Expres hrůzy

• Kanada

The Possessor

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi

Velká Británie / Španělsko, 1972, 90 min

Horror odohrávajúci sa na Transsibírskej magistrále. Vo vlaku smerujúcom z Číny do Ruska. Velice zaujímavá lokácia. Christopher Lee v úlohe profesora Saxtona, ktorý týmto expresom preváža milióny rokov starú múmiu, tiež zaujme. Ani sled udalostí, ktoré sa začnú počas tejto cesty diať, by nemali nudiť žiadneho fanúšika horrorových filmov. Takže, keď to zhrniem: Interesantný príbeh, dobrí herci, pôsobivá atmosféra, to by bolo všetko v poriadku. Však s prihliadnutím na fakt, že zub času sa do tohto snímku už poriadne zakusol a tiež hudobné podklady nestáli za veľa, dávam len mierne nadpriemerné hodnotenie v podobe troch hviezdičiek. ***(27.9.2008)

• iolaos

Expres hrůzy se mne ani tak moc nedotkl, a tak z původních tří, musím slevit po druhém shlédnutí na dvě. Nebýti excelentních výkonů pánů Lee a Cushiga, vsadím se, že by tento nezáživný scifi horror putoval do zapomění....vizáž vraždícího monstra byla zcela mimo a nic nepřidala ani jalová atmosféra.. 4/10(1.1.2009)

4,5 Mojí oblíbenci Lee a Cushing v jednom filmu a tentokrát nestojí proti sobě, ale musí spojit své síly proti milion let staré fosílii, která terorizuje cestující ve vlaku :-) Když to řeknu takhle, tak to zní jako pěkná hovadina, ale není tomu tak. To, jak je ten nápad rozpracovaný se dost povedlo. Příběh má skvělou atmošku a napětí a na konci jsem si říkal, že by mi vůbec nevadilo, kdyby to bylo trochu delší :-)(5.4.2011)

Tento perfektný hororový snímok z roku 70-teho ma vôbec nenudil čo je dobre. Atmosféra samotného vlaku a toho čo sa bude diať po otvorení debni v ktorej žije stará fosília z dob keď ešte sme neboli na zemi. Táto príšera vyzerá celkom dobre na rok vzniku filmu a Christopher Lee a Peter Cushing podávajú fantasický výkon na ktorý nezabudnete. Ku konci sa to uberá do sci-fi podívanej ale itak celkový dojem z hororu je perfektný :D. PS: Ten soundtrack nemá chybu.(25.12.2008)

Atmosféra je místy sice obstojná, ale to stáří se na snímku strašně podepsalo, jeho sledování pro mne dnes již žádný zážitek nepředstavovalo. Zde možná John Carpenter bral inspiraci pro svoji Věc, za což patří Horror Expressu dík, ale vyšší hodnocení než 3* nedám ani náhodou, protože by to bylo nespravedlivé vůči filmům, u kterých jsem se bavil víc.(30.5.2008)

• - Rozpočet filmu činil 300,000 dolarů (Chatterer)

• - Peter Cushing odmítl film natáčet, jelikož mu těsně před natáčením zemřela žena. Nakonec se však ke spolupráci nechal přemluvit od Christopera Lee. (Chatterer)

• - Film nebyl paradoxně úspěšný ve Španělsku, domovské zemi režiséra Eugenia Martina. (Chatterer)