Sam Brassfield (Robert Taylor) může být hrdý na svůj ranč, jejž si vystavěl ve Wyomingu. Jeho pastviny oplývají štavnatou trávou a jsou chráněny ostnatým drátem. Když je tento drát stále stále znovu přestřihován, začne Sam podezřívat nevyzpytatelného Claye Mathewse (Robert Middleton). Mathews totiž prosazuje schválení zákona, jenž by prohlásil celý Wyoming za otevřené pastviny... Můj oblíbený westernový hrdina Robert Taylor míval na stará kolena poněkud slabší role - toto je ale zatím slušný netelevizní western. Jediný western Taye Garnetta, co znám (ne-li úplně jediný). A je bohužel pravda, že i on se ve stáří nedostával k áčkovějším projektům (Jeho čtvrtý film "od konce")(2.8.2005)

THERE ARE GETTING TO BE TOO MANY FENCES FOR ME, SAM! MY BUSINESS DEPENDS ON OPEN RANGE! WELL, THEN MAYBE YOU OUGHT TO CHANGE YOUR BUSINESS, CLAY!!! Western, který nemá až zase tolik co nabídnout. Téma, které bylo použito již ve spoustě jiných westernů, kdy zloduch chce vše jen pro sebe a blbne lidem hlavy. Sam v podání Taylora působí skvěle a je vidět, že jeho postava má v hlavě všechno na správným místě. Jen jsem myslel, že na konci bude řádit jako uragán a to se bohužel nestalo. Za jednoznačně nejlepší scénu filmu považuji tu, kde je Harry opilí. To jsem se i nasmál: SURE, HARRY, I KNOW THAT! a opilí Harry ho začne opakovat: SURE, HARRY, I KNOW.. YOU KNOW EVERYTHING, DON'T YOU?(29.10.2015)