poster

Piano

 • Austrálie

  The Piano

 • Francie

  La Leçon de piano

 • Slovensko

  Piano

Drama / Romantický / Hudební

Austrálie / Nový Zéland / Francie, 1993, 121 min

Režie:

Jane Campion

Scénář:

Jane Campion

Kamera:

Stuart Dryburgh

Hudba:

Michael Nyman

Producenti:

Jan Chapman, Mark Turnbull

Střih:

Veronika Jenet

Zvuk:

Lee Smith

Scénografie:

Andrew McAlpine

Kostýmy:

Janet Patterson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Artran
  *****

  SILENCE - - - There is a silence where hath been no sound./There is a silence where no sound may be,/In the cold grave--under the deep, deep sea,/Or in wide desert where no life is found,/Which hath been mute, and still must sleep profound;/No voice is hush'd--no life treads silently,/But clouds and cloudy shadows wander free,/That never spoke, over the idle ground:/But in green ruins, in the desolate walls/Of antique palaces, where Man hath been,/Though the dun fox or wild hyaena calls,/ And owls, that flit continually between,/Shriek to the echo, and the low winds moan--/There the true Silence is, self-conscious and alone. (Thomas Hood)(8.8.2007)

 • Jordan
  ***

  čojaviem... kto je bez viny (že sa mu niekedy nepáčil nejaký všeobecne rešpektovaný a očividne skoro objektívne kvalitný film), nech hodí kameňom, ale aj keď je anna paquin rozkošne oprsklá, nafučaná slečinka, holly hunter je krásna (a nahá) a novozélandská príroda tu miestami vyzerá lepšie, než v pánovi prsteňov, je to buď príliš ženské (dokonca ja na mňa - a to pritom pride and prejudice joea wrighta mám rád), alebo neviem... lebo ma to veľmi nebavilo... bavilo ma pozerať sa na to, ale nebavilo ma to sledovať;(3.2.2013)

 • Hild
  *****

  Dokonalost. Na tomto filmu nelze najít jedinou šmouhu. Dokonalý v detailech, dokonalý po formální i obsahové stránce. Piáno se mi zarylo hluboko pod kůži již úvodních záběrem, staví na výborném scénáři, nepotřebuje šokující zvraty, ale ukazuje, jak velká síla je právě v detailech, každý dotek, každý pohled vypráví příběh a těch krásných metafor, kterých tady je. Excelentní herecké výkony, malá Anna Paquin je fantastická, obě herečky si svého Oscara bez debat zasloužily. A má snad cenu zmiňovat nádhernou hudbu? Ústřední skladba je snad jedna z nejpůsobivějších filmových skladeb vůbec, ta člověka chladného nechat nemůže, já bych tuto skladbu mohla poslouchat pořád dokola. Prostě další krásný a silný filmový zážitek.(23.6.2012)

 • -Ravee-
  ***

  Možná to bylo jenom osobním rozpoložením, neadekvátní náladou, kterou jsem při projekci měl, nebo nastřeleným očekáváním, avšak takhle nesourodý a vyumělený film jsem již dlouhou dobu neviděl. Hunter je sice skvělá a velmi obstojně jí sekundují Keitel s Neillem, na druhé straně Oscar pro Paquin je pro mě nepochopitelným excesem Akademie ve prospěch "šokujícího" vítězství malé holky nad dospělými kolegyněmi. Příběh křehké ženské duše s arcisymbolem piana mě však nechal ledově chladným, a tak jediné, nad čím se mohu rozplývat, je líbezná kamera a podmanivá hudba..(7.8.2013)

 • Pohrobek
  *****

  Výjimečný milostný příběh. Propracovaný psychologický film a silné erotické drama. Zvláštní snímek o moci hudby a vášně. Natočeno neuvěřitelně vytříbeně, s překrásnou hudbou Michaela Nymana a umělecky výborně stylizovanou kamerou Stuarta Dryburgha, dokonalou jak v detailech, tak ve velkoryse pojatých celcích. Asi nejlepší snímek natočený v devadesátých letech, který jsem viděl.(27.8.2006)

 • - Holly Hunterová hrála většinu skladeb na klavír sama. (Pluhy)

 • - Divadlo, které vidíme v průběhu filmu, zobrazuje příběh Modrovouse, který vraždil svoje ženy a jejich těla schovával v malé komnatě ve svém zámku, a pomocí klíče od této komnaty zkoušel svoje následující ženy. Poslední Modrovousově manželce se podaří uprchnout a najít štěstí jinde. (Morien)

 • - Scény, v ktorých Ada (Holly Hunter) stojí s dcérou pri jej milovanom klavíri na pláži, boli natočené na Karekare Beach v oblasti Auckland, Nový Zéland. (ludovit14)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace