Seaton dōbutsuki Risu no Banner (TV seriál)

• Japonsko

Seton Dôbutsuki Risu no bannâ

• Západní Německo

Puschel, das Eichhorn

Veveričiak Riško

Bannertail: The Story of Gray Squirrel

Animovaný / Pohádka

Japonsko / Západní Německo, 1979, 26x25 min

Toto je zhruba druhý (alebo tretí) krát, čo na ČSFD takto vysoko hodnotím čisto len z nostalgie. A v zásade s niečim takým ani úplne nesúhlasím, ale ja si skrátka nemôžem pomôcť. Našiel som to na YouTube, pozrel iba opening a skoro mi vybehla slza. Škoda, že dnešné deti nepozerajú viac takýchto rozprávok. Rovnako ako kolegovia; moje prvé anime, môj prvý seriál na pokračovanie. Môj prvý Veveričiak :)(23.4.2013)

Anime seriál, o ktorom som ani netušila, že je to anime. Veveričiak Riško je proste ultra monstrózne super rozprávka z mojich detských čias.(11.2.2013)

S Lučo-vým komentárom sa dá len súhlasiť. Malého veveričiaka Riška vychováva mačka, neskôr však musí svoju ,,mamu" opustiť a začať žiť v lese po boku ďalších veveričiek, ktorých sympatie si však získava len veľmi ťažko. Tie považujú malého veveričiaka s modrou vestičkou a zvončekom okolo krku za podivína a Riško musí prekonať veľa strastiplných situácií, kým si nakoniec získa ich náklonnosť. Tento japonský seriál patril hlavne vďaka krásnej animácii, silnému a častokrát aj veľmi dojemnému príbehu medzi moje najobľúbenejšie rozprávky. Preveľká škoda, že ako sa kedysi o neho bili naše televízne spoločnosti, dnes si už na neho nikto nespomenie. Doterajšie 100% hodnotenie je pravdepodobne prehnané, avšak pre úžasnú nostalgiu za detstvom tomuto seriálu menej ako 5* nemôžem udeliť. Bolo by pekné, ak by si Veveričiak Riško svoj vysoký kredit udržal.(24.11.2008)

Raz je tu a raz je tam Riško, občas býva trochu sám Riško, veľmi túži aby ho mal v lese každý rád, so všetkými chce byť stále dobrý kamarát, náš Riško, náš Riško. Zobúdza ho jarný vánok, teplé lúče leta, neuznáva zimný spánok, po konároch lieta, a keď príde únava, sladko sa mu zaspáva, noc mu pošle pekný sník, spinká malý nezbedník. Riško Řiško raz je tu a raz je tam, priateľov si stále hľadá, bol tu včera je tu dnes, však je doma má svoj les, keď si nájde priateľov, všetkým bude ve-se-lo. Veveričiak Riško, bola a je moja najobľúbenejšia rozprávka Mal som aj plyšáka Riška, nemal síce vestičku ale o to väčší mal zvonček. STVčka mala na vysielanie práva do 2004, dúfam že to ešte niekto odvysiela.(20.1.2015)

Nostalgia je stará děvka. Pamätám si, že k Riškovi som mal dosť schizofrenický vzťah - premenlivo som ho zbožňoval a neznášal. Každopádne je to jedno z mála anime, ku ktorému mám kladný vzťah. V detstve masírovaný nejednou anime kravinou na STV a neskôr zhnusený davovou psychózou vygumovaného stáda fanúšikov anime, nečudo, že vymazať mozog mi môže len tá suka nostalgia. Aj preto ju zbožňujem.(6.1.2009)

• - Seriál je inšpirovaný rovnomennou knihou od Ernesta Thompsona Setona z roku 1922. (Kwaichi)