Průměrná ničím nevybočující kriminálka ze skupiny týmových detektivek s jedním větším vyšetřovatelem. Na to, že nemá ani jedenapůl hodiny, jedná se o dost zdlouhavý a nicneříkající film. Feťáci jsou naprosto nevěrohodní a nepropracovaní, takoví všichni unylí a dalo by se říct se smrtí na jazyku. Lukavský umí dobře dělat pohádky, ale na poldu mi moc nesedl. Zlaté rybky, které jsou jediným důvodem, proč vraždu nehodí na manžela-opilce, nesedí k vrahovi v absťáku, kdy by na nějaký rybky kašlal. Odhalení pachatele už pak jen jaksi vyplyne ze situace, prostě se to stane. Přestože se na tuto detektivku dívat dá, tak já osobně dávám přednost staré drsné americké škole a nebo trošku spádovitějším vyprávěním typu Eda McBaina. Je to podle povídky a tak taky vypadá děj, jenž roztáhli na prostor, který nemohl sám adekvátně zabydlet.(15.11.2006)

Podle mě normalizační detektivka, která nemá chybu, je výborně řemeslně zpracovaná a není rozvláčná. Nepleťte si s přihlouplým americkým akčákem. Olda Vízner tu hraje tak, že by mu člověk na ten perník rád přispěl. Vyskočil je standardně dobrý jako vždy, Lukavský skvělý. Scénář si neklade za cíl sypat moudrosti ale nepostrádá vtipu." Kde jste byl v pátek...Na pivu...Jak to víte tak jistě....Já jsem každý večer na pivu......a práce hlavou mi taky nešla moc od ruky. Ve Švédsku bych nato dostal invalidní důchod." Na tyto filmy se dívám prostě daleko radši než na Smrtonosná -zbraň , -past, -něco, cokoliv. Oceňuji tu profesionalitu a vysrat se můžu na věty, které tam v té době být prostě musely.(9.6.2008)

Více než dobrá detektivka s více než dobrým obsazením a více než zajímavým příběhem. Vyšetřování vedené lidským Radovanem Lukavským je radost sledovat, ovšem také Oldřich Vízner, kterého jinak nemám vůbec v oblibě, tady podal velice slušný výkon. Atmosféru dokresluje super hudba Jiřího Šusta... A závěrečné odhalení dovede překvapit. Jednoznačně nadprůměr se spoustou nápaditých záběrů "z první osoby" a působivou finální barevnou psychedelií.(19.10.2013)

Solidní detektivka se spoustou podezřelých a na socík poměrně originální a celkem odvážnou zápletkou. Někteří možní pachatelé z toho bohužel na můj vkus vypadli moc rychle - třeba milenec v podání Jiřího Kodeta - mohli nás trochu víc napínat. Zajímavá linka manžela, kterej sám uvěřil, že zavraždil svoji ženu - toho bych nechal spáchat sebevraždu, skutečný vrah by pak byl po dopadení mnohem víc odsouzeníhodný - takhle to byl chudák chlapec, kterej si nemohl pomoct. Jinak se to dost vleklo, byla to trošku nuda. Ale dalo se, viděl jsem už i mnohem horší kusy.(12.8.2016)

Vůbec to nebyla špatná detektivka, vrahem totiž mohl být kdokoliv, od ušlápnutého manžela Nejtka až po sekretářku a bývalou feťačku z psychiatrie. Snad bych vyloučil jen doktora Sklenčku. Někomu se může zdát, že příběh přešlapoval na místě, ale šlo o skutečně věrné zobrazení mravenčí práce našich kriminalistů bez akčních primitivností, jaké si žádají dnešní mladší diváci. A vypátrat vraha není často jednoduché. Přitom jde o pohled psychologický, kde divák získává možnost zahlédnout až do nitra podezřelých osob. Snad bych jen vytkl u závěrečného vyprávění o osudné noci tu scénu, kdy Vízner pod vlivem absťáku řídí celý den po Praze mercedes. Jediná vada na kráse.(8.9.2016)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe. (dyfur)

• - Scénář vznikl na motivy povídky "Prostý případ statistiky" Hany Proškové z detektivního souboru "Tajemství obří číše". (sator)