Více než dobrá detektivka s více než dobrým obsazením a více než zajímavým příběhem. Vyšetřování vedené lidským Radovanem Lukavským je radost sledovat, ovšem také Oldřich Vízner, kterého jinak nemám vůbec v oblibě, tady podal velice slušný výkon. Atmosféru dokresluje super hudba Jiřího Šusta... A závěrečné odhalení dovede překvapit. Jednoznačně nadprůměr se spoustou nápaditých záběrů "z první osoby" a působivou finální barevnou psychedelií.(19.10.2013)

Podle mě normalizační detektivka, která nemá chybu, je výborně řemeslně zpracovaná a není rozvláčná. Nepleťte si s přihlouplým americkým akčákem. Olda Vízner tu hraje tak, že by mu člověk na ten perník rád přispěl. Vyskočil je standardně dobrý jako vždy, Lukavský skvělý. Scénář si neklade za cíl sypat moudrosti ale nepostrádá vtipu." Kde jste byl v pátek...Na pivu...Jak to víte tak jistě....Já jsem každý večer na pivu......a práce hlavou mi taky nešla moc od ruky. Ve Švédsku bych nato dostal invalidní důchod." Na tyto filmy se dívám prostě daleko radši než na Smrtonosná -zbraň , -past, -něco, cokoliv. Oceňuji tu profesionalitu a vysrat se můžu na věty, které tam v té době být prostě musely.(9.6.2008)

Poctivá a ľudská kriminálka, ktorá neoslní ani nedonúti zatajiť dych, ale je sympatická výkonmi a prístupom a hlavne ktorá sa k skutočnému stavu reálneho problému toxikomanie - v podobe zneužívania liekov - v ČSSR stavia omnoho poctivejšie, než takmer o desaťročie mladší akčno-feťácky, hysterický a deklamatívny paskvíl MRAVENCI NESOU SMRT, ktorý v dnešnej dobe už ťažko odlíšiť od paródie.(18.7.2011)

Klasika, až Čapkovská. člověk zabije člověka, ale má rád zvířátka a na to dojede. Mám rád statistiky, takových přípádů se děje tak málo, že asi o každém byl natočený film, ba možná i víckrát, neb pravděpodobnost, že se to stane, je velice nízká. Vedle ale této situace je zde především zajímavé to hlavní a tím jsou mezilidské vztahy. Motivy lidí, a pro mě to je zajímavé a taky díky za to tempo, neb díky němu mě atmosféra takových filmů přeladí do klidu, když to potřebuji.(20.6.2010)

• Ony

Překombinované detektivky Hany Proškové mě zrovna moc neba, ale na zobrazení narkomanie v socialistickém Československu (a taky na Oldřicha Víznera v roli feťáka) jsem byla hodně zvědavá. Film je ještě více konformní a naivní než jeho předloha a užívání drog dává jednoznačně do souvislosti s vlivem západní kultury. Obsahuje ovšem zajímavé bonusy (debata příslušníků SNB o nymfomankách). A ta odchycená kreatůra byla Hraběnka?(16.2.2014)

• - Scénář vznikl na motivy povídky "Prostý případ statistiky" Hany Proškové z detektivního souboru "Tajemství obří číše". (sator)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe. (dyfur)