Za láskou vzhůru

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Romantický

Francie, 2016, 98 min

To bylo tak krásně přirozený a já dospělá ženská jsem ke konci zatlačovala slzy nazpátek, protože přece mám rozum a vím jasně jak to skončí ! Tady jsem ho asi ztratila a do Alexandra jsem se také beznadějně zamilovala. Originální, úsměvné a Francie u mě opět zabodovala. Skvělý relax, ale pro cíti jako jsem já i trochu malého smutku na duši. Doufám, že já nejsem nacista jak Dianě říká kolegyně z práce. Některé situace byly opravdu super, kdy jsem se smála nahlas a to je známka toho, že to stojí za mrknutí.(2.3.2017)

Ostal som sklamaný. Úprimne, nefalšovane sklamaný. "Up for Love" malo dobrý potenciál. Úvod človeka navnadí, prvých 15 - 25 minút filmu je veľmi dobrých a má dobrú atmosféru, no myslím si, že počas scénky na diskotéke sa to začína jemne rozsypávať, až ku koncu som ostal s pocitom, že som videl veľmi klasické spracovanie filmu s kreatívnou pointou. A mohli z toho spracovať oveľa viac komédie, alebo viacej príjemných momentov. Lebo keď sa film sústredí tým smerom, tak sa naň pozerá veľmi príjemne. Lenže musíme prísť do vážnych momentov, ktoré sme videli, ktoré poznáme a vieme dopredu odhadnúť ako nakoniec dopadnú. Lenže to nie je jediný problém. Ako som povedal, keď spolu Diane a Alexander tancujú medzi ľuďmi, tak je maximálne do očí bijúce, ako je to celé neprirodzené. A v momente ako si človek tie efekty uvedomí, tak už sa toho nedá zbaviť, a vidíme ich všade. A nemôžem klamať, je to veľmi rušivé. Osobne si myslím, že film má dobré postavy, ale nevie s nimi dostatočne pracovať. A okrem toho pripraví dejové línie, ktoré nakoniec nevedú nikam. Myslím si preto, že to malo byť buď vtipnejšie, alebo to malo mať viac láskavej atmosféry, ktorá by dokázala dať tomu viac romantiky a mohlo to fungovať. Takto je to na mňa moc prevarené. Hodnotenie: C+(15.1.2018)

Tohle se Francouzům povedlo. Velmi příjemná romantická komedie o tom, jak se Diane zamiluje do „trpaslíka“. Film nám ukázal, jak je těžké chodit s člověkem tak malého vzrůstu. Zároveň bylo ve filmu i dostatek vtipných situací. Virginie Efira (Diane) a Jean Dujardin (Alexandre) zahráli na jedničku, jejich postavy byly velmi milé, příjemné a sympatické. Alexandra obdivuji, jak se s tím dokázal vyrovnat. A charakter Diane byl úžasný, byla velice milá a zároveň si na nic nehrála a prostě vyjádřila vždy své pocity.(17.2.2018)

Snímek "Za láskou vzhůru" je celkem obyčejnou romantickou komedií, ale když dáte do hlavních rolí dva tak příjemné herce, prostě vás to musí bavit. Je to ale jasný kalkul, protože je zřejmé, že zmenšený Jean Dujardin stejně dovede všechny diváky uhranout. Kdyby to byl jiný, neznámý prcek, možná je to osobitější.(8.6.2017)

Hodně průměrná romantika, se spoustou klišé. Děj je také více než předvídatelný. Ale přece jen měla tahle komedie z mého pohledu něco do sebe. Bylo to asi tím, že je mi francouzský styl humoru blízký. A tento snímek používal humoru jen jako koření, nebylo to samoúčelné a prvoplánové. Nebo alespoň na mě to tak nepůsobilo.(23.1.2017)

• - Pro to, aby byl Jean Dujardin (Alexandre) trpaslíkem (ve filmu mu bylo ubráno více než 40 cm z jeho výšky), bylo zapotřebí nejen speciálních efektů v postprodukci (digitálních úprav etc.), ale také přímo na place, kde bylo třeba prostředí propozičně přizpůsobit. V některých scénách Dujardin klečel na kolenou nebo stál dále od kamery. Jinde pomohly zvětšené kulisy. (julie_mie)