Ripleyho hra

Tom Ripley je bohatý Američan, který žije v nádherné vile na italském venkově. Za maskou kultivovaného znalce umění a milovníka života se však skrývá nebezpečný zločinec, který nezná emoce a neví, co jsou to výčitky svědomí. Jeho jedinou zlidšťující vlastností je slabost pro studium lidského chování. Když za ním do Itálie přijede bývalý společník z podsvětí s žádostí, aby ho zbavil nepohodlného konkurenta, vycítí Ripley příležitost k rozehrání smrtící hry. Její obětí se má stát chudý rámař Jonathan, umírající na leukémii, který byl tak neprozřetelný, že Toma nedávno urazil. Tom Ripley je hrdinou celkem pěti knih americké spisovatelky Patricie Highsmithové, který svou čirou amorálností nepřestává fascinovat čtenáře po celém světě již od roku 1955, kdy se poprvé objevil v románu Talentovaný pan Ripley. A nepřestává fascinovat ani filmaře. Vždyť jen samotná Ripleyho hra se dočkala již dvou filmových zpracování. Poprvé ji pod názvem Americký přítel zfilmoval v roce 1977 Wim Wenders s Dennisem Hopperem a Brunem Ganzem v hlavních rolích. Ve filmové verzi italské režisérky Liliany Cavaniové exceluje v roli Ripleyho John Malkovich, jemuž v roli Jonathana velmi dobře sekunduje nepříliš známý britský herec Dougray Scott. K působivosti snímku, který je stejně kultivovaný a chladný jako jeho hrdina, přispívá hudba legendárního Ennia Morriconeho a vytříbená kamera Alfia Continiho. (oficiální text distributora)

barbarossa

Herectví Johna Malkoviche zvyšuje o třídu úroveň filmu . V roli chladnokrevného zabijáka jakoby navázal na roli sociopata Learyho z filmu "S nasazením života" (1993). Na rozdíl od tohoto filmu, mu zde ale chybí rovnocenný herecký protějšek.-75% ()

JohnDeRooy

Za film samotný tak dvě hvězdy, za Malkoviche další dvě. Jemu k hraní bohatě stačí obličej, a pokud ho máte rádi, vřele doporučuju. ()

Tucinka

Inteligence a šarm Malkoviche mne vtáhla do děje...uznávám chvílema to bylo slabší, ale celkově se mi tento snímek líbil....lehce napínavý thriller a úsměvným přístupem pana bohatého... ()

kotrlak

Nejlepší Malkovich film, plus outstanding Ray Winstone. Skvělá zápletka, spád, zakončení. A ještě navíc hezká Itálie. ()

SkeeveTulp

Podivné, nevyvážené, neuvěřitelné. Postava rámaře je nesympatická a neuvěřitelná od samého počátku. Jeho manželka jasnovidecky odhalí příčinu problémů, ale její linie je odsunuta do pozadí. Ripleyho přítelkyně(a jeho vztah k ní) je tam jaksi navíc. Ripley nerozehrává žádnou hru, ale spíš jen hasí požár, který způsobil. Navíc na to, že to má být profík, se chová jako sebejistý amatér. Celé to postrádá logiku i spád. Malkovich hraje dobře, ale nemá moc co. Škoda, z tohohle se dalo vytřískat mnohem víc. ()

bookmoth

Ripleyho hru som videla pred Talentovaným pánom R., takže o Ripleyim som vedela len to, že je to nejaký chladnokrvný zabijak ,ktorého hral Damon. Takže som v podstate nič neočakávala, ale tento film ma fakt prekvapil presnejšie John Malkovich ,je jasné, že je skvelý herec a aj priemerný film vytiahne min. o 1*, ale tu "ťahá" celý čas, no aj Dougray Scott sa prejaví celkom pozitívne. Odporúčam nielen fanúšikom Malkovicha , ale je to predsa len TV- B takže **** ()

V-TECH

Toma Ripleyho už jsem znal, takže žádný velký překvápko, ale kouká se na to dobře. Navíc Malkovich postavu zahrál opravdu dobře. Nevím jestli to byl záměr, ale v několika momentech je úplně stejně mrazivě "divný" jako Damonův Tom Ripley zamlada. ()

bocy

čakal som úpne niečo iné, niečo čo má spád a napätie...Žiaľ, toto je priemerný film o nájomnom vrahovi... ()

exbraven

volné pokračování filmu Talentovaný pan Ripley natočené dle knihy Patricie Higsmithové. Matta Damona byste však v tomto snímku hledali marně, ovšem není proč zoufat protože roli chladnokrevného zabijáka si tentokrát zahrál fantastický John Malkovich. Tom Ripley v tomto díle zestárl a vyzrál a žije zdánlivě nerušeným rodinným životem na italském venkově z jeho poklidu ho však vytrhne jeho dávný "přítel". Který ho donutí vrátit se do kolotoče loupeží a zabíjení. Ústřední vraždící postavou není kupodivu sám pan Ripley, ale celkem nenápadný muž, kterého se mu podaří pomocí peněz přemluvit. Bohužel pro něj tento "amatér" svou roli nezvládne a proto se na scénu dostává v celé své kráse Tom Ripley v tu chvíli začíná systematicky likvidovat jednoho mafiána za druhým. Film režírovaný Lilianou Cavani, který je velmi citlivě doplněn výbornou hudební kulisou zaručuje skvělou podívanou. ()

BEZHLAVY

S Malchowichem v hlavní roli zločince to mohla být superpecka, ale díky epickemu pojeti se z toho stala míchanice akčňáku s uměnim. Vyzdvihnu perfektní hudbu! ()

ronin zabak

Oceňuji ledový klid J. Malkoviche při řešení otázek s mafiány a vrahy. Je to skvostný. Již jsem viděl několik adaptací na toto téma,ale tohle hodnotím jako nejlepší. Velice zajimavý film - doporučuji ()

Tucne.prasa

Johna Malkovicha mám rád. Prvý môj kontakt s ním bol v “O myšiach a ľuďoch”, následne v “Nebezpečných známostiach”. Je to herec, ktorý zahrá všetko a zahrá to dokonale. Aj z filmov, kde obsadil iba vedľajšiu úlohu, si ho budete pamatať. Prečo však zobral rolu v tomto filme? Áno, i tu zahral výborne. Ale scenár je taký hlúpy, že ak to aj dopozeráte, po skončení budete mať jedinú túžbu: čo najskôr zabudnúť. A to je škoda. ()