Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ray Jepsen (John Magaro) je obyčejný spolumajitel železářství, který stále nemůže uvěřit, že se mu podařilo oženit s místní královnou krásy Stacy-Lynn (Megan Stevenson). Když jeho přítel, soukromý detektiv Skip (Steve Zahn), Rayovi prozradí, že Stacy-Lynn má poměr, rozhodne se Ray spáchat sebevraždu. Zajistí si zbraň a vydá se na parkoviště zapadlého motelu, aby svůj čin vykonal, ale než stihne stisknout spoušť, cizí muž si ho splete s nájemným vrahem a dá mu obálku plnou peněz a adresu. Ray se zoufale snaží získat zpět svou sebeúctu a manželku, a tak se rozhodne práci přijmout... (mac000)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

Martrix 

všechny recenze uživatele

Rozumím těm, kteří v LaRoy vidí kousek z Coenů. Já tam navíc vidím i závan Sheridana, konkrétně čistou texasárnu Za každou cenu. I když je jen málokterý umělec rád srovnáván s jinými, tohle by mělo Atkinsonovi lichotit. Ale aby nedošlo k mýlce, nejde o žádné kopírování, napodobování slavných amerických bizárníků. Tohle je prostě Texas. Lid je tam svérázný, krajina nezaměnitelná a ta hudba...typický zvuk kytary, který je s Texasem spojený stejně, jako chřestění ocasu s chřestýšem. A tahle rattlesnake atmosféra, která se z lazy žvanění ptákovin, během mrknutí změní ve smrtelný výpad, mě baví. Přesto bych byl s tím zařazením mezi komedie opatrný. Ano, postavička soukromého očka i bačkorářství Raye, nějaká ta pousmání vygenerují, ale síla tohoto filmu leží jinde. Dokonce není důležitá ani ta krimi složka. Hledání 250 tis USD sice nenudí a je úsměvně zašmodrchané, ale pro mě zasvítily jiné momenty. To když se ukázalo, že láska Raye nebyla jeho slabost, ale velmi, velmi smutná přednost. To když se v plné kráse ukázalo, jak ubohá je postava jeho ženy. Nebo odpověď staré ženy, proč trpí muži nevěru a lhaní. Tyto momenty bych v podobném filmu nehledal, takže o to příjemnější překvapení to bylo. Kdyby se jich tam podařilo naskládat víc...i když asi ani ne. Je dobře, že jsou vmíchané do takto odlehčené kriminálky. Žánrově zajímavá směsice. V mých očích Atkinson zabodoval. ()

Polux 

všechny recenze uživatele

7/10 | Jedna z těch nenápadných levných žánrovek, které se jednou za čas objeví odnikud a faktorem zábavnosti v mnoha ohledech dorovnávají své slavnější žánrové vzory. Co v nedávné době s podobnou šablonou nezvládli Glass ani jeden z Coenů osobně, to se podařilo debutantovi Atkinsonovi, který natočil parádní "coenovku" se vším, co k tomu patří. | S čestnou výjimkou Zahna prakticky neznámý, ale typově dokonale vybraný casting, který předvádí kvalitní herecké výkony i v rámci těch nejmenších roliček, skupinka zábavných charakterů v čele s ústřední dvojicí loserů, přičemž každá z postav dostane v průběhu děje prostor nějakým způsobem "zazářit" (ať už v pozitivním nebo negativním světle), povedená atmosféra typického amerického zapadákova, všechny obvyklé žánrové ingredience (mrtvola, vydírání, balík peněz, podrazy, atd.) na svém místě, slušná dávka humoru a především jednoduchý, ale chytře napsaný příběh, ve kterém se šikovně propletou osudy jednotlivých postav v sérii ne/šťastných náhod, nevinných/fatálních omylů a absurdních/bizarních situací, kulminující v souladu s Murphyho zákony v "realistickém" finále:-). Další žánrová klasika z toho sice nebude, ale celkově moc příjemné překvapení a jsem zvědavý, s čím Atkinson vyrukuje příště. | PeZet ()

Reklama

Adramelech 

všechny recenze uživatele

Moc jsem od toho nečekal a byl jsem příjemně překvapený. Třeba hned úvodní scéna je parádní. Dva chlápkové jedou v autě, rozmlouvají spolu a vedou paranoidní řeči. A ejhle! U jednoho z nich byly obavy zcela opodstatněné. Další scéna: Chlápek doprovází manželku, bývalou Miss, která žádá v bance o půjčku za účelem založení kadeřnické firmy. Ženská je vykulená, vyzubená (keep smiling), již na pokraji odkvětu, ale pořád žádoucí a šukatelná. Zkrátka je ve věku, kdy ženy hledají milence, aby si v životě ještě stihly trochu užít. Nejinak i tato. Manžel, jenž se právě dozvěděl, že ho manželka podvádí, je myšlenkami jinde a svoji polovičku při jednání právě dvakrát nepodporuje. Děj je vtipný, protkaný svěžími dialogy a zápletka je docela důmyslná. Nerad to říkám, ale mnozí současní břídilové z řad českých filmových tvůrců by od Američanů mohli učit. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Vybrat si jeden správný nástroj. Lehce sebepropagační motto, o kterém vzhledem k tomu kdo jej prosazuje, nelze debatovat, jenže co když se při výběru dopustíte omylu..? Ospalý neo-noir o naivním slabochovi na cestě za ukázáním koulí. Až je ale dosavadní potrava pro mouchy předvede královně, nebudou brzy studené? Chtělo se to přiblížit Texasům a Minnesotě slavnějších kolegů, ale Atkinson ty postavy v různém stupni zkaženosti zatím neumí tak fatálně a tragikomicky. Chápu, že zabiják v podání Dylana Bakera měl okolí klamat svým důchodcovským tělem, ale autorovi doporučení z úvodu komentáře by mohl leda přeleštit bombu k jateční pistoli.. ()

smarkus 

všechny recenze uživatele

Veľmi pomalý rozbeh, hlavný hrdina je úplný lúzer a časom mi to liezlo na nerv. Postupne sa to začalo solídne zamotávať a to ma začalo baviť. Koniec dopadol pre mňa nečakane, a záver bol useknutý. Niekomu to môže vyhovovať ale mne sa to až tak nepáčilo. Každopádne je to pomerne priemerný film, zasadený do zapadákova ale je zároveň zaujímavý. 3* ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Hoci sa film odohráva v Texase, jeho natáčanie prebiehalo počas leta 2022 v meste Albuquerque, štát Nové Mexiko. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama