Za láskou vzhůru

Up for Love

Hore za láskou

Komedie / Romantický

Francie, 2016, 98 min

Po dlhej dobe pekný film z niečim navyše. Aj keď sa jedná o romantický film, páči sa mi ako sa tu pristupuje k ľudským hodnotám. V konečnom dôsledku pekná hra na city, zaujímavé myšlienky a však niečo tomu chýba na druhe pozretie. Zaujala ma kamera, ktorá je veľmi inšpiratívna. Herci boli sympaticky, nehrali na silu. Musím uznať Francúzom, že charizmu majú. 70%(15.1.2017)

Hodně průměrná romantika, se spoustou klišé. Děj je také více než předvídatelný. Ale přece jen měla tahle komedie z mého pohledu něco do sebe. Bylo to asi tím, že je mi francouzský styl humoru blízký. A tento snímek používal humoru jen jako koření, nebylo to samoúčelné a prvoplánové. Nebo alespoň na mě to tak nepůsobilo.(23.1.2017)

Klasická romantická komédia ako ju mám rád podľa vopred známej schémy - dva ľudia, trpaslík a blondínka, sa do seba zaľúbia, potom prídu problémy v podobe ľudských predsudkov, keďže blondínka predsa nemôže žiť s chlapíkom vysokým 136 cm, aby tieto nakoniec prekonali, blondínka si uvedomí že jej nebude vadiť celý život sa pri sexe pozerať do vankúša, trpaslík jej po krátkom váhaní odpustí a žijú spolu šťastne pokiaľ nepomreli.(22.8.2016)

Skôr romantický film, alebo ešte lepšie vzťahová oddychovka, ako romantická komédia. Lenže tvorcovia preto, aby mali dať čo do traileru, nacpali do filmu niekoľko absolútne zbytočných akčno-groteskných situácií a tak trochu urážajú cieľového diváka. Ten je podľa mňa niekto v strednom veku, čo si už niečo odžil a bude chápať dilemy postáv. Medzi protagonistami to celkom iskrí a nie je dôvod Diane neveriť, že podľahla kúzlu chlapa vysokého 136 cm. Skoky padákom tu majú funkciu podobnú ako balón v známych českých filmoch, môžeme ich totiž chápať ako metaforu toho, čoho sme svedkami a nejedná sa iba o lacnú akčnú vsuvku. Na rozdiel trebárs od kvázi vtipného priblblého šoférovania hrdinkinej matky.(11.8.2016)

Snímek "Za láskou vzhůru" je celkem obyčejnou romantickou komedií, ale když dáte do hlavních rolí dva tak příjemné herce, prostě vás to musí bavit. Je to ale jasný kalkul, protože je zřejmé, že zmenšený Jean Dujardin stejně dovede všechny diváky uhranout. Kdyby to byl jiný, neznámý prcek, možná je to osobitější.(8.6.2017)

• - Pro to, aby byl Jean Dujardin (Alexandre) trpaslíkem (ve filmu mu bylo ubráno více než 40 cm z jeho výšky), bylo zapotřebí nejen speciálních efektů v postprodukci (digitálních úprav etc.), ale také přímo na place, kde bylo třeba prostředí propozičně přizpůsobit. V některých scénách Dujardin klečel na kolenou nebo stál dále od kamery. Jinde pomohly zvětšené kulisy. (julie_mie)