Solidní detektivka se spoustou podezřelých a na socík poměrně originální a celkem odvážnou zápletkou. Někteří možní pachatelé z toho bohužel na můj vkus vypadli moc rychle - třeba milenec v podání Jiřího Kodeta - mohli nás trochu víc napínat. Zajímavá linka manžela, kterej sám uvěřil, že zavraždil svoji ženu - toho bych nechal spáchat sebevraždu, skutečný vrah by pak byl po dopadení mnohem víc odsouzeníhodný - takhle to byl chudák chlapec, kterej si nemohl pomoct. Jinak se to dost vleklo, byla to trošku nuda. Ale dalo se, viděl jsem už i mnohem horší kusy.(12.8.2016)

Klasika, až Čapkovská. člověk zabije člověka, ale má rád zvířátka a na to dojede. Mám rád statistiky, takových přípádů se děje tak málo, že asi o každém byl natočený film, ba možná i víckrát, neb pravděpodobnost, že se to stane, je velice nízká. Vedle ale této situace je zde především zajímavé to hlavní a tím jsou mezilidské vztahy. Motivy lidí, a pro mě to je zajímavé a taky díky za to tempo, neb díky němu mě atmosféra takových filmů přeladí do klidu, když to potřebuji.(20.6.2010)

• honajz

Je to slabé. Postup policie při vyšetřování je sice co nejblíže skutečnosti, ale případ je poměrně nezajímavý, ono nucené drama a dilema kapitána ohledně mladíka je křečovité, a celé je to spíše dialog za dialogem a popisné. Některé věci nejsou ani pořádně využity a dotaženy (postava Kodeta, sekretářka, bytná) a mohly být. Zajímavé mi přišly jen pokusy s kamerou o pohled jakoby z první osoby.(14.7.2011)

Vůbec to nebyla špatná detektivka, vrahem totiž mohl být kdokoliv, od ušlápnutého manžela Nejtka až po sekretářku a bývalou feťačku z psychiatrie. Snad bych vyloučil jen doktora Sklenčku. Někomu se může zdát, že příběh přešlapoval na místě, ale šlo o skutečně věrné zobrazení mravenčí práce našich kriminalistů bez akčních primitivností, jaké si žádají dnešní mladší diváci. A vypátrat vraha není často jednoduché. Přitom jde o pohled psychologický, kde divák získává možnost zahlédnout až do nitra podezřelých osob. Snad bych jen vytkl u závěrečného vyprávění o osudné noci tu scénu, kdy Vízner pod vlivem absťáku řídí celý den po Praze mercedes. Jediná vada na kráse.(8.9.2016)

Více než dobrá detektivka s více než dobrým obsazením a více než zajímavým příběhem. Vyšetřování vedené lidským Radovanem Lukavským je radost sledovat, ovšem také Oldřich Vízner, kterého jinak nemám vůbec v oblibě, tady podal velice slušný výkon. Atmosféru dokresluje super hudba Jiřího Šusta... A závěrečné odhalení dovede překvapit. Jednoznačně nadprůměr se spoustou nápaditých záběrů "z první osoby" a působivou finální barevnou psychedelií.(19.10.2013)

• - Scénář vznikl na motivy povídky "Prostý případ statistiky" Hany Proškové z detektivního souboru "Tajemství obří číše". (sator)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe. (dyfur)