Za láskou vzhůru

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Romantický

Francie, 2016, 98 min

Ja byť ženou tak tých 40 cm vôbec neriešim. Je predsa lepšie mať po boku síce malého chlapa, no zato dobráčiska s veľkým srdcom ako nejakého dvojmetrového balvana s kravským lajnom miesto mozgu. Žiaľ v súčasnej netolerantnej a malomeštiackej spoločnosti je to, ako kto vypadá, to najpodstatnejšie. Z tohto pohľadu som tej dvojici fandil... Po filmárskej stránke však film neponúkne nič extra, čo by sa vymykalo typickej európskej produkcii - osvedčená romantická schéma našťastie oproti tej americkej zbavená zbytočného pátosu a s prítomným humorným nadhľadom. Lepší priemer. 65/100(26.12.2017)

• Amper01

Pomalé, nudné, moralistické. Vhodné pouze jako zvuková kulisa k práci (což jsem brzo pochopil a zařídil se podle toho) Je to vyloženě založené na prosté pointě - ona je klasická žena s pohádkou v hlavě a nedokáže se rozhodnout, jestli raději počká na tu svou pohádku, nebo dokáže zresetovat svou hlavu a jít za srdcem. A pak už zvonec-konec. Nepopírám, že to mají lidé s viditelnou "vadou" těžší, nicméně na toto téma bych milerád shlédl dokument. Nikoli romantickou komedii.(9.12.2017)

Nedá se nic dělat, ale Francouzi prostě umí. Tam, kde by komedie podobného typu v americkém podání vyzněla trapně až kýčovitě, působí tahle naopak lehce a přirozeně. A navíc ten krásně-šibalský úsměv Jeana mě dostal asi dvacetkrát a spolu se sympatickou Virginií je přesně tím důvodem, proč to dnes malinko zvednu. Snad mi to mé početné fanynky odpustí.(29.12.2017)

Co je malé je milé, ale ve vztahu dospělých lidí to až tak neplatí, pokud to myslí vážně. On je totiž velmi malý a jeho 139 cm mu přináší problémy nejen v běžném životě,ale i v lásce, zvlášť pokud ona má 180 cm. Veskrze sympatický film zvládá téma "různých velikostí" podat s nonšalantností,typickou pro francouzskou kinematografii.(14.4.2017)

Hodně průměrná romantika, se spoustou klišé. Děj je také více než předvídatelný. Ale přece jen měla tahle komedie z mého pohledu něco do sebe. Bylo to asi tím, že je mi francouzský styl humoru blízký. A tento snímek používal humoru jen jako koření, nebylo to samoúčelné a prvoplánové. Nebo alespoň na mě to tak nepůsobilo.(23.1.2017)

• - Pro to, aby byl Jean Dujardin (Alexandre) trpaslíkem (ve filmu mu bylo ubráno více než 40 cm z jeho výšky), bylo zapotřebí nejen speciálních efektů v postprodukci (digitálních úprav etc.), ale také přímo na place, kde bylo třeba prostředí propozičně přizpůsobit. V některých scénách Dujardin klečel na kolenou nebo stál dále od kamery. Jinde pomohly zvětšené kulisy. (julie_mie)