Reklama

Reklama

Společně 99

  • Švédsko Tillsammans 99 (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

V roce 1975 žila skupina idealistů v komunitě s názvem Společně. Nyní, v roce 1999, má komunita nový dům a je nejmenší na světě – tvoří ji jen dva lidé: Göran a Klasse. Klasse se cítí trochu osamělý, a tak se rozhodne překvapit Görana v den jeho narozenin. V této černé komedii oblíbený švédský režisér Lukas Moodysson konfrontuje dvojici přátel s postavami, které si tu připadají zcela cizí, abychom zjistili, jak se časem všechno mění a uvědomili si, že ne všechno v životě jde tak docela podle plánu. Lukas Moodysson s dávkou jízlivosti i sympatií představuje divákům fiktivní stockholmskou komunu, kterou zachytil už ve filmu Společně (2000), díky němuž se prosadil jeho pronikavý pohled na lidské slabosti. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (3)

Slepejsek 

všechny recenze uživatele

Abiturientský večírek hippie komunity po 25-i letech aneb nevstoupíš dvakrát do téže řeky... Všichni jsou stejní, ale všechno je úplně jinak. Všechno je stejné, ale všichni jsou úplně jiní. Nikdo a nic není jako tenkrát. Čas ani život prostě nezastavíš a kdo chvíli stál, již stojí opodál. Jak těžké je smířit se s tím, že cos neudělal tenkrát, to už dneska nedoženeš? PS: Když už nic jiného, aspoň se vám dostane poučení, jak si dneska holit frndu. I když čas ani s oholenou neoblomíte... ()

Reklama

Vajonek 

všechny recenze uživatele

V tomto filmu se například dozvíte, jaké to je mít psychické problémy. Je to jako když strčíte ruku do sáčku, čekáte, že se dotknete másla a místo toho narazíte na krabici s vajíčky... Podobných absurdních pojednání, hlodů a prapodivných scén je ve Společně 99 celá řada, někdy člověk neví, zda se tomu smát, divit se, brečet, a tak jen zůstává hledět s otevřenou pusou. Neříkám, že bych se u toho nepobavila. Mám obecně (ve filmu) ráda takové ty hluboké rozhovory o ničem, které se tváří, že o něčem jsou, případně si lidi, kteří je vedou, myslí, že to, co říkají, má smysl, je úplně normální, ačkoliv je to celé šíleně divné:D Obecně bych ale asi čekala trochu víc. Ne nutně té divnosti, ale možná abychom se dozvěděli více o jednotlivých postavách, aby se to celé vyvinulo výrazněji (a nezjistili jsme na konci pouze to, že komunita zřejmě vypadne z Guinessovy knihy rekordů, neb už nebude tou nejmenší na světě:D). Možná by člověk film také vnímal jinak, kdyby viděl, jak si spolu členové komunity pěkně žili v roce 1975. Společně jsem ale (zatím) neviděla, takže tímto způsobem navazovat nemohu. Zajímavé by také bylo vědět, jak by film působil, kdyby se ho dožil a hrál v něm Michael Nyqvist, zřejmě důležitá postava "prvního dílu"... Shrnuto - film bych k podívání doporučila, je to záležitost, která ve vás určitě vzbudí nějaké dojmy, nenechá chladnými. Asi vás to ale zároveň ani nějak duchovně neobrodí, neinspiruje, nepoučí (ač citát z úvodu by mohl napovídat, že v oblasti duševního zdraví se vám nějakého toho poučení dostane:D), nebudete si zřejmě po zhlédnutí říkat, jak by to bylo skvělé žít v podobném alternativním společenství... Lepší tři hvězdy a 60 %. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama