poster

Shin hokuto no ken

 • japonský

  新・北斗の拳

 • anglický

  New Fist of the North Star

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko, 2003, 3x58 min

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Natascha
  ***

  Potencionálně zajímavý postapokalyptický příběh, který ukazuje (leč docela naivně a příliš doslovně), jak se lidé v krajních situacích stávají nemyslícím stádečkem, které je ochotné věřit v bohy a vzývat samozvaného tyrana jen proto, že jim mává před nosem možností záchrany. Bohužel je zde naroubovaná i podivná rodinná agitka, která zejména na konci vůbec nefunguje (zejména ve spojení s velice náhlým "prozřením" jedné z hlavních záporných postav). Co mi absolutně nesedlo je především na pány mířená kresba postav, ve které 99% mužů vypadá jako neforemné hromady svalů a ve které jediná ženská hrdinka nosí oblečky, ze kterých ji div nevyskočí její obrovské vnady. I animace má úlety v podobě CGI-like scén, které absolutně nejdou dohromady s jinak hodně oldschoolovou animací.(25.12.2008)

 • t_gon
  ****

  Novější, uhlazenější a oku lahodnější zpracování Kenshirovi cesty za svým osudem. Jelikož se během všech 3 filmů nějak moc nedovíme o historii či čase, ve které se tento příběh odehrává, tipl bych to někde mezi původní film a novodobé zpracování (na obsahu pracuji), kde se Kenshiro utká s Raohem. Nyní bude Kenshiro opět stát na straně utlačovaných vesničanů před tyranií Sanga, jež si postavil Poslední zemi a pomocí falešných „bohů“ ovládá lidi žijící uvnitř. Příběh se samozřejmě ještě rozvine do více rovin a sledovat Kenshira v tomto 3hodinovém opusu je velká radost. Možná to má něco společného s tím, že nejsem zástupcem křehčího pohlaví a jak Natascha „káže“ o kresbě a stylu těchto řezníků a žen, tak přesně tak jim to žeru. Podobných kousků z apokalyptického zpracování světa, kde obrovská míra brutality a násilí stojí proti základním principům a citům lidskosti by člověk dlouze hledal. Navíc v tomto anime podání je to pro mě perlička, která po těch pár letech pouze získává na kvalitách. Není to snímek pro každého, mnozí se k tomu ani nedostanou (lze vidět i na počtu hodnocení u novějších dílů), což je vcelku škoda, ale všichni ti, kteří podlehnou Kenshirovu osudu, jeho utrpení a nechají si tento svět zarýt pod kůží, budou věřím odměněni dobrou zábavou a podívanou…(8.7.2008)

 • D.Snake
  ***

  Jako doplněk k seriálu to nebylo špatné. Sérii to nijak nerizšířilo, Kenshiro je pořád stejný a kdo viděl původní sérii ví, že žádný z místních záporáků nemá nárok. Radši bych byl, kdyby udělali anime, které sleduje Rya, protože u Kenshira se už ničeho ničeho nového nedočkáme. Co se týče animace a výtvarného zpracování... Nic moc. Čekal jsem něco mnohem lepšího. Kresba jako taková je vcelku fajn, docela klasika, ale to CGI... Už dlouho jsem neviděl nic, co by tak bilo do očí. Co mi ještě opravdu nesedělo byl nový hlas Kenshira. Jsem si jistý, že kdyby hledali, tak by se jim určitě povedlo najít vhodnějšího seiyu. 6.5/10.(29.1.2011)