Charismatický zločinec stojí v čele bandy nebezpečných zlodějů. Po sérii krutých bankovních loupeží je začne pronásledovat pařížská policie vedená nelítostným Christinem, který má pouze jediný cíl: dostat Dobermanna za každou cenu! Francouzský film je sondou do brutálního světa plného drog, jemuž vládnou ultra drsní muži obklopení dlouhonohými, zbraněmi posedlými kráskami s divokými účesy. Dobermann (Vincent Cassel) je vůdcem rozsáhlého zločineckého gangu; jeho milenkou je hluchoněmá cikánská dívka Nat la Gitane (Monica Belucciová). Příběh začíná krvavou bankovní loupeží, kterou Dobermann provede se svou bandou za bílého dne. Odvahu jim dodávají důmyslné léčky, které nastražili, aby odvedli pozornost policie. Bezprostředně po loupeži berou členové gangu nohy na ramena a ukryjí se ve svém doupěti, které se nachází na odlehlém smetišti. Zprávy o krutém činu se donesou k policejnímu inspektorovi Christinimu, jenž přísahá, že zloděje dostane za každou cenu. Dobermann by jen těžko hledal nemilosrdnějšího protivníka než je Christini, který je ztělesněním zla bez špetky svědomí a slušnosti. Když se Christini s Dobermannem konečně setkají, následuje děsivá a extrémně násilná konfrontace. (Cinemax)

Arkanoid

Očakával som menší francúzsky krimi kult, no nedostal som ho. Udalosť typu Leon sa nekoná. Namiesto toho mi bol naservírovaný mix drsnej krimi a komédie, ktorý sa nevedel rozhodnúť, ktorou cestou sa vydať, a tak všetko vyznelo polovičato. Vincent Cassel v hlavnej úlohe toho veľa nepredvedie a jeho postava je jedna z tých nudnejších, no aspoň sa už tu dokázal vžiť do postavy verejného nepriateľa č. 1, čo zužitkoval neskôr. Viac vynikajú vedľajšie postavy. Tchéky Karyo a jeho odporne zákerný policajt sa hravo vyrovnajú tomu z Deux hommes dans la ville a je gangu zdatným súperom. Ostatní členovia gangu sú vďaka svojim bizarným vlastnostiam zaujímavé postavy, no ich charaktery ostali len slabo načrtnuté a vôbec sa nerozvíjali, čím by mohli obohatiť drsnú krimi, ako aj absurdné situácie čiernym humorom. Film, čo neurazí, ani veľmi nenadchne. Ale primerane pobaví. ()

wosho

Velice drsná podívaná, až bych do těch zženštilých žabožroutů neřekl:-) Film je plný prasat v uniformě policie, úchylů, buzerantů, šmíráků, cigánú, mrtvol, batolat s granátem, gangstrů různých typů bůh ví čím ještě. Jediné co chybí je pořádný děj (ikdyž ten není ani ve filmech Q. Tarantina a jemu podobných) a režisér co se na něj soustředí a vypráví ho, tady jen co nejefektivněji skládá nadupané obrázky za sebe a dělá z tohodle rafana co nejvíc cool podivánou. Ale dá se na to dívat a ikdyž je Caseel zmrd s bouchačkou obklopený ještě většímy zmrdy s bouchačkami, budete mu fandit, protože tady králem zmrdů je dokonalý Tcheky Karyo!!! ()

POciSEM

Vizualne zajimava podivana okorenena slusnou akci a luxusnim inspektorem hltajicim emericky akcni filmy v podani Tcheky Karya ()

Haymar

Ačkoli to ještě není tak dávno, co jsem to viděl - nevybavím si už jedinou scénu - vyjma (jako vždy skvělýho) mega čůlisnýho Tchéky Karyo v roli totálně vyšinutýho uchylnýho policejního komisaře! Zbytek byla jen hromada nesouvisejících samoúčelných akčích scén, pospojovaných hromadou vaty v podobě rádobydrsnejch, rádobyvtipnejch a rádoby"cool" žvástů... Pokus o "Podfuck" či "Sbal prachy a vypadni" po francouzsku - nevyšel! Totální ztráta času ()

Skalda

Viděl jsem tenhle film, když mi bylo sedmnáct a tak se nedivte, že sem si koupil vzduchovku a jezevčíka ... dnes už sice tenhle film nemá to kouzlo, které míval, ale i tak - je zatraceně - zatraceně dobrej. ()

Gore

Jednotlivý scény fungujou naprosto dokonale a náležitě drsně, ale jako celek je to slepenec nekvalitního pojítka, kdy části se od sebe odlepují a prostě nesedí, tak jak by měli. Kounen je jako režisér moc zahleděnej do sebe, což nejvíc ukázal pozdějí v Blueberry, a tím ten film prostě moc ztrácí. ()

Rami

Tak tomuhle říkám skvělá popkornová akční zábava. Pokuď se neštítíte "trochy" té brutality, rychlého střihu a ujetých hlášek, tak je to film pro vás (stejně jako pro mě). Nechápu některé komentáře, když srovnávají tento snímek s Leonem. Tohle není Leon a ani si na něj nehraje. Tohle je Dobrman! Je to šílená akce partičky šílenců ujíždějících na tripu. Tenhle film mám prostě rád a ačkoli to je na 4 hvězdičky dám 5 (87%) - inu je to srdcovka. :-) ()

Hapretor

Lákadlo - duo: Vincent Cassel, Monica Bellucci. Film dost surový, místy debilní, ale zabaví - neurazí divákovu inteligenci. ()

MickeyStuma

Ne, tohle není rodinný příběh o jistém pejskovi jisté rasy. Tohle je o gangsteru mající přezdívku 'Dobrman', po kterém jde tvrdý psychopatický policajt. Neskonale rychlý film v hongkongském stylu. Jenom mrknete a přijdete o spoustu děje. Rychlý střih nemusí někomu vyhovovat, ale tím vlastně i celý tento film. Akční scény mají švih, dosti se tu hláškuje, psychopatické postavy nenechají vydechnout. Překvapením je, že jde o francouzský, tedy evropský počin, což nebývá u takovýchto filmů zvykem. Film pouze pro fanoušky hongkongských rychlých, tvrdých a nesmělých filmů. ()

Pekisan

Hlupo vykalkulovane bez stipky toho drsneho humoru, casto videneho u Tarantina. Snaha francuzov natocit 100 minutovy MTV klip s jedinym songom, nulovymi hlaskami a bandov bezcharizmatickych plochacov. Dokonca aj slecna Bellucci, hoci neplocha, mi bola uletena. Leon, Leon, co to mas za nevydarene dieta. ()

FoxMulder

Je to až moc videoklipově natočeno, s herci posunutými do roviny, která mi až tak úplně nesedí. Místy dementní, místy efektní, taková typická popcornová akční jízda z Francie. ()

Shanen29

Je to velmi dobře natočený film,který má akčnost a tu správnou brutalitu,která je dobře ztravitelná i pro širší okruh diváků.Bavil jsem se i samotným Casselem,který je opravdu excelentní a dává snímku ten pravý náboj a kamera pracuje na plné obrátky,což je velmi pozitivní. ()

Dinsberg

Drsné, úchylné našlapané, ale studené. Monica Bellucci dáva vědět, že v rámci role je schopná téměř všeho, ale zbytek osazenstva (výjma Cassela) stojí za starou bačkoru. ()

Oxymoron5

Žrádlo pro oprvavdové labužníky. Škoda závěrečného nedopečeného dezertu. Přísady (herci) byly vybrány nadmíru skvěle a koření úchyláren tomu dodalo ten pravý šmrnc. ()