Božská relikvie 2

• Hongkong Fei ying ji hua (více)

Jackie je tajný agent, kterého vláda pověřila neobyčejně nebezpečným úkolem. Musí najít a získat nacistické zlato, ukryté před 40-ti lety v severní Africe. Tento úkol nebude snadný, neboť Jackie není jediný, kdo se o tento poklad zajímá. Chtějí se ho zmocnit i gangsteři, kteří jsou ochotni dopustit se čehokoliv v zájmu získání pokladu. Na plátně se opět objeví hongkongský Indiana Jones, který se jako vždy úspěšně postaví proti všem nepřátelům. Samozřejmě i v tomto filmu se setkáme s humorem charakteristickým pro Jackieho filmy a na konci se zasmějeme nad kopancemi při natáčení scének. (oficiální text distributora)

l.enik.c

Jeden ze vzácných případů, kdy je podle mě dvojka lepší než jednička. Pobavila jsem se mnohem víc (vévodí tomu honička v hotelu a žíznění na poušti) a děj mi přišel zajímavější.. plné hodnocení však dát nemůžu, jedničku ale na průměr ponížit také nemohu, takže 4* a je to pro mě tak 80 %. ()

Weirdman

7/10... Príbeh je čistá (a na nič sa nehrajúca) vykrádačka Indianu Jonesa, scenár a herecké výkovy sú typicky azijsky prehnané, teatrálne, priblblé a patetické a Jackie Chan predvádza v neskutočne akčných scénach neskutočne akčné finty, takže celá Božská relikvia 2 je nehorázna somarina, na ktorej sa nedá nerehotať... ()

smrtubohem

Druhá relikvie nezaostává za jedničkou, místy jsem měl dokonce pocit, že ji překonává. Scény v pískem zasypané německé základně jsou vážně super. Klasický Jackie Chan ještě v době, kdy jsem neznal žádný jeho vyloženě špatný film typu Cesta kolem světa.. nebo Akce nemluvně. ()

wallax

Nacistické zlato, tri bláznivé baby na krku a Jackie Chan. Dobrodruh Jackie sa vracia s dávkou humoru, akcie, bláznivých scén a špičkových kaskadérskych výkonov. ()

HanzoBureshi

Jackie Chan má neskutečný počet těchto dobrodružných komedií, a Božská relikvie 1 & 2 jsou definitivně nejlepším komediálním počinem. Tady je opět geniální začátek na neznámém ostrově s neznámými obyvateli, takže vtipná chase scéna na rozjed tu nechyběla. Postavy jsou možná ještě lepší, než v jedničce, protože to ženské trio funguje a baví opravdu bravurně. Máme tu opět různé lokace, kde bojové umění nesmí chybět, ať už se jedná o hotel nebo poušť nebo konečné finále, které bylo docela crazy. Jackie jako superman, to je prostě skvělý! O kousek lepší, než první díl. Mé hodnocení: 7/10 ()

Khare

Pokud pominu to, že Jackieho výkony byly jako vždy úžasné - že bylo skoro všechno, hereckými výkony počínaje, absurditou příběhu konče, psychedelicky přitažené za vlasy, jsem přijala jako samozřejmost hned na začátku a díky tomu jsem se úžasně bavila :) Možná jsem divná, ale smála jsem se nahlas - jako crazy komedie Božská relikvie 2 funguje rozhodně skvěle ()

Wladimir78

Pamatuji si, že ve věku podstatně mladistvějším vidše tehle biják poprvé bych asi hodnocení dával vyšší - možná i pětihvězdičkové. Ach jo, jak člověk stárne, stává se z něj bručoun bez smyslu pro nadsázku a humor na hranici trapnosti (v čemž je Jackie mistr). Mno, ale i tak sem se vcelku slušně bavil, chvílema se slušně styděl že na to koukám (což na druhou stranu naplňuje definici guildy pleasure), takže dám - i z nostalgie - takový spíš slabší tři. ()

Kkahunaa

Hlavní předností filmů s Jackie Chanem je fakt, že se prý nedá zastupovat v žádné riskantní scéně. Nejen proto si vysloužil přezdívku “Gumový muž”, protože jeho tělo dostalo nesčetně zásahů a stejně nesčetně bylo i lékařských zásahů. V druhém pokračování Božské relikvie může ostatně divák sám zhodnostit míru plasticity hlavního hrdiny, který v tomto případě film i sám režíroval. Humorné pojetí jinak akčního příběhu či neuvěřitelné kaskadérské kousky, udělaly z tohoto filmu téměř nezapomenutelný počin. Navíc, nesmírným bonusem téměř všech filmů Jackieho Chana jsou nepoužité či “zkažené” scény, které na diváka čekají na konci filmu. ()

HKstars

Druhý díl Božské relikvie nabízí všechno co slibují pokračování hollywoodských spektáklů ve svých prohlášeních - je akčnější, zábavnější a tak trochu všechno "víc" než jednička. Ačkoliv nemůžu říct, že by se mi jeden nebo druhý líbil víc, je právě série Božské relikvie ukázkovým případem povedeného pokračování. Jackie se tentokrát (už jako zaměstnanec obchodníka z jedničky) vydává za tajemným nacistickým pokladem, který je ukryt kdesi na Sahaře. Jeho společníky budou tentokrát tři mladé ženy - chladná vědkyně Ada, vnučka nacistického pohlavára Elsa a mladá trhovkyně Momoko, která se vyzná v poušti. Jackie potřebuje všechny tři, jinak poklad nenajde, ale zkuste se vydat na dobrodružnou výpravu s třemi hašteřivými ženskými... Možná to byl právě přerod do šílené komedie, který dvojku naprosto odlišil od jedničky. Výjimečné spojení klasických a fyzických gagů (infiltrace do domu Ady, honička v arabském hotelu) spolu s několika nezapomenutelnými postavičkami (různí skupiny gangsterů jdoucí po tomtéž, arabský hoteliér) vytvářejí ideální podloží pro něco, co jste pravděpodobně ještě nikdy neviděli. Je pravda, že místy je to trochu přitažené za vlasy (rozhodně je to nezvyk oproti jiným Jackieho filmům), ale ve většině případů to funguje bezchybně a divák se směje. Posledním hřebíkem do všech nevěřících recenzentů je pak finále v nacistickém podzemním bunkru. Jackie v každé vteřině překvapuje i skalní fandy svou nezdolnou fyzičkou a kreativitou - souboj na kývajících se plošinách nebo groteskní akce ve vzdušném tunelu jsou toho důkazem. Osobně považuji Božské relikvie za jeden z vrcholů Jackieho kariéry. Nejen díky vzácné vyváženosti obou filmů, ale především pro neskutečnou nabušenost kaskadérskými kousky, gagy a výtečnou choreografií. Možná i ten počet vzletných přídavných jmen dokazuje, že tyhle filmy jsou něco "extra" v Jackieho filmografii. Kdo neviděl, nepochopí... 100% ()

Střelec17

Já prostě už nemůžu jako u jedničky přimhouřit oko a dělat že kaskadérské kousky vystačí se zábavou až do konce. Kaskadérských kousků bylo o něco víc něž v jedničce, možná i lepší, ale jejich tolik, že mě ke konci filmu už trochu omrzeli. Přitom když jsem viděl, že k Jackiemu přidali další dvě ženský, čekal jsem 2x takovou nálož co byla v jedničce. Bohužel scénář byl stejně slabý, možná i slabší než v jedničce a místy to byla fakt nuda. Škoda že se nezlepšili od jedničky, ale dát 3* fakt nemůžu. Pozitiva: Navýšení ženských představitelek. Negativa: Ještě míň logiky než v předchozím díle. ()

PTuranyi

Jackie Chan sa opäť vydáva na komediálnu dobrodružnú cestu. Tentokrát sa neinšpiroval Indiana Jonesom a chrámom skazy ale asi Dobyvateľmi stratenej archy, lebo sa vydáva za nacistickým pokladom v púšti. Produkcia je dobrá, Jackie a ani jeho spolupracovníčky nešetria grimasami. Opäť sa tu nájde dosť priestoru pre kung fu v rôznych čudesných podmienkach, napr. aerodynamickom tuneli a prekvapivo kung fu ovládajú aj ich prenasledovatelia hoci sú to žoldnieri. Žiaľ nemôžem si pomôcť, ale tomuto naivnému hong kongskému humoru nemôžem prísť na chuť. ()

zurivymlok

Podle mě výborný Jackie (i když o něco horší než jednička). Jako hlavní zápor považuju ty uvřeštěné a nekoukatelné ženštiny, které sice měli pro některé vtipy opodstatnění, ale to jejich vřískání mi vážně šlo na nervy. ()

svist10

Zmizelo to co bylo špatné na prvním dílu a to co bylo dobré vynásobili nekonečnem. Tohle je etalon akčních komedií. ()

Svadbos

Akčná komédia naplnená perfektnými súbojmi, kaskadérskymi kúskami a grotesknými situáciami. Záverečný súboj vo veternom tuneli je špička. Jeden z najlepších Jackieho filmov. Pre americký trh bol film prestrihaný, nanovo nadabovaný a skrátený na 89 min. pod názvom "Operation Condor" - a nie je taký dobrý, ako originál. ()