Mike S. Blueberry chce pomstít vraždu své milenky, a proto vyráží za jejím vrahem. Pronásledování se mění v mystickou cestu plnou tajuplných rituálů a halucinačních vizí... Netradiční western na motivy slavného komiksu Jeana "Moebia" Girauda a Jeana-Michaela Charliera si vás podmaní svým originálním vizuálním pojetím! (oficiální text distributora)

Inozuka

Měl jsem v paměti uloženo jako vizuálně zajímavý western a teď zjišťuji, že Blueberry je spíš pseudointelektuální žánrová splácanina. Pokus o natočení psycho-spirituálního westernu se vůbec nepovedl, nudí a místy vypadá dokonce parodicky. Navíc v mnoha momentech jsem se nedokázal zbavit dojmu, že prostě kopíruje Jarmushova Mrtvého muže. Pár záběrů je sice dobrých, ale to nějak nestačí... ()

Tiiso

Velmi duchovní a velmi specifická vize o cestě k nejvyššímu poznání ke kterému člověk vůbec může dojít. Děj je chronologicky přehledný a i když futuristickych vizi bylo ke konci více než dosti nemohu říci že bych se v nich ztrácel. Pokud máte jen nějakou představu o věcech mezi nebem a zemí určitě si v tomto snímků své najdete. Film je řemeslně zvládnutý dobře. Komiks z něho je vidět pouze v jeho začátku. ()

Rodin

Tohle jsem fakt nepobral a vytýkat ani nezačnu, to by nebralo konce. Dal bych jednu, ovšem Juliette Lewis byla tak slaďounká, že té blbosti vysloužila o 15% navíc. ()

KdG

Juliette Lewis jako vždy výborná, celý film je pak lehká psychedélie a chybí tomu větší spád. ()

Tetsuya

Vynikající non-Hollywood komiksovka silně ovlivněná halucinogením tripem Jana Kounena, kterou zřejmě většina diváků vůbec nepobere. Nicméně, hrstka lidí bude od obrazovek odcházet s pocitem silného uspokojení filmového libida. 90% ()

monty.cl

Hodně zajímavej westernovej výlet pouští...sice dost utahané, ale ty psychodelické peyotlové tripy to vcelu zachraňují...60% ()

stephano odpad!

Kdyby to byl western tak dám nějaký hvězdičky podle děje rezie hercu atd... Tohle bylo jedno velký Windows media player visualization DEMO. Nějaký umělec měl připraveno hodně visalizací na plátno pro techno party a bylo mu jich líto nevyužít, tak je dal do kovbojky. ()

johnsnow odpad!

Fujtajbl. Tak toto bola riadna konina. Zlatý Jonah Hex. Tu bola samá volovina, samá nelogickosť, divné veci ako napríklad šerif bez nôh a podobne. Jediný koho ľutujem je Cassel. On bol síce fajn ale sám to z hovna nevytiahol. ()

cinema_cz

Netradiční westernový snímek zaujme především vizuálním ztvárněním světa vizí a démonů, v němž musí titulní hrdina vybojovat rozhodující bitvu s dávným zákeřným nepřítelem. (Leoš Flodr, Ci 07/2008) ()

markettka odpad!

Bezpochyby nejhorší film mého oblíbence Vincenta Cassela. Kdyby v něm nehrál, tak to ani nedokoukám do konce. Přislo mi to divný a ujetý ve špatném slova smyslu a upřímně ani vlastně nedokážu říct o čem to bylo. Přemýšlela jsem, jestli dát jednu hvězdičku nebo odpad! a mrzí mě, že to ani Vincent Cassel nezachránil. ()

quasar

Skoro každý, kdo chce sledovat western už předem tuší, že to bude o dobru a zlu, o střílení, o lásce... Pokud nějaký vybočí z předem daného formátu, bývá zavržen. To byl případ i filmu Dead man a dneska má hodnocení přes 85%. Blueberry je v lecčems podobný. Především je nutné ho vidět ve velkém formátu, nejlíp v kině, aby vynikly ty úžasně propracované halucinační vize. Pokud se jimi člověk nechá unést, tak zažije nepozemský pocit média. Ani stopáž mi nepřijde moc utahaná, znám utahanější westerny. A děj je poměrně logický. Indiáni využijí pomstichtivosti svého bílého přítele Zlomeného nosu. Ten dokáže s pomocí jejich magie a halucinogenů zničit jejich společného nepřítele, který je na stopě čirikavskému tajemství, a nalézt rovnováhu ztracenou v dávné přestřelce s ním. ()

joseee

Bezpochyby jeden z filmov pri ktorom zalezi na kvalite obrazu. Najma za vytvarne spracovanie, atmosferu a myslienku - i napriek urcitym slabsim strankam, davam plnu hrst. Myslim si tiez, ze film si zasluzi vyssi rating nez jeho hodnotenie uzivatelmi (momentalne 51%). ()

T.S.Garp

Ehm, tak jsem se v těch vizích a obrazech úplně utopil a Blueberry byl pro mě totálně zabitý. Zvláště ta závěrečná scéna, kdy se Madsen s Casselem nabumbají a následuje dvacetiminutový videoklip Tool, takže rozuzlení jsem vůbec nepobral. Možná se pletu, ale asi jsem nepochopil, jak mohl být Madsen bez koně v jeskyních dříve než jeho kumpán s koněm. Pěkně jsem se nudil, to Vám tedy povím. ()