Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

k212

Sean Connery nemusí ani hrát, aby měl charisma, stačí pohled. Jinak naprosto normální a průměrná variace na téma zloděj a policajti, respektive zlodějka a lupič v osidlech policie. Některé ze zlodějských metod ovšem originální jsou (viz poslepu přes lasery nebo podák ve větrací šachtě). Jinak docela zábavné. ()

Agatha

Tak tenhle film jsem viděl asi 40x a ještě mě neomrzel, můžu ho vidět pořád (už ne v tak pravidelných intervalech jako před 20 lety) a myslím, že ani zub času mu neubral na přitažlivosti. Nevím čím to přesně je, ale tenhle kousek má v sobě "to něco" těžko pojmenovatelného. Nikdy nechci aby skončil a vždycky tam najdu nějakou maličkost, která mi dřív unikla. Největší zásluhu na tom asi mají Sean Connery a Catherine Zeta-Jones, kteří k sobě tak skvěle pasují a výborně se doplňují, že to je snad na zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Nevybavuju si jinou filmou dvojici s věkovým rozdílem 40 let, jež by jako parťáci a potažmo milenci nepůsobili trapně nebo přinejmenším podivně. Tihle dva ne, pasují dokonale. Možná si natáčení prostě jen užili a ještě si při tom dobře rozumněli, každopádně na výsledku je to hodně znát. Nemůžu prostě nic vytknout - snad jen hodnocení tady! Ale chápu - musí se nad tím trochu přemýšlet, což je pro český národ čím dál obtížnější...Bavila mě hudba, výprava, zvuk. I český dabing ještě stihl starou školu - radost poslouchat (myslím ten s Danou Černou v hlavní roli, ne s Mahulenou Bočanovou) - baví mě víc než originál, což se stává málokdy! Film je od začátku až do konce napínavý, vtipný a má skvěle se střídající tempo. Obzvlášť závěrečná akce v malajském Kuala Lumpur v den milénia je parádní. Opravdu skvělý zážitek a rozhodně TOP film mého srdce. ()

H34D

Past je vcelku stylová podívaná pro nenáročný večer u televize, jenže podobně jako třeba známější Mission Impossible 2 si tu svou stylovost až příliš vynucuje, za každou cenu chce zůstat jiskřivá, uhlazená a cool, ale to je bohužel díky fádní režii a poněkud děravému scénáři takřka nemožné. Představuje tak pro mě v prvé řadě nevyužitý potenciál, některé chytře se tvářící scény jsou nedotažené, napětí zůstává relativně při zemi a nepředvídatelnost se stává spíše jen rádoby nepředvídatelností (jinými slovy klišé)... Nebýt šarmantního Conneryho a překrásné (a ohebné) Zeta-Jones, nebál bych se Entrapment označit jako ztrátu času. 5/10 ()

Rocky62

Entrapment patří mezi devadesátkové Hollywood spektákly, pro které mám slabost i přes jejich neduhy. V tomto případě je kladů stejně jako záporů. Mezi největší plusy patří vcelku uvěřitelná chemie mezi hlavním duem, velmi výmluvné Conneryho mimiky vůči Kátě Jonesové a samozřejmě patrně legendární trénink mezi "lasery", při kterém se nejednomu chlapovi splaší kobyla. Mínusem je naopak poněkud děravější scénář, pár hluchých míst a nelogické scény( rádoby neviditelný únik z hotelového pokoje, přeskakování mezi vlaky). Čirá popkornová zábava, která neoslní ani neurazí. ()

heyda

Nejdřív je nutné zmínit, že na Catherine Zeta-Jones já ulítávám. To je prostě top kráska mezi herečkami. Dále Sean Connery je mi strašně sympatickej snad ve všech filmech. No a když se k tomu přidá zajímavý příběh, který na konci mile potěší, tak se i přes slabší scénář a kameru dostávám na 4 hvězdičky. ()

• Catherine Zeta-Jones byla ve scéně, kdy ji Sean Connery v noci překvapí, pod dekou úplně nahá. (B!ker)
  • Robert MacDougales (Sean Connery) bydlí na hradě, který se jmenuje Duart Castle a nachází se na západě britského ostrova Isle of Mull ve Skotsku. (rey17)
  • Bedford Palace, ze kterého hlavní hrdinové kradou čínskou masku, se ve skutečnosti jmenuje Blenheim Palace a leží v Oxfordshiru. (FoxMulder)