Tajemství nesmrtelných

Scénografie:

Tony Burrough

Kostýmy:

Carol Ramsey

Milučká a naozaj talentovaná Alexis Bledel po niekoľkoročnom úspešnom stvárňovaní intelektuálky Rory zrejme potrebovala zahrať čosi na úplne inú nôtu, a tak po modernom a vtipnom seriáli s naozaj inteligentným pozadím zvolila film, ktorý síce neoslní masy, no pre snílkov a romantikov bude akiste pohladením pre dušu. Podobne ako Alexin výkon. K zápletke sa veľmi vyjadrovať nebudem - povedzme si to rovno, nesmrteľnosť nie je veľmi objavnou témou, najmä nie, keď okolo nej chcete vystavať zápletku a ako bonbónik pridať i trochu filozofovania - ale i tak trvám na tom, že v rámci oddychu je tento film naozaj dobrou voľnou. Apropo, hudba Williama Rossa dodala celému filmu akýsi melancholický opar, ktorý sa na jednej strane k príbehu hodil, na druhej strane ma však už po pár scénach začal deprimovať(15.4.2012)

Zásadně bych nesouhlasil s názorem, že tento film je určen pro děti. Těm by asi sotva co řeklo řešení otázky nesmrtelnosti a vším, co by s tím náleželo. Inteligentně sentimentální, zamyšleníhodné, přijemně romantické, dobře obsazené, s krásnou hudbou Williama Rose a krásnýma očima Alexis Bledel - vše velmi pěkné.(28.11.2004)

• kajda.l

Celkem triviální příběh o tom, že nesmrtelnost není žádná výhra. Film celkem nazajímavě vypráví, že není důležité žít věčně(mít srdce z kamene, vidět jak ztrácíte své blízké a vám se nemůže nic stát), ale o tom že je důležité život prožít. Prostě typický film z produkce Walta Disney, plný moralizování. Jen škoda, že z tak zajímavého hereckého obsazení, nebylo vytěženo trošku více(vina scénáře). Zvláště Ben Kingsley byl velmi toporný. Prostě zcela průměrný, v pohodě zkouknutelný a lehce zapomenutelný film.(1.8.2009)

Velmi příjemný film, první polovinu jsem byla až překvapena jak moc příjemný. Přesně ten typ filmu na odpočinkový večer, kdy si chcete dát sklenku vína a na nic nemyslet. Škoda, že se ve druhé polovině už vytratila ta celková poetičnost z té první. Sice uznávám, chvíli mi cukala ruka k té čtvrté hvězdě a to hlavně proto, že mi na konci jedna slzička ukápla, jenže pak si divák začne uvědomovat jisté věci, například jak je postava Bena Kingsleyho v tomto filmu zbytečná a bezvýznamná, nebo jak by si téma věčného života zasloužilo mnohem větší rozpitvání, než jakého se mu dostalo zde. Nicméně jsem moc ráda, že jsem film viděla.(27.10.2014)

Především romantickým snímkem je Tajemství nesmrtelných i přes využití tématu věčného života, který ve spojením s láskou dostává nový rozměr. Adaptace knihy, o které jsem popravdě nikdy neslyšel je příjemným filmem s překvapivě zvučným obsazením. Mladičká a roztomilá Alexis Bledel každého potěší (v pár scénách je to tedy krásný andílek) a vedle ní třeba William Hurt, Sissy Spacek nebo Ben Kingsley. Herecky není, co vytknout, i když je trochu poznat, že všechny hvězdy jedou na trochu ubraný plyn. Celým filmem nenuceně prochází myšlenka věčného života a jeho významu, které dává pointa filmu netušený rozměr, který potěší snad všechny. Právě závěr mě velmi potěšil, protože byl poměrně netradiční. Co by jste dělali vy, kdyby jste mohli být nesmrtelní?(22.11.2008)

• - Mezi filmem a původní knižní verzí je několik rozdílů. V literární předloze je Winnie (Alexis Bledel) 11 let, ve filmu pak 15. V knze se dožije pouhých 78 let, zatímco ve filmu zemřela v rovných 100 letech. V knize dále Winnie neopětuje city Jesseho Tucka (Jonathan Jackson) tak, jako ve filmu. (Aknah)

• - Scott Bairstow (Miles Tuck) tak toužil po roli v tomto filmu, že se vzdal honoráře. (Rocky62)

• - Filmový debut Alexis Bledel. (Rocky62)