Tajemství nesmrtelných

Scénografie:

Tony Burrough

Kostýmy:

Carol Ramsey

Je to dobré žít věčně? Tuhle otázku jsem si určitě nepoložila sama. Krásná příroda o soundtracku ani nemluvě. Alexis Bledel v roli Winnie úžasná stejně tak Jonathan Jackson v postavě Jesseho. Příběh to má a ten ještě ke všemu tak rychle utíká. Kdyby měl film o 15 minut navíc nezlobila bych se. Když se rozběhly titulky začala jsem i já přemýšlet o podstatě života. Narodit se a pak umřít musí každý. Jesse a jeho rodina opravdu asi nežijí ten náš opravdový život. Tohle je sice snímek pro jedno zhlédnutí ( pak budete znát podstatu a to je o ničem ), ale i tak se na něj podívám znovu a spolu s Jessem a Winnie se budu toulat v těch krásných lesích plných tajemství.(18.2.2011)

4 hviezdičky filmu nedám nie preto, lebo "je pre deti", ani nie preto, že by sa mi nepáčil námet, ale preto, lebo to bolo všetko príliš jednoduché, až prvoplánové. Deti behajú po lúke, kúpu sa a hneď sú celí zamilovní... Ani okolo toho tajomstva nebola správne tajomná atmosféra. Ani ten záporák vo mne nevyvolával dostatočný strach či nenávisť. Synáčkovia stihnú ujsť, ale rodičia nie a tak ich treba vyslobodiť - útek z väzenia bol tak slabý, že konec. Čiže to, čo filmu podľa mňa chýbalo bola hĺbka. Nie však myšlienky (tú nám rozprávačka naporcovala na striebornej tácni) ale pocitov, ktoré by mal vyvolávať. Ale uznávam, že záver to celkom slušne vyžehlil - normálne som si myslela, že takýto film musí skončiť zamilovaným happy endom a preto veľmi oceňujem, že tomu tak nebolo.(14.10.2008)

Především romantickým snímkem je Tajemství nesmrtelných i přes využití tématu věčného života, který ve spojením s láskou dostává nový rozměr. Adaptace knihy, o které jsem popravdě nikdy neslyšel je příjemným filmem s překvapivě zvučným obsazením. Mladičká a roztomilá Alexis Bledel každého potěší (v pár scénách je to tedy krásný andílek) a vedle ní třeba William Hurt, Sissy Spacek nebo Ben Kingsley. Herecky není, co vytknout, i když je trochu poznat, že všechny hvězdy jedou na trochu ubraný plyn. Celým filmem nenuceně prochází myšlenka věčného života a jeho významu, které dává pointa filmu netušený rozměr, který potěší snad všechny. Právě závěr mě velmi potěšil, protože byl poměrně netradiční. Co by jste dělali vy, kdyby jste mohli být nesmrtelní?(22.11.2008)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +nádherný příběh, příjemná Alexis Bledel, romantika, hudba, výprava -mohlo to být klidně velkolepější/// Pěkný film se zajímavým námětem a dobrým scénářem. Takové filmy mám neraději. Mohlo to být klidně delší. I přesto je to moc pěkná podívaná a ten závěr byl hodně dojemný./// Celkem 76%///(22.11.2008)

Tvajlajt v šik historických hadrech a s docela pěknými, nepřepudrovanými herci v optimálním věku pro nesmrtelnost. Staří zůstanou starochy, mladí mlaďochy a někdo radši normálně umře a důstojně se po odžité stoleté šichtě odebere zaslouženě prdět do hlíny, než aby si tohle věčné úžo žůžo, díky kterému máte na všechno tak moc času, že jste vlastně tolik ani nechtěli, užíval navěky věků. Remarque napsal, že věčnost je starý, dojemný a beznadějný sen lidstva. Při sledování reality show Forrest Family skoro doufám, že měl pravdu.(23.10.2017)

• - Filmový debut Alexis Bledel. (Rocky62)

• - Do role Jesseho Tucka byl zvažován Jared Padalecki, vzhledem k jiskření mezi ním a Alexis Bledelovou v seriálu Gilmorova děvčata (2000). Padalecki ale roli odmítl. (Rocky62)

• - Scott Bairstow (Miles Tuck) tak toužil po roli v tomto filmu, že se vzdal honoráře. (Rocky62)