Za láskou vzhůru

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Romantický

Francie, 2016, 98 min

-3* tak tu máme další srovnávačku a tentokrát dvou nových francouzských romantických komedií. kde se řeší nějaký handicap - tahle a Láska bez bariér. Ani jedna není nijak extra bláznivá, takže kdo očekává něco na způsob Louis de Funèse, tak se nedočká a vlastně by se to asi ani nehodilo. Sice každá je o něčem jiném, ale ve výsledku na mě působily podobně, a to tak že jsem od obou očekával víc a myslím si, že by se scénářem dalo víc pohrát a k očekávanému konci mohly dojít vynalézavěji, jak se občas ve francouzské kinematografii povede. Ve výsledku jsou to průměrné komedie se sympatickým obsazením na rozhraní 2-3 hvězdiček se svými chybičkami, ale myslím že obě příjemně zaplní nudné chvíle u televize, a proto jim dám tu vyšší známku. PS: myslím, že tuto komedii bych si užil opravdu víc se skutečným trpaslíkem, ale chápu že na Jean Dujardina se naláká víc diváků, potažmo divaček. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](26.12.2018)

• LadyPupu

Byla by z toho výborná bakalářská povídka, ideálně s max. půlhodinovou stopáží. Ale film trvající téměř 100 minut, plný klišé, předvídatelných situací a bez kulervoucího finále, je lehce masakrózním způsobem trávení času, který by se dal prožít jinak... Oceňuji digitální úpravy, práci se zmenšováním Jeana Dujardina, ale failu se prostě tvůrci nevyhnuli. I mrňavej člověk si může zvednout sedačku v autě, aby byl za volantem vidět. Kór když jezdí Teslou. Takže asi tak. Jo a jinak je to taky nudný a málo vtipný.(5.1.2017)

Co je malé je milé, ale ve vztahu dospělých lidí to až tak neplatí, pokud to myslí vážně. On je totiž velmi malý a jeho 139 cm mu přináší problémy nejen v běžném životě,ale i v lásce, zvlášť pokud ona má 180 cm. Veskrze sympatický film zvládá téma "různých velikostí" podat s nonšalantností,typickou pro francouzskou kinematografii.(14.4.2017)

Strašne príjemná romantická jednohubka na večer so šarmantným Jeanom Dujardinom a francúzskou Katherine Heigl. O tom, že čo treba robiť, keď princ na bielom koni nechodí a stretnete muža, ktorého ste si úplne nevysnívali a nespĺňa všetkých 20 bodov na vašom zozname. Film, ktorý stoji a padá na charizme Jeana Djurdina. 7/10(28.3.2017)

Nádherně napsaná komedie, u které se nemůžete přestat smát. Když jsem se podívala na název a přečetla si obsah, napadaly mne různé věci, jenže tohle by mě ani za mák nenapadlo. Z tohoto filmu mám hodně dobrý pocit, vlastně se mi víc než líbí a rozhodně mu nemám co vytknout, mohu jej jedině pochválit a děj? No, vzhledem k tomu, že jeden musí za láskou dolů, jeden nahoru a oba se setkají v půli cesty, mi tenhle film připadá hodně velký a tvůrce mi nezbývá než pochválit, protože tenhle film byl, alespoň dle mého názoru, naprostou jedničkou se skvělým nápadem, výbornými herci a s úžasnou podívanou, která jen tak neomrzí.(4.1.2017)

• - Pro to, aby byl Jean Dujardin (Alexandre) trpaslíkem (ve filmu mu bylo ubráno více než 40 cm z jeho výšky), bylo zapotřebí nejen speciálních efektů v postprodukci (digitálních úprav etc.), ale také přímo na place, kde bylo třeba prostředí propozičně přizpůsobit. V některých scénách Dujardin klečel na kolenou nebo stál dále od kamery. Jinde pomohly zvětšené kulisy. (julie_mie)