poster

Tajemství nesmrtelných

 • USA

  Tuck Everlasting

 • Slovensko

  Tajomstvo nesmrteľných

Drama / Romantický / Rodinný / Fantasy

USA, 2002, 88 min

Režie:

Jay Russell

Předloha:

Natalie Babbitt (kniha)

Scénář:

James V. Hart

Kamera:

James L. Carter

Hudba:

William Ross

Producenti:

Marc Abraham

Střih:

Jay Cassidy

Scénografie:

Tony Burrough

Kostýmy:

Carol Ramsey
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BluT
  ***

  Přiznávám bez mučení, že kdyby v tom nehrála roztomilá Alexis Bledel, již znám z Gilmorových děvčat, tak bych o tento film nezavadil ani pohledem. Ale zavadil jsem, podíval jsem se na to, a přestože to byl tak o 500% víc dívčí film, než ten, který bych si běžně pustil, tak se mi to docela i líbilo. Alexis vypadala tak na 11, i když jí v té době bylo už celých 21 let a nijak zvlášť neexcelovala (teda až na mimiku. Párkrát nemusela vůbec nic říci a stejnak jsem přesně věděl, jak se její postava cítí), ale stejně se mi líbila :) Ostatní herci byli dost nevýrazní a samotný snímek mnou proletěl dost vlažně. Zaujalo mě vlastně jen téma nesmrtelnosti, o kterém jsem vášnivě uvažoval po celou dobu filmu a poté se i chvilku bavil s mou spolu-divačkou. 50%(6.9.2011)

 • Estrellita
  ****

  Je to jednodušší a velmi naivní, ovšem na nic si to nehraje. Příběh je minimalizován a hlavní slovo tu mají filozofické úvahy ohledně života a smrti... a nesmrtelnosti. Některé myšlenky jsou opravdu zajímavé a finální scéna byla sice předvidatelná, ovšem i přesto silná. Původně jsem dala 3*, ale přidám čtvrtou za upřímnost, s jakou k nám film promlouvá. 70%(12.4.2012)

 • sidzej
  ***

  Film so zaujimavou myslienkou vecneho zivota pretaveny do nie prave najlepsieho scenara, za to vsak s preciznou kompoziciou zaberov, strihom, hudbou, vypravou, atmosferou a vybornou reziou Jaya Russella (Ja a moja prisera, Moj pes Skip). Zial napriek mnozstvu kladov radim toto dielo do kategorie na jedno pozretie. Avsak velmi prijemne pozretie. 70%(16.10.2009)

 • Djkoma
  ***

  Především romantickým snímkem je Tajemství nesmrtelných i přes využití tématu věčného života, který ve spojením s láskou dostává nový rozměr. Adaptace knihy, o které jsem popravdě nikdy neslyšel je příjemným filmem s překvapivě zvučným obsazením. Mladičká a roztomilá Alexis Bledel každého potěší (v pár scénách je to tedy krásný andílek) a vedle ní třeba William Hurt, Sissy Spacek nebo Ben Kingsley. Herecky není, co vytknout, i když je trochu poznat, že všechny hvězdy jedou na trochu ubraný plyn. Celým filmem nenuceně prochází myšlenka věčného života a jeho významu, které dává pointa filmu netušený rozměr, který potěší snad všechny. Právě závěr mě velmi potěšil, protože byl poměrně netradiční. Co by jste dělali vy, kdyby jste mohli být nesmrtelní?(22.11.2008)

 • jasiska
  ***

  4 hviezdičky filmu nedám nie preto, lebo "je pre deti", ani nie preto, že by sa mi nepáčil námet, ale preto, lebo to bolo všetko príliš jednoduché, až prvoplánové. Deti behajú po lúke, kúpu sa a hneď sú celí zamilovní... Ani okolo toho tajomstva nebola správne tajomná atmosféra. Ani ten záporák vo mne nevyvolával dostatočný strach či nenávisť. Synáčkovia stihnú ujsť, ale rodičia nie a tak ich treba vyslobodiť - útek z väzenia bol tak slabý, že konec. Čiže to, čo filmu podľa mňa chýbalo bola hĺbka. Nie však myšlienky (tú nám rozprávačka naporcovala na striebornej tácni) ale pocitov, ktoré by mal vyvolávať. Ale uznávam, že záver to celkom slušne vyžehlil - normálne som si myslela, že takýto film musí skončiť zamilovaným happy endom a preto veľmi oceňujem, že tomu tak nebolo.(14.10.2008)

 • - Jonathan Jackson získal roli Jesse na poslední chvíli a před první natáčenou scénou (shodou okolností líbací) se s Alexis Bledelovou (Winnie) nikdy předtím neviděl. (Rocky62)

 • - Filmový debut Alexis Bledel. (Rocky62)

 • - Mezi filmem a původní knižní verzí je několik rozdílů. V literární předloze je Winnie (Alexis Bledel) 11 let, ve filmu pak 15. V knze se dožije pouhých 78 let, zatímco ve filmu zemřela v rovných 100 letech. V knize dále Winnie neopětuje city Jesseho Tucka (Jonathan Jackson) tak, jako ve filmu. (Aknah)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace