Damián si je jistý, že s prodlužujícími se návštěvami musí v budoucnosti dříve nebo později skončit. Navíc už konečně ví důvod, proč se vrací právě k Elišce. Je to kvůli amuletu, který má Eliška stejný jako Damiánův kamarád, alchymista Matouš. Škoda že tenhle rozhovor vyslechl zlý Morten, který nechal nainstalovat v domě tajná odposlouchávací zařízení. Jaké budou jeho další kroky? Eliška s Damiánem vedle toho řeší i obraz, starou podobiznu Damiána ještě z minulosti. Damián s podobiznou není spokojen čistě z uměleckého hlediska, ale Matouš na něho apeluje, že by celý obraz mohl fungovat jako komunikátor mezi ním v minulosti a jimi v budoucnosti. Jenže majitel obrazu ho není ochoten prodat za rozumnou částku. Budou se tedy Damián s Eliškou do vetešnictví vloupat? Jolana dál zápasí se svým bývalým manželem Milanem. A aby se mu vyrovnala v boji o děti, plácne, že chodí s Honzou, který vlastní taky hospodu a dokonce i chalupu. Honzovi samozřejmě taková šaráda nevadí, spíš naopak, užívá si jí. Jenže Milan jim nevěří a pošle na ně pracovnici ze sociálky, aby překontrolovala, jestli jsou skutečně spolu. Jolana je vyděšená, ale Honza překvapí. A k tomu všemu Matouš svým bádáním zjistí, že je všechno jinak. A cestování v čase bude mít úplně jiný průběh, než dosud očekávali. (TV Prima)

Lencha

Zvláštní díl. Na jednu stranu jsem ráda, že jsou Eliška a Damián spolu, na druhou má tahle část nějaké mezery. Jak už psal silv_r, komunikace přes zadní stranu obrazu mezi Matoušem a Damiánem je poněkud zvláštní a lehce nedotažená. Dále... Nejsem hnidopich, ale když už něco točím, točím to pořádně a dám si pozor na detaily. Při krádeži obrazu se střídá pohled na Damiána v kapuci a bez kapuce. Několikrát. Já si toho všimla a rušilo mě to při sledování. Co se týče Damiána jako ducha z minulosti, úsměvné. Víc k tomu asi dodávat nebudu. Úplně mi není jasné, kdo řekl Emmě, aby se chovala v roli Elišky k Damiánovi jako k dítěti. V tomhle dílu. To její infantilní až pitvořivé chování k němu anebo v jeho přítomnosti mi dnes dost kazilo pohled na jejich láskyplný vztah jako takový. Jsem ráda, že tam dnes nebyl otravný pan správce (Šteindlera tu fakt nemusím) a taky bych oželela Terezii (Jandová je příšerná). A vlastně Adam pro mě taky není žádná hitparáda. Ale Adam jako postava. Kateřina byla opět skvělá, Lucie mě baví čím dál tím víc, Honza s Jolanou jsou roztomilí, Frederika mě překvapila a zároveň potěšila svým chováním, a při předčasném loučení sourozenců Eleonory a Damiána se mi zaleskla slza v oku. Trošku dojáček. Jenže... To, co vypadalo jako jasná věc, se najednou mění a vše je jinak. Fakt mě zajímá, jak to celé dopadne. Nestačilo by, aby si dal Damián na krk amulet a pak by zůstal tam, kde je jeho láska? Asi to nebude tak jednoduché, co? Uvidíme. Dnes slabší tři. ()

Fidsta

Scéna s duchem a ospalým Jaroslavem Hutkou předčila všechna očekávání. Hollywood bledne závistí. Paní ze sociálky nedělá manželovi každou neděli svíčkovou - zklamání. Arabské dialogy na jedničku. Hamižný profesor sebral dvě marmelády a vymlouval se na vnoučata - trapné. Jolanin ex má krásnou rodinku, otázkou však zůstává, zda-li poslouchá kapelu Turbo a volí SPD. ()

silv_r

Tento díl bych hodnotil tak akorát, uprostřed. Za každým ha! momentem totiž následuje he? moment. Jde o první díl, kdy Jolana konečně pochopila, že hopsodský Honza je fajn chlap a chce jí a děti zachránit od typického voliče SPD, ha! Akorát že Honza je zároveň megastalker a zná nejen jakého plyšáka dostala Jolana v dětství, ale také všechny její bratrance a sestřenice, he? Eliška s Damiánem najdou Obraz Damiána Gaye a vytvoří tak komunikační linku s minulostí, kdy Matouš může kazišukařit tři století v minulosti, ha! Ale text se prostě zničehonic objeví v přítomnosti, když to napíše v minulosti, takže by tam měl být celou dobu, a pak zmizí, aby uvolnil místo novému nápisu, he? Ha! i he? scéna naráz přichází v momentu inspirovaným Dammyho parťáky, kdy náš vlasatý loverboy a svůdnice, jejíž řeč lásky je úchylně infantilní mluva, jdou okrást sběratele umění. Nejen, že svým zuřivým líbáním vzbudí svou oběť, ba ho dokonce přivedou k hranicím rozumu, když Damián předstírá excelentní napodobeninu ducha hodnou předškolních táboráků. Zápletka na konci je velmi nervydrásající. Jakpak se k ní oba postaví, když už plánují společnou budoucnost?? Bude snad společná minulost????? ()