Mike S. Blueberry chce pomstít vraždu své milenky, a proto vyráží za jejím vrahem. Pronásledování se mění v mystickou cestu plnou tajuplných rituálů a halucinačních vizí... Netradiční western na motivy slavného komiksu Jeana "Moebia" Girauda a Jeana-Michaela Charliera si vás podmaní svým originálním vizuálním pojetím! (oficiální text distributora)

Pierpa

Dávam 5, lebo ako vidím miestny ľudia nevedia vôbec, ale vôbec doceniť tento film, tak treba trochu zvýšiť jeho hodnotenie, ináč by som dal 4. ()

pan Spock

Zvláštní to kousek. Mám rád westerny a mám rád mysteriózní filmy. Jejich mix určitě vzbuzoval očekávání z výsledku. Ten ale byl snad až příliš ujetý. Nedávalo mi tu smysl prakticky nic. Možná by stačilo buďto trochu ubrat z psychedelické schýzy a přidat alespoň trochu hlavy (nebo alespoň paty). Herecké výkony jsou však super, stejně tak grafická stránka. Ty si bezpochyby zaslouži pochvalu. To je ovšem dost málo, protože i při sebevětší snaze při sledování si Blueberry neužijete. Alespoň ne tak, jak by jste si přáli. ()

Whitehorse

Tento film ktery ma na pozadi indianskou "Castanedovskou" mystiku, nepochopi vetsina lidi ...ale tak je to spravne....kazdy nema predpoklady/touhu porozumet. Kazdopadne pro me jeden z nejlepsich filmu, jsem rad, ze se vubec nekomu podarilo natocit tento film... ()

Rathe

Nevěděl jsem, že to jde, ale tohle je přesný návod na to, jak jde podělat westernovku. A to se mi do tohohle momentu nepodařilo spatřit. Nevadí mi tu ani tak ty halucinace, ale příběh je kvůli nim kolikrát zbytečně nelogický a celé se to na tom bortí. Kdyby vymyslely nějaký způsob lepší kombinace příběhu s vizuálně chytlavými halucinacemi, mohla to být pecka. ()

MamaChola

Mám ráda atypické westerny a tohle je jeden z nich. Potěcha pro oko, ne už tak pro duši, zvyklou na recyklování hollywoodských scénáristických stereotypů, tudíž si pod westernem představí primitivní schéma ve stylu "trochu dobré trávy, Vinnetou". Milovníci barvotiskových kýčů a předem odhadnutelného děje si tedy na své asi nepřijdou, zato huliči, experimentátoři s psychotropními labůžkami a nebo i ti, kteří mají sklony k drog-prostému fantazírováni nebudou zklamáni slušnou dávkou naturálních scének, které samy o sobě dokáží namíchat slušný obluzovák. O tomto filmu si nelze nic myslet, ani nesnese jakékoliv intelektuální rozbory. Buď na něm ujedete, nebo se unudíte. ()