvé. Silný filmový zážitek ()

Uhložrout

Film jsem viděl , kdysi dávno v televizi víc než před 20 léty. Na to co v ní tehdy bylo, mě zaujal. Příběh profesora na lékařské fakultě kdesi v Polsku před 2. svět. válkou, který po jedné prochlastané noci stratí paměť. Stane se z něho tulák a sem tam léči lidi. Závěr je sice trochu křečovitý a melodramatický, ale to mají dnes všechny holywoodské slaďáky. Hodnocení může být zkreslené dlouhým časovým odstupem ***+, ale rád by jsem ho viděl znovu. Takže, viděl jsem ho znovu a opravuji hodnocení ****+. Asi stárnu :-) . ()

sorondo

Keď som sa o tomto filme bavil s jedným mojím známym ešte predtým, ako som ho videl, povedal mi, že iba dvakrát v živote zažil, ako celé kino plakalo - raz na nejakom filme s Alainom Delonom (už si presne nepamätám, ktorý to bol) a druhýkrát na Mastičkárovi. Po zhliadnutí Mastičkára som pochopil, o čom hovoril. Mimochodom s hercami z toho filmu sa mi viaže jedna spomienka na školský výlet do Krakova v roku 1997. :-) Náhodne sme totiž pri potulkách mestom natrafili na autogramiádu hlavných predstaviteľov. Náš učiteľ sa rozhodol, že si vystojí rad na autogram. Takmer sme zmeškali autobus na Slovensko, nebyť Mastičkára, ktorý nám uveril, že sa ponáhľame a uprednostnil nás pri podpisovaní. :-) ()

Rajca

Vydarené spracovanie skvelej knihy. Ale predsa len, ten originál je lepší. V niektorých momentoch sa na snímke podpisuje rok spracovania. Takže odporúčam siahnuť aj po knihe. ()

isterion

Príbeh o špičkovom lekárovi, ktorý sa aj po osobnej tragédii dostáva na vidiek, kde spočiatku pôsobí ako obyčajný človek. Aj napriek tomu nezištne pomáha ľuďom so zdravotnými problémami a v primitívnych podmienkach dokáže vykonať aj náročné zákroky. ()

pornohavo

Prekrásny príbeh zasadený do jednoduchého života Poliakov na vidieku. Niekedy dávno som prečítal knihu, film som videl len nedávno a až na niektoré momenty spracovania sa mi veľmi páčil. 80% ()

yan001

V 1981 jsem měl pět let. Do kina jsem se moc nedostal. Nevim jestli nebylo na co, nebo to bylo drahé. Jednou jsem byl v Hlohovci v kině na filme Mastickar. Asi to bylo v roce 1981. Rok natočení tohoto filmu. Byl to takový zážitek, že si pamatuji zvuky i vůně toho kina a toho dne. Na STV ten film dávají poměrně často. Prave skončilo jeho urcite aspoň tisíce uvedeni na obrazce STV. Nevim jestli koupili prava na veky veku, ale nevadí mi to. Takhle silný příběh, to se uz dnes moc nevidí. Kdybych ja byl býval režisér, tak jen takovéto filmy bych točil. Dnes jsem byl s dětmi na Aquamanovi. Takovou preplacanou sračku jsem ještě neviděl. Na CSFD mela včera přes 80%. Když dame cukrové vaty dost tak se da koupit témeř každý. Nicméně Mastickar ma vic. Nic neni ztraceno. ()

milos.bradik

Výborný příběh a opravdu perfektně natočený i zahraný, ale ten konec s tím, jak si chudá dívka vezme hraběte a jejich láska zlomí všechny nástrahy osudu a hlavní hrdina v ní pozná svou dceru, to bylo vážně moc, takže jednu hvězdu musím ubrat za tu červenou knihovnu. Samotný příběh člověka, který ztratí paměť a léčí lidi by byl podstatně silnější. ()

pupidup

Dala bych 5 hvezd. Ale 30% dolu za zbytecnou zdlouhavost nekterych scén, teatralnost a na me prilis useknuty konec... ()