Expres hrůzy

• Česko Panika na Transsibiřské magistrále (neoficiální název) (více)
Trailer

Co se stane když milion let stará fosilie není tak uplně mrtvá a nachází se zrovna v jednom z největších vlaků na světě, plném lidí?? Herecký koncert hororové legendy Christophera Lee a Petera Cushinga v hororovém příběhu, plném zvratů a houstnoucího napětí! (matestlust)

Trailer

honajz

V podstatě remake jednoho z dílů Twilight Zone a Vykradačů těl (a posléze vzniknou další podobné filmy jako Fallen /Anděl smrti/ nebo Věc), jen se to odehrává ve vlaku, který projíždí Sibiří a je v něm pár Britů, Američanka, šílený mnich, vědci a nakonec i kozáci. U celkových záběrů vlaku mi přišlo, že jde o model, ne reálný vlak, napětí ve vlaku se nepovedlo také moc dobře zrežírovat, přerod mnicha není uvěřitelně pojatý (celou dobu je on jediný, kdo má chladnou hlavu a moc dobře ví, jaké nebezpečí jim hrozí, ale koukne do mikroskopu a změní hnedle názor?), a vlastně si tvůrci nevěděli rady ani s tou entitou, takže se z toho nakonec vylhali tím nejjednodušším možným způsobem. Ale určitou atmosféru to má, hudba hraje rovněž svou roli, a vidět vedle sebe Leho, Cushinga a Savalase se hned tak nevidí. ()

Paldini

Ze začátku, po třech prvních úmrtích, která byla vesměs stejná, jsem nabyl dojem, že filmu brzo dojde dech. Nestalo se. Právě naopak. Monstrum, které bylo do poloviny filmu prezentováno jako hlavní záporné zlo, je umně odklizeno z cesty a nastupuje sci-fi pasáž ve stylu The Thing a zábava se začíná pomalu rozjíždět. Nebýt slabšího začátku, tak dám plné hodnocení. ()

Němi

Na vynikajici atmosfere stale temneho a sevreneho vlaku znacne ubira nekolik stupidnich momentu. Dialogy jdou od dokonalosti az k trapnosti, ale co uz, kdyz si musite protrpet scenu, kdy doktor z krve vytazene z oka pod mikroskopem presne pozna, co mrtvy naposledy videl (doslovny zaber na oblicej vyrysovany v krvi!). Podobne momenty mi film srazily az k prumeru, ovsem to kolem - dokonce vcetne znudeneho Cushinga - je vynikajici. ___Mimochodem DVD vydane spol.Ritka Video ma obraz i zvuk na hranici dnesnich prvnich CAMu, paradoxne to ale jeste pridava na "autenticite" zacatku 20.stoleti. ()

Faustka

Působivý sci-fi horor ze 70.tých let. I když kvalita tohoto snímku už není nejlepší,tím spíš mu to nic neubralo na obsahu.Je to velice nápadité a tak trochu průkopnické na tu dobu. Propojit několik milionů let starou fosílii s mimozemšťanem,která díky němu ožije a když o svého hostitele přijde,není pro něj žádný problém vtělit se do někoho jiného a snažit se jeho očima vysávat dál z lidských mozků,vše pro něj potřebné. Do toho všeho se tu zjeví několik zombíku,ale jen na chvíli,protože v tu chvíli je na scéně ruský bohatýr (Telly Savalas),který přispěchá na pomoc pasažérům vlaku transsibiřské magistrály a děj se začína vyhrocovat. ()

topi

Pochmurný příběh ze začátku 20. století, který se skoro celý odehrává v mezinárodním vlaku jedoucím z Číny do Ruska. Christopher Lee jako profesor Saxton převáží v bedně přes 2 milióny let starou fosílii, která za jízdy obživne. Pak se začnou dít podivné věci a až rituální vraždy. Svým pojetím film může připomínat The thing, ale provedení je jiné. Prostředí vlaku, který projíždí sněžnou nocí má úúúúúžasnou atmosféru, která ani na chvíli nepadne. Škoda, že Telly Savalaz, který si parádně zahrál ruského kozáka, se ve filmu ukáže až za druhou polovinou. Jeho postava přesně vystihuje ruskou mentalitu, ti lidi byli odjakživa dobytci. Horror express je tak nejen ukázkou stupňujícího napětí, sci-fi, ale i moralitou charakterů jednotlivých národností, které ve filmu mají svoje zastoupení. Ať už je to Anglie, Amerika, Čína nebo Rusko. Ještě bych zmínil jméno Alberto de Mendoza a jeho roli, nejprve pološíleného kněze vzývajícího Boha a posléze, když se dá na druhou stranu a je z něho Satanův pekelník. Jen škoda trochu ukvapeného finále, které mohlo být vypjatější, ale i tak bych Horror express zařadil mezi nejlepší sci-fi horory let sedmdesátých. ()

• Peter Cushing odmítl film natáčet, jelikož mu těsně před natáčením zemřela žena. Nakonec se však ke spolupráci nechal přemluvit od Christopera Lee. (Chatterer)
  • Film nebyl paradoxně úspěšný ve Španělsku, domovské zemi režiséra Eugenia Martina. (Chatterer)
  • Rozpočet filmu činil 300,000 dolarů (Chatterer)