Za láskou vzhůru

Up for Love

Hore za láskou

Komedie / Romantický

Francie, 2016, 98 min

Po zhliadnutí tohto filmu som prišla na to, že som asi hrozný človek, lebo mne by tých 40 cm chýbalo. Na moju obhajobu ale, ja by som to stopla hneď, po tej káve. Ale zase chápem Diane, pretože Alexander bol naozaj skvelý muž po všetkých stránkach a ešte aj ohromný fešák. Film to bol taký typický romantický, ústredná dvojica sympatická, takže sa na nich dobre pozeralo a tá francúzština tomu dala šarm.(31.5.2017)

Průměrná odpočinková francouzská komedie, která neurazí ani nenadchne. Párkrát jsem se zasmál, párkrát pousmál a celé to velmi rychle uběhlo. Film si v podstatě vystačí se základní premisou, kterou nijak nerozvíjí, jen na ní řetězí vtipy a situace. Příběh filmu nikam nesměřuje a krize v poslední třetině filmu přijde odnikud, jen aby mohl snímek po nezbytném usmíření skončit (s tím, že o údělech vedlejších postav se nic nedovíme).(7.8.2016)

• Frajer42

Tuctový romantický film, na kterém jsem nejvíce postrádal alespoň trošku toho humoru. Ten jsem si sliboval právě od netradičního ústředního páru tvořeného hobbitem a pravděpodobně asexuálkou. Soudě dle toho, že hobbiti mají všechny části svého těla hobbití velikosti. Drtivou část stopáže mě neskutečně iritovala uměle vytvořená nízkost hlavního hrdiny. Možná měli tvůrci kontaktovat někoho od LOTR. Tam to měli kluci vymakané o poznání více. Bylo zde strašně vidět, které záběry se točily samostatně u zeleného plátna. Díky tomuto nedostatku jsem se nedovedl plně soustředit na nic dalšího. Dlouho jsem neviděl nic tak nezajímavého a nudného. Od brutálně nezáživných dialogů, přes nekončící snahu o jeden druh nevtipného humoru, až po žalostně tuctový příběh. Soudě dle spolusledovatelky a zdejších komentátorek se jedná o ryze ženskou záležitost. Omlouvám se tedy tvůrcům za svoji chloubu a ženám za svůj lepší odpad.(5.4.2017)

Myšlenka fajn, zpracování trochu haprovalo a vtípky ne úplně vycházely. Ale hlavně finále mi přišlo podivné a vlastně vůbec doře pojaté, takže mi to zkazilo dojem. Herci jinak příjemní a to i v těch vedlejších rolích. Při filmu jsem se sice docela dost umsíval, aůe celkové dojmy až tak dobré nemám. Některé ty situace vypadaly spíše pohádkově, fantaskně než reálně, třebas bar v přístavu. A trikové zmenšení hlavní mužské postavy mi přišlo nepřirozené, když to porovnám s jinými filmy kde jsou postavy zmenšené a v konfrontaci s normálně velkými postavami. Scény působí nedotaženě, a nebo sem tam úplně do ztracena, jako tanec., který byl nezvykle střihnutý. Hodně mě mrzelo, že nebyl ukázán duel ve stolním tenise, který psůobil jako velké lákadlo. Takže je to v mnoha věcech takové náznakové, než že by to působilo úplně.(14.1.2017)

Ostal som sklamaný. Úprimne, nefalšovane sklamaný. "Up for Love" malo dobrý potenciál. Úvod človeka navnadí, prvých 15 - 25 minút filmu je veľmi dobrých a má dobrú atmosféru, no myslím si, že počas scénky na diskotéke sa to začína jemne rozsypávať, až ku koncu som ostal s pocitom, že som videl veľmi klasické spracovanie filmu s kreatívnou pointou. A mohli z toho spracovať oveľa viac komédie, alebo viacej príjemných momentov. Lebo keď sa film sústredí tým smerom, tak sa naň pozerá veľmi príjemne. Lenže musíme prísť do vážnych momentov, ktoré sme videli, ktoré poznáme a vieme dopredu odhadnúť ako nakoniec dopadnú. Lenže to nie je jediný problém. Ako som povedal, keď spolu Diane a Alexander tancujú medzi ľuďmi, tak je maximálne do očí bijúce, ako je to celé neprirodzené. A v momente ako si človek tie efekty uvedomí, tak už sa toho nedá zbaviť, a vidíme ich všade. A nemôžem klamať, je to veľmi rušivé. Osobne si myslím, že film má dobré postavy, ale nevie s nimi dostatočne pracovať. A okrem toho pripraví dejové línie, ktoré nakoniec nevedú nikam. Myslím si preto, že to malo byť buď vtipnejšie, alebo to malo mať viac láskavej atmosféry, ktorá by dokázala dať tomu viac romantiky a mohlo to fungovať. Takto je to na mňa moc prevarené. Hodnotenie: C+(15.1.2018)

• - Pro to, aby byl Jean Dujardin (Alexandre) trpaslíkem (ve filmu mu bylo ubráno více než 40 cm z jeho výšky), bylo zapotřebí nejen speciálních efektů v postprodukci (digitálních úprav etc.), ale také přímo na place, kde bylo třeba prostředí propozičně přizpůsobit. V některých scénách Dujardin klečel na kolenou nebo stál dále od kamery. Jinde pomohly zvětšené kulisy. (julie_mie)