Příběh malé Devon, která prožila zkušenost blízké smrti. Po operaci srdce se následkem toho uzavřela sama do sebe. Žije s rodiči v bohaté čtvrti, kde je pro její obyvatele nejdůležitější společenský vliv a stav konta. Tam jezdí mladý zahradník Trent, aby si vydělal pár dolarů. Devon k němu přilne a mezi nimi se vyvine krásné přátelství, které však společenská vrstva jejich rodičů nedokáže přijmout. (Pizza)

Dimo

Tak trochu neamerický příběh o uvědomělých Američanech a o jedné dívčině, která si svou spravedlnost vyloží po svém. Jedná se rozhodně o film, který ve mně zanechal hlubokou stopu též díky překvapivému průběhu a pohádkově-mysteriózním nádechem s obsahem čistě svobodomyslné svobody. Unikátní a jedinečné nemainstreamové dílo, které ukazuje vztah dítě vs. dospělý v očekáváné i neočekávané pozici. Nezapomenutelné a hluboce citlivé. ()

wege

Lidi se dělí na ty hodné a na svině. Není nic mezi tím. Někdy ti, co stojí mimo společnost, nemusí být nutně těmi druhými, a naopak. A to i přesto, že náznaky na první dobrou jednoznačné mohou klamat. O tom ten film je. Je o tom, že pokrytci jsou mezi námi a snaží se hrát ty spravedlivé. Někdy bych chtěl vidět jejich vnitro a vědět, co je k tomu vede. Malá Mischa super, Sam fenomenální. Krásný a naprosto zapomenutý film. Nikdy jsem o něm neslyšel a vlastně ani nevím, jak se na můj seznam dostal. ()

miki68cz

Film mimo hlavní proud, bez zápletky, postavený na vynikajících výkonech dvou herců a podivné atmosféře jakoby normálního městečka, které ale ani zdaleka není normální a spíše působí šíleným dojmem, z něhož právě malá Devon vypadá nejnormálněji. Závěrečná pohádková animace nepůsobí vůbec špatně, spíše tato scéna dotváří zajímavý ráz celého filmu. ()

Demoiselle

Výborné drama, s okouzlující Mishou / u které mi jen trošku vadily ty flirtující oči, svádělo to k myšlenkám, které do filmu nepatří/. Vynikající Sam /jak jinak/ a silný příběh o přátelství mezi stádem na oko dokonalých lidí, co dělí lidi na ně a odpad! Plus, milá hudba a pohádkový konec! ()

Palisander

Milá balada o pokrytectve s drsno-rozprávkovým, takmer šťastným koncom. Veľká škoda, že je tento film zapadnutý prachom. ()

Flarnytryl

Moje srdeční záležitost, které odpustím i nedostatečné vykreslení vedlejších postav, které se tak zákonitě často chovají nevěrohodně a nelogicky. Jenže, vedlejší postavy jsou mi v Lawn Dogs ukradené, celý film stojí na Devon (10letá Mischa Barton), Trentovi (Sam Rockwell) a jejich vzájemném vztahu. A garantuji Vám, že obdobu jejich přátelství v jiném filmu nenajdete, přitom se jedná o věrné vykreslení toho, jak pevné pouto může vzniknout mezi dospělým a nedospělou dívkou; některé pasáže mi připadaly až jako vytržené z mého vlastního života. :-) Kamarádství Devon a Trenta je upřímné, kouzelné, nesobecké a mimořádné. Něco takového nemá v dnešní společnosti příliš šanci na přežití a to je obrovská škoda. ()

Damnsinead

Na nechutném, ale zazobaném předměstí žije banda bohatých kreténů a jedna malá holčička jménem Devon. Uprostřed lesa v otlučeném přívěsu žije Trent, který jezdí zazobancům sekat trávníky. Ti dva nemají nic společného, ale přesto se spřátelí. Dívá se na to hezky, a bylo by to skvělé drama o přátelství a pokrytectví, kdyby si někdo dal práci s vedlejšími postavami. Každý, kdo není Trent nebo Devon, je karikatura., která slouží pouze k vyobrazení špatných vlastností. A tak je tu elitář, který káže o tvrdé práci, zatímco sám v životě nehnul prstem, bohatá panička, která zahýbá manželovi s klukem ze sousedství, kluk, která obšťastňuje bohatou paničku, osahává její dceru a s kamarádem šikanuje nebohého Trenta, a navíc ještě policajt, který z vandalismu okamžitě obviní Trenta, protože kdo jiný by to mohl udělat, že. Škoda, mohlo to být lepší. 60% ()