Alicia

Krátkometrážní

Španělsko, 1994, 8 min

Jaume Balagueró
  • Paldiny

Úvod s dospievajúcou Aliciou, ktorú prvýkrát prepadne mesiačik je nepríjemne znepokojivý a dá spomenúť na Lynchove prvotiny. Lenže potom na scénu dopadne tieň nudy a už filmu nepomôžu ani všadeprítomné ruchy či predbiehanie sa v podivných záberoch. Najväčší problém je však inde. To že ešte niečo nedáva zmysel a vyzerá artovo hneď nemusí byť umenie.(17.2.2015)

http://www.youtube.com/watch?v=wrolHJtgqeU Nevidieť neskoršiu tvorbu tohto génia mám za to že tento klip natočil totálny úchyl, ale takto musím konštatovať že maestro to skrátka vie a keď upútať pozornosť tak najlepšie takýmto brutal kraťasom. Trikrát sláva YouTube.(17.2.2008)

Aby tohle člověk pochopil, musel by asi žít ve Španělsku. Perverze katolického pojetí některých druhů hříchů (opakuji: některých) asi někomu vyhovuje. Když se to zfilmuje, je z toho bizardporno. Když se to zfilmuje umělecky, jsou z toho psychicky zdraví diváci bezradní, protože se jim chce zatleskat i duševně zvracet současně. Čím si nejsem u tohoto kraťasu jist, jak je na tom s psychickým zdravím režisér - jestli to je osvěta, nebo agitka.(16.6.2013)

Pokud zrovna sháníte svou pravidelnou dávku surrealistického hnusu, koukněte se na Alicii a máte tak na týden vystaráno. Je to opravdu hodně depresivní a úchylný kraťas. Jsem docela rád, že Jaume ve svých pozdějších hororech úchylnost vypustil a zapracoval ještě víc na atmosféře a depresivnosti. Je to lepší, na tohle bych v celovečerní podobě asi neměl sílu :D(3.9.2008)

• hippyman

no ty vole... to jsem zas jednou navštívil havranův profil :) nic úchylnějšího jsem asi v životě neviděl a doufám, že už ani neuvidím! snuff perverze s trochu amatérskými triky, nicméně mající jisté osobité "kouzlo", dá-li se to tak vůbec nazvat... celovečerák s pěti nažhavenými pohrabáči v colon sigmoideum dvoumetrákových travestitů si ale s dovolením nechám ujít. 40% P.S.: byl bych pro rozvinutí prvních záběrů poněkud jiným směrem.(6.1.2010)