Tajemství nesmrtelných

Scénografie:

Tony Burrough

Kostýmy:

Carol Ramsey

Veľmi jednoduchý filmík - prakticky okamžité zamilovanie sa hlavnej dvojice, splašený beh po zelenej lúčke, po kameňoch v potôčiku, niekoľko záberov na zapadajúce slnko a spoločné rozjímanie pri večernom ohníku... Len škoda, že inak pekná Alexis Bledel je tu miestami trapná. Ale v podstate ok, neurazí, neuškodí.(13.8.2006)

Film so zaujimavou myslienkou vecneho zivota pretaveny do nie prave najlepsieho scenara, za to vsak s preciznou kompoziciou zaberov, strihom, hudbou, vypravou, atmosferou a vybornou reziou Jaya Russella (Ja a moja prisera, Moj pes Skip). Zial napriek mnozstvu kladov radim toto dielo do kategorie na jedno pozretie. Avsak velmi prijemne pozretie. 70%(16.10.2009)

Především romantickým snímkem je Tajemství nesmrtelných i přes využití tématu věčného života, který ve spojením s láskou dostává nový rozměr. Adaptace knihy, o které jsem popravdě nikdy neslyšel je příjemným filmem s překvapivě zvučným obsazením. Mladičká a roztomilá Alexis Bledel každého potěší (v pár scénách je to tedy krásný andílek) a vedle ní třeba William Hurt, Sissy Spacek nebo Ben Kingsley. Herecky není, co vytknout, i když je trochu poznat, že všechny hvězdy jedou na trochu ubraný plyn. Celým filmem nenuceně prochází myšlenka věčného života a jeho významu, které dává pointa filmu netušený rozměr, který potěší snad všechny. Právě závěr mě velmi potěšil, protože byl poměrně netradiční. Co by jste dělali vy, kdyby jste mohli být nesmrtelní?(22.11.2008)

• kajda.l

Celkem triviální příběh o tom, že nesmrtelnost není žádná výhra. Film celkem nazajímavě vypráví, že není důležité žít věčně(mít srdce z kamene, vidět jak ztrácíte své blízké a vám se nemůže nic stát), ale o tom že je důležité život prožít. Prostě typický film z produkce Walta Disney, plný moralizování. Jen škoda, že z tak zajímavého hereckého obsazení, nebylo vytěženo trošku více(vina scénáře). Zvláště Ben Kingsley byl velmi toporný. Prostě zcela průměrný, v pohodě zkouknutelný a lehce zapomenutelný film.(1.8.2009)

Tvajlajt v šik historických hadrech a s docela pěknými, nepřepudrovanými herci v optimálním věku pro nesmrtelnost. Staří zůstanou starochy, mladí mlaďochy a někdo radši normálně umře a důstojně se po odžité stoleté šichtě odebere zaslouženě prdět do hlíny, než aby si tohle věčné úžo žůžo, díky kterému máte na všechno tak moc času, že jste vlastně tolik ani nechtěli, užíval navěky věků. Remarque napsal, že věčnost je starý, dojemný a beznadějný sen lidstva. Při sledování reality show Forrest Family skoro doufám, že měl pravdu.(23.10.2017)

• - Mezi filmem a původní knižní verzí je několik rozdílů. V literární předloze je Winnie (Alexis Bledel) 11 let, ve filmu pak 15. V knze se dožije pouhých 78 let, zatímco ve filmu zemřela v rovných 100 letech. V knize dále Winnie neopětuje city Jesseho Tucka (Jonathan Jackson) tak, jako ve filmu. (Aknah)

• - Jonathan Jackson získal roli Jesse na poslední chvíli a před první natáčenou scénou (shodou okolností líbací) se s Alexis Bledelovou (Winnie) nikdy předtím neviděl. (Rocky62)

• - Scott Bairstow (Miles Tuck) tak toužil po roli v tomto filmu, že se vzdal honoráře. (Rocky62)