Tajemství nesmrtelných

Scénografie:

Tony Burrough

Kostýmy:

Carol Ramsey

"Miliony lidí touží po nesmrtelnosti a přitom nevědí co mají dělat když v neděli odpoledne prší." Susan Ertz. Na to jak ambiciózní téma Tuck Everlasting rozebírá působí až moc prvoplánovitě a nevýrazně. Filmem se proplétají hluboké myšlenky, postavy umně předstírají silné emoce, ale děj sotva klouže po povrchu a zvolna plyne očekávaným směrem k cíli. Což je velká škoda, protože herecké obsazení je více než slibné. William Hurt, Ben Kingsley a Sissy Spacek jsou vždy zárukou vysoké kvality, a filmově debutující Alexis Bledel vypadá více než kdy jindy jako by jí s oblékáním pomáhali ptáčci. Všichni ovšem drží s režisérem basu a snaží se sotva na půl plynu. Tajemství nesmrtelných je sice zručně natočeno a má krásnou poetickou atmosféru, ale výše uvedené nedostatky ho srážejí do průměru k zapomenutelným romancím, kterých se točí do roka dost a dost.(12.1.2012)

Přiznávám bez mučení, že kdyby v tom nehrála roztomilá Alexis Bledel, již znám z Gilmorových děvčat, tak bych o tento film nezavadil ani pohledem. Ale zavadil jsem, podíval jsem se na to, a přestože to byl tak o 500% víc dívčí film, než ten, který bych si běžně pustil, tak se mi to docela i líbilo. Alexis vypadala tak na 11, i když jí v té době bylo už celých 21 let a nijak zvlášť neexcelovala (teda až na mimiku. Párkrát nemusela vůbec nic říci a stejnak jsem přesně věděl, jak se její postava cítí), ale stejně se mi líbila :) Ostatní herci byli dost nevýrazní a samotný snímek mnou proletěl dost vlažně. Zaujalo mě vlastně jen téma nesmrtelnosti, o kterém jsem vášnivě uvažoval po celou dobu filmu a poté se i chvilku bavil s mou spolu-divačkou. 50%(6.9.2011)

Milučká a naozaj talentovaná Alexis Bledel po niekoľkoročnom úspešnom stvárňovaní intelektuálky Rory zrejme potrebovala zahrať čosi na úplne inú nôtu, a tak po modernom a vtipnom seriáli s naozaj inteligentným pozadím zvolila film, ktorý síce neoslní masy, no pre snílkov a romantikov bude akiste pohladením pre dušu. Podobne ako Alexin výkon. K zápletke sa veľmi vyjadrovať nebudem - povedzme si to rovno, nesmrteľnosť nie je veľmi objavnou témou, najmä nie, keď okolo nej chcete vystavať zápletku a ako bonbónik pridať i trochu filozofovania - ale i tak trvám na tom, že v rámci oddychu je tento film naozaj dobrou voľnou. Apropo, hudba Williama Rossa dodala celému filmu akýsi melancholický opar, ktorý sa na jednej strane k príbehu hodil, na druhej strane ma však už po pár scénach začal deprimovať(15.4.2012)

• Radiq

Ještě že to bylo tak krátký, ale přestože to bylo tak krátký, tak se tam skoro nic nedělo. Na druhou stranu to na štěstí uběhlo celkem rychle. Je to ale úplně zbytečnej film. Kdyby mi někdo tuhle story rači řekl, tak o nic nepřijdu a bude to trvat jenom tak 3 minuty. Ve filmu sice září známá jména, ale jsou nevýrazní stejně jako ti mladí (a samozřejmě krásní). Jde o Disneyho produkci, takže nečekejte, že vás to pobaví, pokud nejste děcka. Mmmm, to je vše.(12.7.2009)

Film má zajímavý namět, nádhernou hudbu a víceméně kvalitní hercké obsazení. Dávám mu ale jenom tři hvězdičky, protože to všechno bylo natočené tak neoriginálním způsobem, postrádajím potřebné kouzlo, které takový příběh má mít. Možná kdyby se filmu chopil Cuarón nebo někdo podobný, vyšel by z toho magický snímek s opravdu tajemnou atmosférou a hloubkou. Navíc mě nebaví koukat na to jak se Alexis Bledel (ze které si opravdu na pozadí nesednu) mucká s nevýrazným J.Jacksonem (něco pro náctileté slečny). Takže škoda, mohlo to být lepší. Ale jako film na deštivé nedělní odpoledne plní svou funkci dobře.(2.12.2008)

• - Filmový debut Alexis Bledel. (Rocky62)

• - Scott Bairstow (Miles Tuck) tak toužil po roli v tomto filmu, že se vzdal honoráře. (Rocky62)

• - Mezi filmem a původní knižní verzí je několik rozdílů. V literární předloze je Winnie (Alexis Bledel) 11 let, ve filmu pak 15. V knze se dožije pouhých 78 let, zatímco ve filmu zemřela v rovných 100 letech. V knize dále Winnie neopětuje city Jesseho Tucka (Jonathan Jackson) tak, jako ve filmu. (Aknah)