Mike S. Blueberry chce pomstít vraždu své milenky, a proto vyráží za jejím vrahem. Pronásledování se mění v mystickou cestu plnou tajuplných rituálů a halucinačních vizí... Netradiční western na motivy slavného komiksu Jeana "Moebia" Girauda a Jeana-Michaela Charliera si vás podmaní svým originálním vizuálním pojetím! (oficiální text distributora)

Teonácatl

"Vítej v jiném světě." Těmito slovy šamana Runiho končí film a já jimi své hodnocení začnu. Musím dát plných 5 ne za film jako takový, ale za informace, které znalému jedinci dokáže zprostředkovat. Jak ze stránky psychedelické - vizuální ztvárnění jiné stránky reality nemá a troufnu si předpovědět, že dlouho nebude mít obdoby. Tyto zážitky je totiž těžké uchopit a uchovat v paměti, proto je fantastický výkon být schopen tyto prožitky předat dále . Tak i ze stránky psychologické (pokud má vůbec smysl tyto stránky oddělovat) - celým filmem se vine skutečnost konfrontace z vlastním stínem (C.G.Jung) - ukončená katarzí a uzdravením. Není od věci zmínit Kounenův dokument Other Worlds - jeho cestu za indiánskými šamany a léčiteli. Pokud se nemýlím, některé zpěvy jsou z dokumentu jsou identické s těmi filmovými. A ještě jedna věc - stále mám dojem, že si z nás rejža trošku vystřelil, protože padoušská postava, ztvárněná Michaelem Madsenem, má v podstatě mnoho sympatických rysů. Jako by bylo její padoušství jen uměle naroubováno pro potřeby filmu. Takže ještě na závěr - pro nezasvěcené bude film představovat jen obskurní a chaotický western(časový nesoulad dosažení jeskyně s koněm a bez koně), pro lidi, kteří kráčí po stezkách poznání, bude tento film klenotem pro jeho skutečnou informaci, a zároveň na povrch může vyplavat jeho dějová konzistence a srozumitelnost. Děkuji Ti, Jane Kounene - z mého hlediska jsi dokázal nemožné. P.S.: Rozhovor s J.Kounenem o natáčení filmu zde: http://www.femalefirst.co.uk/entertainment/Blueberry-106.html ()

aannemer

Totální nuda. Francouzské filmy se snaží být poslední dobou za každou cenu jiné než americké a ne vždy to dopadne tak, aby se divák neunudil do bezvědomí. ()

veverysiak

Dosť značne neidentifikovateľný kúsok, zišla sa tu celkom slušná partička, ale načisto pohorela na nevyhranenosti, ktorú sem vniesli chtiac alebo nechtiac scenár a réžia, okrem toho to bolo zbytočne dlhé a presraté halucinogénnymi výjavmi, ktoré, pokiaľ by to bol western, tak sú úplne nepatričné, pokiaľ by to bolo neviemčoiné, tak nudné až zbytočné, pre mňa bolo zaujímavé, že Cassel sa tu zriekol svojho násilne pôsobiaceho teatrálneho prejavu, až na jednu výnimku - to len tak pre poriadok, a napriek tomu to nepomohlo, takže 40%. ()

huasca

Mě to nadchlo, kvůli ayahuaskovým vizím - takhle nějak si je představuju, i když jsem ji neokusila. Děj je pravda jednoduchý, ale nějak film chápu a vítám, protože mám při meditacích podobné představy ( nic nepiju! :-), kdy narazím v minulosti na něco, kvůli čemu nemůžu dál - taky to fičí a může to být různě temné a mít nějaké podoby ( nemám je tak podrobně vykreslené do všech těch chapadýlek :-) a když se člověk nebojí a projde tím nebo se tomu vydrží dívat do tváře, tak to začne světlat jako v tom filmu a člověk se může od něčeho osvobodit. Docela chápu, že ty temné houseny v sobě měl proto, že jeho podvědomí vědělo, že ji zastřelil a jak klesal do těch slizských hlubin viny - to je něco, co taky znám a dá se z toho zas dostat zpátky a zesvětlit to. Ten zápornák ho chtěl vzít sebou-to je jasný-zaháčkovat ho, že ho postrčí, aby udělal něco špatného - z toho se těžko vylézá - řešilo se to - no bavilo mě to - nenudila jsem se. ()

bajahor

Indiáni se strašně rádi "sjížděli" - žádná novinka... A dál? Nic...nuda... Ale stejně se mi na tom (mimo ty skvělé záběry) něco líbilo, nemůžu si pomoct...:-) ()

DonFrolimo

Tak to dopadá když francouzi točí western. Tak nevím za co vlastně ty dvě * asi za cajanštinu a Moebia v komixové předloze. ()

Deganawidah

Tento film se dle mého názoru setkal s nepochopením u většiny diváků z jednoho prostého důvodu, a to, že většina nemá zkušenost s psychodelickými látkami jako je Ayahuasca, houby, kaktusy, LSD, apod., takže to spíš vypadá jako nějaká ujetá, přemrštěná fantasmagórie. Jan Kounen je antropolog, který žil se šamanem dlouhou dobu v Jížní Americe, kde absolvoval stovky podobných Ayahuascových sezení. Dokázal tedy dost dobře ztvárnit ony zážitky. Stejně tak i velice silně podává nadhled a moudrost indiánů i vnitřní prožitky vědomí postav.... Ačkoliv je pro mnoho lidí toto téma velice zajímavé, většinou zase jen pro ty, kteří mají nějakou zkušenost. Kounenovo jedinečný dokument Other Worlds z prostředí Jížní Ameriky je pro mnoho lidí kontroverzní, nedostal se do Čech... Nenašel jsem k němu ani české titulky, tak jsem ho viděl s anglickými. Opravdu doporučuji.... ()

RNDr.Strom

Oceňuju námět. Výsledek nestál za moc, ačkoli paradoxně, i digitalizace DMT vize z roku 2004 se mi líbila. Jinak zejména scénář i kamera naprosto příšerná a ultra béčková, špatně vystavěné scény, stupidní infantilní vyprávění a přiblbé dialogy, no, prostě hezká myšlenka v hrozné formě. Tentokrát ale raději nadhodnotím. Bylo to alespoň částečně zajímavé. Nicméně na psychedelickém subžánru by to chtělo zapracovat. Tady sice byla hezká grafická vizualizace, ale tím "tripovost" filmu končí. Že si hrdina v průběhu něco šlehne nedělá film "tripovým". Celý průběh byl jen lineární přednes naprosto naivního až stupidního příběhu. Vím, že si tvůrci strašně přáli navodit dojem, že "možná jsme v halucinaci, možná ne" - což je součást té hezké myšlenky - ale trapně, a samoúčelně, děj se prostě odehrál ve fyzické realitě od bodu A, kdy zastřelil děvku, kterou strašlivácky miloval po hodině, co se znali - do bodu B, kdy o tom měl o x let později trip - a šmitec.  Jestli si někteří diváci byli schopni do toho něco vefabulovat, tak dobře pro ně, i když třeba pro mě to působí fakt vtipně, příjde mi to asi jako otázka pochopení/nepochopení dílu seriálu Columbo :-) Takže to, co mi na filmu přišlo nejvíc trippy ze všeho, bylo to, kde se vzali předlouhé pačesy hlavního hrdiny, když trávil čas u indiánů. Z cca dvou centimetrů na cca 50 cm délky se dostanete za čtyři roky, protože vlasy rostou rychlostí 1 cm za měsíc. Hrdina musel být tedy s Indiány už 4 roky, když mu starý šaman řekl "kytky tě naučej" nebo něco v tom smyslu. To mi zní asi tak jako první fráze, kterou ti indián řekne na potkání, tak nevím, možná se spolu před tím nebavili a jen čekali, až bude mít dost dlouhé vlasy na to, aby byl schopen vstřebat indiánskou moudrost. Nebo mají pro cizince připravené paruky. ()

Petro

Dobrý. Rozhodně to mělo dějovou linku a lze příběh sledovat. Je dobré vědět, že to je podle komiksu. ()

killa black

Na Blueberry je zajímavý nespíš pouze ayahuscový trip, který je natočen brilantně. Myslím tedy ten první. Konec filmu už je trochu výhuk a znovu se na to nejspíš nikdy nepodívám. ()

Beawish

Jsem rád, že patřím do nevelké skupiny těch, které tenhle film oslovil. Pokud se chcete podívat na dobrý western, sáhněte raději do jiné poličky. Ani milovníci adaptací komiksů nebudou nejspíš nadšeni. Ale když se poddáte náladě filmu, obrazům, představám... můžete být unešeni stejně jako já. A Juliette je pro mě třešnička na dortu :) ()

moorks odpad!

Jediným pozitivem filmu jsou skvělé obrazy krajiny a halucinogenní scény. Jinak na tak kvalitní obsazení je to film o ničem. Navíc s tím rozpočtem bych čekal daleko, daleko více. Kounen si prostě vybírá špatná témata... ()

Drky

Tak tohle opravdu nevím co mělo znamenat. Nesrozumitelný děj, všechno tak nějak přeplácané, absolutně se k sobě nehodící snůška výjevů, všechno strašně zbytečně protahované. Přímo k ději nevím co bych ani řekl. 1* dávám za takovou nějakou zvláštní originalitu, kterou ani nevím proč někdo použil ve filmu. 10% ()

surprise

Art western, v druhé půli až halucinogenní. A také až v druhé půli mě to chytlo. Sled krásných obrazů si vystačí i sám o sobě, takže možno sledovat beze zvuku jako dvouhodinový spořič obrazovky. Naladíš-li se na cestu do vnitřního světa, nebudeš zklamán. ()

Aely

Film bol napinavy az dokonca,zlozitejsi na pochopenie ,ale kdo to ma rad,oceni...neskutecne krasne zabery z prirody a vykreslenie halucinacii,to bol bonbonik,spolocne s indianmi,no proste vrelo doporucujem!!! ()

hary04

Je to škoda, to že sou ve filmu mysteriozní prvky by vůbec nevadilo, i když na konci jich bylo až moc. Proč je ale vedle nich tak pokažený děj fakt nevím. Jinak to mohl být parádní western... ()

Arakasi

Film měl svůj potenciál, který ale utápí v pseudomystických mysteriozních vizích, jenž hodně špatně navíc nahrazují závěr, který v těchto filmech patří spíše záverečnému vypořádání s hlavním záporákem, místo toho jsem usínal u hodně dobrého šetřiče PC obrazovky. Ve filmu nechybí pro western typické flashbacky, mínusem je velké množství postav. Většina by si určitě zasloužila větši prostor, charaktery typu šerifa na invalidním vozíku, skalpovaného černocha za živa atd... Fakt nebrat, moc velká nuda... ()