Za láskou vzhůru

Up for Love

Hore za láskou

Komedie / Romantický

Francie, 2016, 98 min

Průměrná odpočinková francouzská komedie, která neurazí ani nenadchne. Párkrát jsem se zasmál, párkrát pousmál a celé to velmi rychle uběhlo. Film si v podstatě vystačí se základní premisou, kterou nijak nerozvíjí, jen na ní řetězí vtipy a situace. Příběh filmu nikam nesměřuje a krize v poslední třetině filmu přijde odnikud, jen aby mohl snímek po nezbytném usmíření skončit (s tím, že o údělech vedlejších postav se nic nedovíme).(7.8.2016)

To bylo tak krásně přirozený a já dospělá ženská jsem ke konci zatlačovala slzy nazpátek, protože přece mám rozum a vím jasně jak to skončí ! Tady jsem ho asi ztratila a do Alexandra jsem se také beznadějně zamilovala. Originální, úsměvné a Francie u mě opět zabodovala. Skvělý relax, ale pro cíti jako jsem já i trochu malého smutku na duši. Doufám, že já nejsem nacista jak Dianě říká kolegyně z práce. Některé situace byly opravdu super, kdy jsem se smála nahlas a to je známka toho, že to stojí za mrknutí.(2.3.2017)

,,…A KDYŽ SE NĚKDO TROCHU LIŠÍ, NEDOKÁŽEME HO PŘIJMOUT. MÁME Z TOHO HRŮZU. CHCEME, ABY VŠICHNI BYLI STEJNÍ...“ /// Film s milejma a sympatickejma člověkama (a jednou hezkou paní) se nese většinu času v optimistickým duchu. Chtěl bych napsat, že vtipnej není jen trpasličí Dujardin (a vejškovej rozdíl), ale tohle je ftipný prostě hlavně. Jako každá rom-kom se to v půlce zlomí a začne se „něco“ řešit. Tady jde o velikost (neboj vole, na velikosti nezáleží! Ne ani kašpárka…) - takže předsudky a schopnost se snima vypořádat. Originální? Nevím, ale sympatický určitě! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že na vejšce nezáleží (stačí bejt v balíku a kdejaká žirafa…). 2.) Nevím, jaká má bejt láska. 3.) Thx za titule „sonnyboy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(19.2.2017)

Ja byť ženou tak tých 40 cm vôbec neriešim. Je predsa lepšie mať po boku síce malého chlapa, no zato dobráčiska s veľkým srdcom ako nejakého dvojmetrového balvana s kravským lajnom miesto mozgu. Žiaľ v súčasnej netolerantnej a malomeštiackej spoločnosti je to, ako kto vypadá, to najpodstatnejšie. Z tohto pohľadu som tej dvojici fandil... Po filmárskej stránke však film neponúkne nič extra, čo by sa vymykalo typickej európskej produkcii - osvedčená romantická schéma našťastie oproti tej americkej zbavená zbytočného pátosu a s prítomným humorným nadhľadom. Lepší priemer. 65/100(26.12.2017)

Ostal som sklamaný. Úprimne, nefalšovane sklamaný. "Up for Love" malo dobrý potenciál. Úvod človeka navnadí, prvých 15 - 25 minút filmu je veľmi dobrých a má dobrú atmosféru, no myslím si, že počas scénky na diskotéke sa to začína jemne rozsypávať, až ku koncu som ostal s pocitom, že som videl veľmi klasické spracovanie filmu s kreatívnou pointou. A mohli z toho spracovať oveľa viac komédie, alebo viacej príjemných momentov. Lebo keď sa film sústredí tým smerom, tak sa naň pozerá veľmi príjemne. Lenže musíme prísť do vážnych momentov, ktoré sme videli, ktoré poznáme a vieme dopredu odhadnúť ako nakoniec dopadnú. Lenže to nie je jediný problém. Ako som povedal, keď spolu Diane a Alexander tancujú medzi ľuďmi, tak je maximálne do očí bijúce, ako je to celé neprirodzené. A v momente ako si človek tie efekty uvedomí, tak už sa toho nedá zbaviť, a vidíme ich všade. A nemôžem klamať, je to veľmi rušivé. Osobne si myslím, že film má dobré postavy, ale nevie s nimi dostatočne pracovať. A okrem toho pripraví dejové línie, ktoré nakoniec nevedú nikam. Myslím si preto, že to malo byť buď vtipnejšie, alebo to malo mať viac láskavej atmosféry, ktorá by dokázala dať tomu viac romantiky a mohlo to fungovať. Takto je to na mňa moc prevarené. Hodnotenie: C+(15.1.2018)

• - Pro to, aby byl Jean Dujardin (Alexandre) trpaslíkem (ve filmu mu bylo ubráno více než 40 cm z jeho výšky), bylo zapotřebí nejen speciálních efektů v postprodukci (digitálních úprav etc.), ale také přímo na place, kde bylo třeba prostředí propozičně přizpůsobit. V některých scénách Dujardin klečel na kolenou nebo stál dále od kamery. Jinde pomohly zvětšené kulisy. (julie_mie)