Expres hrůzy

• Česko Panika na Transsibiřské magistrále (neoficiální název) (více)

Co se stane když milion let stará fosilie není tak uplně mrtvá a nachází se zrovna v jednom z největších vlaků na světě, plném lidí?? Herecký koncert hororové legendy Christophera Lee a Petera Cushinga v hororovém příběhu, plném zvratů a houstnoucího napětí! (matestlust)

Ash_Black

Lidé se obvykle - např. v takovém vlaku - při delších trasách nudí. Jak tedy správně rozvířit atmosféru? Poslat snad na všechny armádu revizorů? Ne, to vůbec ne! Navíc podotýkám, že jsme v začátku 20. století, takže těžko někdo z nudy vytáhhne notebook, aby pustil zbytku kupé nějaký fajn video. K velkému rozptýlení celého vlaku bohatě postačí zavazadlový prostor. Právě zde přebývá jedna velká truhla, kterou převáží anglický vědec (Christopher Lee). Co v ní? Jeden zmrzlík, kterého Lee našel v Číně a dejme tomu, člověku se i podobá. A jelikož zvědavců je ve vlaku spousta, tak potrvá jen chvilku, než truhlu někdo otevře a zmrzlík vyleze. Jeho červené svítící oko Terminátoří (oči) už se na všechny okolo moc těší. Zabijí se tu vysáváním myšlenek, avšak řadu lidí tenhle film vysaje i při samotném sledování. Mě konkrétně tedy ne, jinak bych tomu nenapálil hvězdy čtyři, ale jako reakci, hop, jeden příklad z okolí - „Je to dlouhý, nudný, táhlý a hlavně strašně starý!“. Jo, i to se vám může stát. DVDčko, vypadající obrazovou kvalitou jako ošoupaná kazeta těsně před smrtí, to možné unudění ještě víc zpečetí. V tomhle případě výjimečně ale, byl ten ne moc dobrý obraz kupodivu i plus k celkový atmosféře. Není to ryze čistokrevný horor, míchá se to dohromady s detektivkou a prvky sci-fi, hraje k tomu skvělá hudba (ten hvízdající boží theme song), a máme tu vlak plný netušících lidí. Jo 2 zrzky k tomu jako bonus (které se mi během filmu tu a tam mezi sebou pletly). Co víc si přát? Aby nám tu Kojak černohumorně zahláškoval (i když jsem si myslel, že tu Telly Savalas bude mít roli větší). Venku v tu chvíli bylo škaredě a hnusně, v tomhle vlaku bylo naopak hezky a pěkně. ()

GOREGASM

Starší horor, který ale velmi dobře pracuje s atmosférou na ploše transsibiřského „rychlíku“ a především nabral velmi zajímavé cestující v čele s legendárním Christopherem Leem. Nejen on svým charismatem drží laťku očekávání věcí příštích dostatečně vysoko a svou tlapu k dílu přidává také „pan červenooko“ aka úhlavní monstrum. Závěr se sice mírně bláznivě zvrhne i příchodem inspektora Kožaka v kosenici všech přítomných, ale dobrý dojem to pokazit nestihne. 60% ()

Raziel_cz

The Abominable Snowman meets Murder on the Orient Express feat. The Thing from Another World. V době, kdy Wes Craven startoval novou vlnu hororu, si Španělé natočili klasiku, pro niž dokonce získali dvorní herce Hammeru. A kvůli nim bych si přál, aby měl Horror Express sofistikovanější scénář. A lepší režii. Klidně totiž mohl dnes zabírat status Carpenterovy Věci. V tom mu ale překáží příliš mnoho zbytečných záběrů na jedoucí vlak a kamerových nájezdů na červené oči. Christopher Lee a Peter Cushing jej táhnou nahoru, ačkoliv druhý jmenovaný je v první polovině překvapivě nevýrazný, a napětí drží. Jenom škoda, že sekvence s vraždami jedou přes kopírák, dokud se vám i ta krátká stopáž netáhne jak týden před výplatou. Až na pomoc musel přispěchat Telly Savalas jako zábavný vůdce kozáků. Solidní horor, který to však mohl dotáhnout mnohem dál. ()

Laca1313

Velmi zajímavý horor. Příběh mě dokázal zaujmout,takže jsem se téměř vůbec nenudil. A i herecké výkony mi přišli skvělé. ()

messi@h

Budu tady se svým hodnocením hodně vyčnívat, ale to se nedá nic dělat. Takhle hodně jsem se už dlouho u žádného filmu nenudil. Když se k tomu přidají naprosté vědecké nesmysly, nelze brát film tvářící se jako SF vůbec vážně. Nikdo se na mě nesmí zlobit, ale scéna pitvání oka, v jehož vnitřní tekutině "plavou" obrázky toho, co majitel oka v životě viděl, to je vážně k popukání. Hodně mi to připomínalo příhodu, která se mi stala, když mi bylo asi 5 let. Tehdy se nám rozbila TV a já nadšeně čekal na opraváře s tím, že až televizi otevře, bude plná obrázků. Starší bratr mi to nemohl ani za nic vymluvit. Umíte si představit to zklamání, když opravář TV rozebral... Ale i když odhlédnu od takových vědeckých kiksů, nemůžu prostě hodnotit dobře film, kde mi přijde každá minuta dlouhá tisíceletí. Snad je to tím, že ve filmu nevystupuje ani jedna sympatická postava, takže mi bylo celkem fuk, jestli někdo přežije. Film není zas tak starý, aby ho omlouvala aspoň doba vzniku. Vlastně jsem překvapený, že pochází z r. 1972 - tipoval bych ho na nějaká 50. léta 20. století. Ono když srovnáte Expres hrůzy a Vetřelce, které dělí jen sedm let, přijde vám, že oba filmy musely vzniknout s odstupem minimálně 30 let. Proč dávám bod? Snad z ohledu, že se přeci jen jedná o film natočený před 37 lety. Škoda jen, že Vetřelci ze stejného důvodu nejde dát bodů šest. ()

magu odpad!

Transibírsku magistrálu môžem, hororom sa nevyhýbam, staré filmy mi nie vždy sedia a pozerám ich pomenej. Keď sa ale toto všetko zmiešalo dokopy a nazvali to Horror Express vyšiel mi z toho jeden veľký odporný "blivajz" (máme vôbec v slovenčine podobné slovo?), ktorý som ledva dopozeral. Asi žijem niekde inde ako ostatní hodnotitelia, ale bohužiaľ nemôžem inak ako Odpad! ()

gpx

Z dnešního pohledu se velmi těžko dá nějak objektivně hodnotit horor z roku 1972. Ale i přes tenhle hendikep je to celkem konzumovatelná vyvražďovací svačinka s nádechem sci-fi. Jen mi maličko vadil stereotypní způsob umírání obětí rudoočka. ()

MonarC

Začátek vypadal hodně slibně: nález záhadného tvora v horách a mrtvola na nádraží. Děj filmu mě ale mírně zklamal, poté co "Saxtonova fosílie" vysaje pátého člověka je to celkem nuda. Všechno se opakuje pořád a pořád dokola. O to víc překvapí rychlý a jasný konec. Podle hodnocení a komentářů jsem čekal víc. ()

Scaevola

V zásadě skvělý námět s více než nosnou ústřední myšlenkou ničí (i na svou dobu) těžkotonážně nevědecké vysvětlování předkládaných jevů. Když se pak k chatrné konstrukci přidá nevěrohodné zdůvodnění motivace a činů jednotlivých postav a poněkud levné, až papundeklové zpracování, vychází horrorový průměr pro ulítlé nadšence (jakož je i má maličkost), u něhož se bát rozhodně nebudete. ()

sibskyn

Je škoda, že ta nestvůra zabijí pořád stejně: kamera parkrat rozmazaně dala záběr na ksicht a to je všechno. No ale ke konci se to celkem parádně rozjede takže dávám 4 hvězdičky. ()

HokusPokus

Krapet hrůzného tajemna, obklopujícího mimozemskou substanci, která po miliony let vysává duše živých tvorů tu bezesporu je.. ovšem ta hudba.. Soundtrack z komedie s tebou mě baví svět je proti tomuhle hypermoderní mix. Výrazové prostředky děsu působí občas trochu naivně a otřepaně, ale v sedmdesátých letech nejspíš pojem hororové klišé ještě neexistoval. Docela slušná podíváná s hororovým miláčkem christopherem lee a vtipným výstupem tellyho savalase. Snímek ležící někde mezi érou charismatických tváří typu borise karloffa a dobou šikovných zombie výtvarníků si bere to dobré z obou, ale v dnešní době má spíš historickou hodnotu, s husí kůží nepočítejte. ()

miccio

Celkem nic moc, podle hodnocení jsem od tohoto filmu očekávala víc. Když pominu fakt, že ty bílé oči jsou odporné a že se sem tam leknete, tak jsem se do konce filmu docela pronudila. Navíc je to trochu zmatené, zejména ke konci už sledujete děj, který postrádá nějaké vysvětlení nebo návaznost, kdo vlastně zařídil to přehození výhybky? ... Je tu zlo z vesmíru, oživlá fosílie (na to že jí jsou teprve dva miliony let je obdivuhodně pohyblivá - mě je třicet a už mě berou záda), jsou tu zombie, přenos myšlenek, a kozák Savalas. Ach jo. Vysvětlete mi někdo toho pobožného magora, který se půlku filmu modlí k Bohu před vším co zavání ďáblem aby se po druhou půlku filmu toužil ďáblem stát. Tak bleskovou a absolutní změnu názorů jsem neviděla ani u našich politiků, a to je co říct. Za dvě *, znovu si to nepustím. ()